Sajla kvacila

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ja svakih 200.000km kupim novu sajlu i platim pola radnog sata zamenu.  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Savet za podmazivanje sajle je univerzalan,važi i za sajlu ručne,recimo.Takođe važi i za sajle na biciklu.
Kad pređeš 200.000km na biciklu,ja ti kupujem nov,da ne moraš da menjaš sajle. :ziveli:

Loganovac

#77
Šta je ovo, daciaforum.in.rs ili biciklforum.in.rs ?

Dalje, ako je savet univerzalan verovatno važi i za sajle na prekookeanskim brodovima. Pa da li bi mi kupio brod ako njime pređem 200.000km?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Zahvaljujem se Ivanu  :friends: na velikoj usluzi, sajla je promenjena uspešno i sve je podešeno.
Moj prvi i glavni razlog menjanja sajle je bio što mi nekad (pogotovo kad je hladan ujutru) auto trese kada popuštam kvačil u prvoj pa malo i u drugoj. Nažalost  :( ovaj problem nije rešen menjanjem sajle, a to znači da je ili korpa ili nešto drugo vezano za transmisiju.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

miki-bgd

Meni se skoro desilo kad je padala kisa, isao sam od hajata do pijace u 44. bloku, ugasio auto, upalio posle pola sata da idem nazad. Isao iza delta sitija, i kad sam kretao u prvoj i popustao kvacilo, tako se zatreso auto, da sam se :sere: Posle toga se u jednom trenutku jos jednom malo zatreso i sto pri kretanju, i posle toga, da kucnem u drvo, vise se nije ponovilo.

Zac mi rece da je moguce da se lamela malo nakvasila pa zbog toga...

@drjekyll
Ne impliciram da je ovo resenje tvog problema, samo moje slicno iskustvo  :D  :ziveli:

silent

Pisao sam vec u drugoj temi, ali ponovicu, i meni se tresao auto prilikom pustanja kvacila u prvoj brzini, iskljucivo posle kise. Posle par kilometara se lamela prosusi i problem nestane.

drzarkod

I meni..a auto ima 13000 km, ima li neka caka ili kako to sprečiti....

DrJekyll

Meni recimo to skoro svakog jutra tako trese, a ponekad kad sam posle sat vremena vožnje u nekoj gužvi pa ono kreni stani počinje da trese. Moram priznati da kad je mokro malo češće se to dešava, ali bilo je i kad je potpuno suvo....i to se dešavalo i ranije...sigurno pre 10ak hiljada km. Da je nešto ozbiljno, već bi crklo, ovako me samo izluđuje pošto ponekad ne trese nego skače pa pomislim da je možda nosač pukao.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

miki-bgd

#83
Ne znam ni kako da postavim pitanje. Papucica kvacila ne ide glatko, onako kao da secka,i kad pustam i kad stiskam. 

Krenem da stisnem,ona zastane,ja malo jace pritisnem i ona previse popusti.

Moze li savet sta i cime da podmazem? Hvala :ziveli:

EDIT: Zapinje je prava rec, nikako da se setim  :D

Zoran

Trebat će ti vjerovatno nova sajla. Kod ovlaštenog cirka 30 eura. Mada ako je auto vožen po velikoj kiši, sam se popravi nakon 2 dana vožnje.
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Svraticu ovih dana do servisa da priupitam, mozda i garancija pokriva to  :whistling: Inace, presao sam 31800km

vujanovgoran

Generalno, ne spada pod garanciju, ali zbog male km trebalo bi da prihvate. Meni je na prvom Loganu crkla spona na 30000km i zamenuli su je u njihovom trosku.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

miki-bgd

Vec sam ja menjao letvu volana u garanciji, sa njom su otisle i spone, tako da su mi ove presle tek 15ak kkm, ali sam ostao bez fabrickih :(

miki-bgd

Sad tek vidim da sam vas uskratio za odgovor  :bonk:

Kad je bio aktuelan problem otisao sam u servis. U sustini, nije bilo problema oko zamene sajle, ali je majstor nesto cackao oko sajle, neki sprej koristio, i posle 5 minuta problemi nestali, ide papucica ko podmazana  :D Posto je auto jos pod garancijom, do sredine sledece godine, ostao je dogovor da probam ovako pa koliko izdrzi, a sajlu mozemo da promenimo i za koji mesec. Evo presao sam preko 39kkm, problema jos nema, tj ima ali mozda bas bas malo osecam. Sad ce uskoro i mali servis pa cu da proverim sa njima to.

zac

Koristio je teflonski sprej...onaj cime se podmazuje plastika...