1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Daj nam slikaj tu servisnu, leba ti!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

leotar

Sto se tice filtera, ne znam kakav je da budem iskren. Mogu ostaviti sifru ili kataloski broj sa racuna ako ce to pomoci. Za ulje, ne znam ni to zasto su sipali polusintetiku. Da ponovim, nisam bio tamo kada su radili servis i nisu me konsultovali. Doduse, mozda je moja greskica sto se nisam bolje pripremio, pa se vrlo detaljno dogovorio sa njima jos prije odlaska. Servis (i serviseri) mi se cine da posao obavljaju dosta rutinski, bez nekog slamperaja, ali i bez unosenja u posao. Samo su dosta "hladni" ako se pokusava bilo sta saznati. Cijene servisa (dijelovi, rad), bar koliko sam uspio da vidim, u Renault/Dacia ovlastenim servisima su ubijedljivo najpovoljnije u BiH. @Zorane: GumaM nije toliko losa i vrijednuju ono kako se dogovoris sa njima, ali ne treba brkati salon prodaje sa servisom jer je salon neuporedivo profesionalniji i ljubazniji. @Loganovac: to za Renault bazu podataka je nesto sto mi stvarno onda nije palo na pamet, ali u svakom slucaju dobra napomena. Iskoristicu prvi kontakt sa njima da provjerim da li su unijeli ovaj servis.

Zoran

#137
Loganovac, za slikanje moram zamoliti sina Miroslava jer ja slikam samo sa Smenom 8, ne brini bit će uslikano i okačeno.


Slike su već tu , kao što se vidi pominje se čak i specifikacija A1...?
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

15w-40 bi trebalo da je mineralno ulje. U servisnim knjizicama izdatim u Srbiji ulje poput toga nije na spisku preporucenih. Hvala za fotografije.  :wave:

Goky

Danas sam zvao da proverim cenu prvog servisa... Ne mogu da verujem da uovlašćenom servisu ne znaju da Sandero ima filter kabine (polen filter)...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Zoran

Jeli to važi i zabazni model?
Sam svoj gazda - vazda.

gile1986

uskoro prvi rodjendan i prvi servis, Vrscani kako ste zadovoljni servisom u Vs?

Zoran

Kod izbora ulja treba imati na umu da ulje gradacije 5w 30 štedi gorivo ali slabo štiti motor od habanja na velikim vrućinama ljeti. To ulje je idealno nasuti u jesen a ispustiti u proljeće.
Sam svoj gazda - vazda.

Goky

Danas odrađen prvi servis:
Ulje (excellium nf 5w40)
Filter ulja (motrio)
Filter vazduha (motrio)
Ukupno 4.750,00RSD

P.S. Polen filter nije zamenjen... Rekli su mi da Renaultov košta oko 2.000RSD... sačekaću i kupiću neki zamenski koji bi trebalo da košta oko 600RSD i promeniću ga sam
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

perke21

Evo i ja uradih prvi servis kood Žive u Pančevu. Cena 8400 RSD
Filter ulja 700
Filter vazduha 1050
Ulje Evo SXR 5w30 (4x750) 3000
Filter polena 1950
Radni sat servisa (1,7 x 1000) 1700

Moram reći da je sve bilo OK, ali je i završeno za 20 min, a naplaćene ruke za 1,7 sati (102) minuta  :fiju:

Inače za sve ovo isto u AK Kompresor su rekli oko 12000, a u Hit autu oko 9000

bocca

perke, ajde napisi kad prodjes i servis gasa svoja iskustva. naravno ako to bude uskoro (ne znam kada si ugradio) pozzz

perke21

OK. Gas sam ugradio na 8700. Servis je za 15000, dakle 23700. Sada je na km satu 14200, dakle za 9600 km (mali matematičar)  :Smiley:

Aleks

Kog ne mrzi nek dodje u Jagodinu u AK Francuz. Dobri majstori, ljubazan prijem, korektne cene (za 1.4 oko 5000din svi filteri i ulje), doduse ja radio servis pre 6 meseci. U 1.4 staje 3.4lit ulja i toliko ti naplate. Pretitraju auto od tockova do krova i ako nesto primete pozovu te da pitaju sta da rade dalje.

ziki_the

Odradjen prvi servis kod Zive
Cena 6450din

Filter ulja 700.00
Filter vazduha 1050.00
Ulje Evo.SXR 5w30 4x1l 3000
Ruke 1.700h 1700
Filter kabine ostavljamo za sledeci servis
Nasli da suzi ulje na karteru, mora zamena zaptivke :badmood: :ha: ali auto mora kod njih dva dana(dan i'po) :(

silent

Da li je neko radio prvi servis u AK Raketa, u Cacku?