1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Sekulic Novi Sad 6500,00din. - svi filteri, osim filtera goriva + ulje. Ruke gratis. Cena je za Logan2 1,5dci sa dpf filterom, ulje je Elf Solaris.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

ivan-bgd


vujanovgoran

#482
Da, ulje, filter ulja, filter vazduha i polen filter 6500din. Na prvi servis ne naplacuju ruke. Tu informaciju sam dobio direktno u servisu, kao i info da se servis Logana2 1,5dci sa dpf filterom rade na 15000km, a ne na 10000km kako mnogi serviseri tvrde.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

ivan-bgd

Kada sve izračunam  ovo je realna cena servisa,eventualno da uzmu za ruke 1000-1500 i to je maximum.Sve preko toga je bezobrazluk.

vujanovgoran

Kod ostalih servisera cena za prvi servis za Logan2 1,5dci sa dpf filterom se krece od 13000-16000din  :ha:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

drzarkod


Keka

Citat: vujanovgoran poslato 11.10.2013. - 13:46
Da, ulje, filter ulja, filter vazduha i polen filter 6500din. Na prvi servis ne naplacuju ruke. Tu informaciju sam dobio direktno u servisu, kao i info da se servis Logana2 1,5dci sa dpf filterom rade na 15000km, a ne na 10000km kako mnogi serviseri tvrde.

Ne sumnjam u to sto tvrdis, ali znajuci cene u ovlascenim servisima:
-filter ulja oko 1000 din
-filter polena oko 2500 din
-filter vazduha oko 1500 din

izadje da elf solaris (skuplji od obicnog evolutiona oko 50%, a evolution u servisima kosta oko 750 din litar) dobijes gratis, a litar nije ispod 1000 din.

http://www.lavauto.rs/elektronski-katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1028&category_id=135
http://www.lavauto.rs/elektronski-katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=23153&category_id=95

Nesto tu gadno ne stima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Verovatno su sipali Motrio Solaris. :Smiley:
Ja sam zadnji put bio u Hit autu decembra 2012.
Servis na 50000km bez filtera nafte i to su naplatili 13500din.
Tada su mi na svoju ruku sipali motrio ulje,daleko im lepa kuca.
Naplatili ga 930din/L.
filter vazduha 2625din.
filter kabine 1742din.
filter ulja 1375din.

vujanovgoran

To je info iz servisa, kada budem radio, javicu rezultat. Cak sam opet posle ovih postova zvao telefonom da proverim jos jednom i dobio isti odgovor.  Za auto 1,5dci bez dpf filtera je 5500,00din.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

VeDuS

Citat: vujanovgoran poslato 12.10.2013. - 17:16
To je info iz servisa .......... Za auto 1,5dci bez dpf filtera je 5500,00din.
Da,ali .... sta,cije i koje (ulje,filter...) ?

vujanovgoran

Vec sam rekao da je materijal njihov, ruke ne naplacuju za prvi servis, a ulje je Elf, za 1,5dci sa dpf filterom koriste Elf solaris koje je skuplje i kosta oko 900din/l, a za ostale verovatno Elf exilijum ili kako se vec zove.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

lakistrike95

Stigli smo do 10 000, tako da sledi taj prvi servis, cena je ja mislim 12 500din(nisam siguran), servis je u V. Banji, Stanic, za sada sa autom sve ok, nadam se da ce tako i ostati, ide na menjanje filtera, ulja, i dotezanje glave motora, i jos neke sitnice, pa cemo videti kako ce se ponasati. :)

kiconix

Kakvo crno dotezanje glave, nemoj da se igraju sa tim.

lakistrike95

Pojma nemam, tako su ja mislim rekli u servisu, fini neki ljudi, haha. Za filtere i ulje znam sigurno, e sad za glavu cemo videti.

kiconix