1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ili se co'ek zalio na ler, a nije nam prijavio.....pa su zato cistili leptir i stelovali ventile.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ma da, evo sad ću da bacim kamenčiće, nažalost staklena kugla mi je ostala na klaviru pa bih mogao i u nju da gvirnem ali tek večeras...  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

srdjoni

Citat: Keka poslato 12.04.2013. - 07:42
Ili se co'ek zalio na ler, a nije nam prijavio.....

Nisam, Slobe mi  :)
Homesick for a place you've never been...

miki-bgd

#438
Danas bio kod Zive na prvom servisu.
ulje evolution sxr 5w40 ....... 4*750 = 3000
filter vazduha ................... 1250
filter polena ...................... 1950
filter ulja .......................... 850
jedan radni sat .................. 1700
                         ukupno.... 8750

Ulje bilo iz kantice, dobio sam ostatak sa kanticom.

Max28

Pozdrav svima,
vozim Sandero 1.2 benzinac i presao sam do sada 9000 km. Termin za prvi servis mi je krajem avgusta (godinu dana), a sredinom jula idem do Grcke na GO 10-tak dana. Dali je neophodno da prvi servis odradim pre godisnjeg odmore ili to mogu i posle kad se vratim tj, kad mu dodje termin (godinu dna) za to ?
Inace redovno sam proveravam nivo svih tecnosti (nema skoro nikakvih odstupanja u odnosu na prvi dan kad je kupljen) i pritisak u gumama.

silent

Mislim da tolerišu do jedan mesec odstupanja ili 1000 km, ali proveri pre puta.

miki-bgd

To sto ti sam proveravas sve za njih ne znaci nista.
Za benzince servis je na 15.000, koliko znam, tako da nema razloga da radis servis pred put, nego tek tamo kad mu dodje termin. Jedino zbog duzeg puta bi mogao da uradis neki pregled vozila  :ne:

hobbista

#442
Citat: miki-bgd poslato 22.06.2013. - 14:06
...Za benzince servis je na 15.000...
... ili na godinu dana - koji god uslov se prvi ispuni!
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

miki-bgd

@hobbista
Da, to. Jedno pitanje usput, ako ja uradim servis posle npr 6 meseci, umesto godinu dana, da li sledeci servis treba da radim na godinu ipo(tj godinu dana od poslednjeg servisa)?

zac

Verovatno posle godinu dana od predhodnog...

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

miki-bgd

Super, onda da dopunim odgovor za @Max28 da je bolje sto kasnije ici na servis, zbog sledeceg  :wave:

Stefy

Blizi se i moje vreme za 1. servis. U "uputstvu" pise da se prvi servis radi na oko 1500 predjenih kilometara, medjutim nedavno sam zvao salon od kog sam kupio i prodavac je rekao da dodjem sa 1000km. E sad, da li je bolje da sacekam i tih 500 da prodje ili na 1000 da odem? :conf:

Veterinar

1500, 1000...? Toga nije bilo u "moje vreme". Tada se radilo o 15000 ili 10000.

Da li je to samo kontrolni pregled ili se nešto menja na tako maloj kilometraži?

zac

Cini mi se da je prvi servis na 15 000 km. ili godinu dana.... verovatno si pogresio. :ne:

Sto se tice servisa, vise sam za zamenu ulja u motoru na 10 000 nego na 15 000km.