1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Ljuba82

Citat: srdjoni poslato 09.01.2013. - 22:34
15000 ili godinu dana, tako je meni rečeno. Meni će taman toliko i biti kad istekne godina...

Da li si siguran? Vidim da vozis na TNG, kao i ja...a meni su rekli god dana ili 10 000.

miki-bgd

Meni 15.000 ili godinu dana

Ljuba82

To je za vas, čiste benzindžije  :nami:
Za nas plinaše...konkretno meni su rekli na 10K ili god. E sad ako je to neko proiyvoljno rekao  :banghead:
....zato i pitam.

Sir Oliver

#424
Citat: krle poslato 03.02.2013. - 22:22
Kako su mogli da naplate 3.7 l ulja ako ono nije iz bureta. Verovatno je  Excellium iz bureta,a Evolution u kanticama pa otuga razlika u ceni.

I zašto u servisima  plaćate toliko mnogo polen    filter kada se može nabaviti  za 50% manju cenu, a zamena je za 20s.

Nije iz bureta, pitao sam tasta. Pred njim su otvarali flaše od litra. Jednu im je uzeo da zna posle šta su mu sipali. Kad sam ih pitao, šta rade sa ostatkom, rekoše da sipaju u drugi auto. Za dolivanje preko tri litra. Zavisi koliko staje ulja.

Pa moram, u garanciji sam još.

I drink to make other people more interesting.

Keka

U motor ide 3,3 litre ulja, gde nestalo onih 0,4 litre?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

#426
Rekoše da po katalogu u 1.2 16v (tastov auto) ide 3,7l, a u naše sline od 8v 3,3.
I drink to make other people more interesting.

srdjoni

Prvi, dupli (motor i TNG) servis na godinu dana i 11600 km, uradjen kod Ruskaija u Sremskoj Kamenici. Uslugom sam izuzetno zadovoljan. Bez TNG-a, prvi servis je inače 5500 din.
Homesick for a place you've never been...

zac

Podloska cepa kartera 220 din....  :ha:  jel` od zlata?

Keka

Osasavili te sa cenom ulja, filtera i stelovanjem ventila.

Zasto uopste stelovanje ventila i ciscenje leptira na 10.000 km  :conf:

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Štelovanje ventila je naplaćeno a vjerovatno nije urađeno. Tražili bi i dihtung dekla da se kupi...
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Isto sam pomislio - eto od čega žive ovlašćeni i zašto ne dozvoljavaju kibicovanje...  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Citat: Zoran poslato 11.04.2013. - 22:35
Štelovanje ventila je naplaćeno a vjerovatno nije urađeno. Tražili bi i dihtung dekla da se kupi...

Ne mora da znaci, meni je jos uvek fabricki metalni dihtung, posle 4 stelovanja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


srdjoni

Ja nemam argumenata da tvrdim da sam oštećen. U mnogim drugim servisima, koliko vidim, uzeli bi mi više para. Nisam u stanju da proverim da li je urađeno sve što piše, ali ne znam zašto bih sumnjao - od sumnji mogu samo da dobijem glavobolju (koja mi pored svih ostalih ne treba :D ).

Auto je pod garancijom i još dogodine ću platiti ovakvu cenu, a onda ću videti šta ću. Pošto sam sa majstorisanjem uglavnom posvađan, važno mi je da imam nekog koliko-toliko pouzdanog.

Inače, ljudi u servisu deluju izuzetno korektno, a radili su mi i popravku obijene brave, uz paralelnu komunikaciju sa osiguravajućom kućom. Auto je u servisu imao zaštitne najlone na sedištu i volanu, popravka i servis obavljeni su i pre dogovorenog roka, a kola sam preuzeo bez obzira što njima nije stiglo garantno pismo od osiguranja.

Uglavnom, za sada imam više argumenata da budem zadovoljan nego obrnuto :too:
Homesick for a place you've never been...

Loganovac

Citat: Keka poslato 11.04.2013. - 22:59
Ne mora da znaci, meni je jos uvek fabricki metalni dihtung, posle 4 stelovanja.

Ma nisam posumnjao zbog toga što nije zamenjena zaptivka, već zbog kilometraže. Sumnjam su baš toliko "revnosni" da na 10.000km podešavaju zazor. Čak i da su to uradili, nema neke realne potrebe osim da se uzmu pare. U svakom slučaju ne škodi, a što ne škodi (nekome) koristi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.