1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg

Tako je, oni sa Fap filterom, posle 15000km a bez filtera krutih cestica 10000km.
Vec godinu dana skoro nemas u ponudi Stepwaya dizela koji nema Fap filter. To su ovi jaci od 90ks.

seitech

@dadokg
U Kragujevcu ni ne pomisljaj da radis servis u "ovlasenom" jer on zapravo i nije ovlasceni, tj gubio je licencu par puta (samo). Pri promeni ulja i filtera sipali mi jednom  skoro 3,7l ulja, a 3,3 je max. Posle me cimali par dana da mi srede tu glupost. Kod njih nikako.  :wave:

dejanz

Nazovi AK Francuz u Jagodini (http://www.akfrancuz.rs/). Kazu da je OK sa cenama i kvalitetom usluge za ovlasceni servis, blizi ti je nego Nis.

Dadokg

Ma pretpostavio sam da su neozbiljni u Kragujevcu. Uradiću servis u Nišu gde sam auto i kupio. Daleko su najpovoljniji. A videću možemo li nešto oko ulja da se dogovorimo, jer ovo koje sipaju ne odgovara za motore sa filterom krutih čestica.
A ak francuz mi je i ponudio cenu od 17693 din. Nisam lud da platim toliko.

Sir Oliver

Koje prijatelju ulje za te novce???  :huh:
Koliko litara?
I drink to make other people more interesting.

Dadokg

Sve imaš na prethodnoj strani.

Sir Oliver

Sve pohvale za AK Francuz iz Jagodine. Korektni i predusretljivi momci. Počevši od Gorana, šefa servisa pa do Ivana, prodavca novih automobila. Može da se stoji pored auta, ali iza žute linije...  :to: Poprilično profesionalno mi deluje servis i mogu mirne savesti da ga preporučim. Ja definitivno idem tamo za mesec dana na drugi servis.
Jedino, ostala mi je nejasnoća, kako može cena kod njih Excilium 5w40 da bude 750 din, a Evolution 5w30 1250 din. Ta dva ulja su prošle godine kod Žive bila ista cena. Ako je neko skoro kupovao ulje za zamenu, bio bih mu zahvalan.
Evo i računa.
I drink to make other people more interesting.

krle

#412
Kako su mogli da naplate 3.7 l ulja ako ono nije iz bureta. Verovatno je  Excellium iz bureta,a Evolution u kanticama pa otuga razlika u ceni.


Mislim da je ista cena za Excellium i  Evolution. Ja sam kod Žive prošle subote tražio Excellium.

Kod Žive je Elf Excellium NF 5w40  u kantici od 4 l   3000 din,filter ulja 850 din,filter vazduha 1250 din, usluga 1600 din. Na sve ovo  sam dobio  popust od 10%.

I zašto u servisima  plaćate toliko mnogo polen    filter kada se može nabaviti  za 50% manju cenu, a zamena je za 20s.

zac

Pa i ja bi bio predusretljiv da ti uzmem 10 000 za pola sata.  :hihi1:

Keka

Za cene delova i ulja nisu normalni.  :fiju:

Ruke i nekako, posto su ovlasceni.

Citat: Keka poslato 09.11.2012. - 16:43
Kupljeni delovi za srednji servis:

Ulje Elf NF 5W40 3x1 litar      1590 din. (Profaco)
Filter vazduha Meca               795 din. (Malcolm NS)
Filter ulja Purflux                    595 din. (Malcolm NS)
Filter goriva Meca                  690 din. (Malcolm NS)

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Citat: žac poslato 03.02.2013. - 23:41
Pa i ja bi bio predusretljiv da ti uzmem 10 000 za pola sata.  :hihi1:
Znam ja sve to, al to im je što im je od mene. Kad sam dao 10 tisuća za kola, neka im i ovih 200e za 2 servisa. A opšte je poznato da oni ne zarađuju bog zna koliko na kolima, nego posle brijaju na servisima.
A i što se tiče ovih cena što je Keka postavio, na žalost vrlo dobro ih znam zato što sam u toj branši... ali, trudim se da se ne raspitujem, jer samo može gorušica da mi krene.
Kao što rekoh, to im je od mene, za sledeći servis ćemo kako treba.
Što se tiče ulja, ne znam da li su sipali iz bureta, jer tast je bio pored kola, a ne pitah ga. Meni rekoše da sipaju tačno, a kad sam pitao šta sa onim što preostane, oni kažu da je za sledeći auto. Pitaću ga.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

Citat: Sir Oliver poslato 03.02.2013. - 21:50
Sve pohvale za AK Francuz iz Jagodine. ... Ja definitivno idem tamo za mesec dana na drugi servis.

Citat: Sir Oliver poslato 04.02.2013. - 09:24
A opšte je poznato da oni ne zarađuju bog zna koliko na kolima, nego posle brijaju na servisima.
...
A i što se tiče ovih cena što je Keka postavio, na žalost vrlo dobro ih znam zato što sam u toj branši... ali, trudim se da se ne raspitujem, jer samo može gorušica da mi krene.
Kao što rekoh, to im je od mene, za sledeći servis ćemo kako treba.

Ubij me ako sam razumeo šta je pisac hteo da kaže...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

khm, pa 'vako:
- korektan servis. Cene su svuda iste, u par stotina, ali kod njih može da se stoji pored auta;
- Napomenuo sam da sam svestan koliko lupaju po ušima, ali da ne želim da razmišljam o tome, jer zaboli glava;
- U ovoj sam branši, tako da sam upoznat sa cenama ulja, filtera, itd;
- Što se tiče ovoga "toliko od mene", pod tim sam mislio da ću treći i sve ostale servise raditi kod svog mehaničara uz ćevape i pivo, sa duplo-troduplo manjim cenama delova nego u servisu.
Kapiš?  :rtfm:
:write: :cool:
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

 :ces: Ajde kao kapiram...

Al' što onda tako nisi odma' napis'o?

"Pored auta" - misliš iza žute linije? Kod Žive možeš da maziš auto da ga manje boli, a ako se ne varam u Reno Savi možeš da kibicuješ sa galerije.
Što se pomenutog servisa tiče, delim tvoje utiske, pisao sam o tome, ali ne bih rekao da su cene svuda iste, pre bih rekao da su razlike D-rastične...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Pravo da ti kažem, moj tast nije 'ebo žutu liniju, već je kao sa rođakom ćaskao sa majstorom. Interesantno mi je, da su ga priključivali na dijagnostiku, iako nije tražio. I da, sve je pokazalo da je ok, osim akumulatora, izdalo je da je za zamenu. Tako da ću ja kad krenem da ga ponesem, a oni će da mi daju nov.
E sad kad isteravamo istinu na videlo,  :c:  ostale servise nisam ni zvao, ovde sam pročitao da Živa više nije zastupnik i pomenuše Jagodinu, pa k'o velim ajd'.
Ko ih šiša, uglavnom me ne videše više posle ovog servisa.
I drink to make other people more interesting.