Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Aleksabgd

#225
Ja sam 2014 promenio fabricki Rombat zbog bojazni da ce otkazati.Prodao sam ga komsiji koji  ga i dalje koristi u Cliu.
Suma sumarum  9 godina  :cekicem:

Turbo

Prosli i ovaj vikend punio akumulator.Izmerio elektrolit,jedna celija dogurala do 1.275,jedna do 1.270 a ostale 1.260.Dalje od toga nece.
Juce menjao ulje i filtere i upalim auto dva puta,vidim nije to kako valja.Kad sam zavrsio sve setim se da pogledam napon
pri paljenju.Auto miruje 12.6v,dam kontakt odrade grejaci napon padne na 11v,upalim auto jedva,napon pao pri paljenju na 7.1v.
Odoh sutra po novi.Imate neku preporuku?

Raja

Pogledaj post neposredno iznad tvog posta. U temi smo razvlačili priče od Boša do Varte šta uzeti i koliko platiti. Niko da kaže: kupiću ponovo Rombat a svi kažu "meni
trajao 6,7,8,9 godina. Uzmi ponovo Rombat, mada priznajem, teško ga je naći.

Andrix

Prosto ne bih znao gde da nadjem Rombat za prvu ugradnju, meni na Loganu trajao oko 8 god, crkao na pumpi kad sam stao sa sipam gorivo, upalio jos jednom sutradan i odmah zamenjen....Bez najave. Tako da svi ponosni vlasnici oko tih godina  bi i to trebalo da imaju na umu i da imaju u steku 50/60 e.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Turbo

Citat: Raja poslato 23.10.2016. - 09:20
Uzmi ponovo Rombat, mada priznajem, teško ga je naći.
Vrlo rado bih ga pazario.Al dzaba kad nema nigde.
Nesto sam gledao na netu i najverovatnije cu uzeti Exide pa nek ide zivot.

Raja

Davno je to bilo kada sam ih  jednom prilikom video u prodavnici Hit Auta na Starom Sajmištu. Iznenadila me je visoka cena. Da li ih još drže, ne znam.

Ljuba_Zemun

Да ли се исплати "скокнути" до Румуније по нови ?  :)

Keka

Zavisi odakle skaces, u svakom slucaju nemas garanciju u Srbiji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Rimad

Mislim da na dugotrajnost akumulatora/baterija utiče i koliko dugo i na koji način su skladišteni prije kupovine. Vidite da na velikoj većini ne možete naći datum proizvodnje.

Turbo

Uzet Exide premium 64ah,640A.Idemo dalje....

Aleks


Lazar@

Moj Rombat izgurao 6 godina i izdusio  :respect:
Prije 2 mjeseca uzeo Duracell Advanced 60AH nesto oko 60tak eura sa vracenim starim...Prezadovoljan, imam i pojacalo od 400w i slusam muziku i po par sati sa ugasenim autom i pali kao mina  :aplause:

Turbo

Citat: Aleks poslato 26.10.2016. - 11:33
Cena?

9700,Auto Mika,Zemun.Datum proizvodnje-14.05.2016.

Rimad

#238
Kako si odredio datum proizvodnje? Ako je samo utisnuto, donesi mi staviću ti koji hoćeš datum.

Loganovac

Kako misliš "samo utisnuto" - pa kako treba da ga označavaju da bi bilo validno? Problem je jedino ako je ovaj datum prepisan sa deklaracije o uvozu, da ne bude da je tad uvezen a ne proizveden. U svakom slučaju velika je verovatnoća da je frišak.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.