Odrzavanje akumulatora

prethodna tema - sledeća tema

Kada ste poslednji put prekontrolisali stanje akumulatora

ne sećam se
15 (36.6%)
nedelju dana
3 (7.3%)
mesec dana
10 (24.4%)
godinu dana
5 (12.2%)
kontrolišem kad neće da upali
8 (19.5%)

Ukupno glasova: 41

Jelenko

 :offtopic:@Rajo taj je najbolji,,,,, :Smiley:

Vihor

Pošto je taj, odličan je!   :aplause: :Smiley: :respect:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

urkepz

56 ampera,3 godine garancija, 6090 din.
koja je marka deda ne zna ,ali ce procitati ispod haupe,pa cu dopisati.

perke21

Ako je garancija 3 godine onda vredi  :dobro:

Keka

#79
Verovatno je Energizer, a ovim "suvi" nasi strucni trgovci klasifikuju akumulator bez cepova.

Gel je mnoooooogo skup http://www.akumulator-shop.rs/prodavnica-24.html, a pravi suvi jos skuplji http://www.akumulator-shop.rs/prodavnica-25.html.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Urkepz mislio si  vjerovatno 56 amper sati.

                                                     Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Šta će čovek, tako se to (nažalost) zove u žargonu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Milence

Ajd sad! Opet ja!
Kada garancija važi? Važi onda kada presrećni kupite akumulator i svesni para koje dajete kažete liku koji Vam uvaljuje akumulator da izmeri kapacitet. E onda nastaje MUK - probajte ako kupujete akumulator. Pa i mleko ( sada ga doduše nema u prodaji ) ako curi vraćate nazad. Ako kreni da meri gledajte uređaj, sve da pojma nemate šta tamo piše i koji su brojevi.

GARANCIJA - čitajte je i shvatite da niste u pravu :) uvek imaju izgovor a ako imate diplomu banderaša ubediće te ih da ga pošalju tamo negde odakle će Vam poslati novi ali za 40 dana!

Pazi sad! Lično iskustvo, "crni konj" u polovnom Yugiću za 4 godine popio 2.5 litre destilovane vode i jednom punjen ( tada sam ga i smlatio ) uspešno se borio sa svim nedaćama, jednom u nedelju dana kontinuirano sam vozio 40+km

krle

#83
To su stari uslovi iz garancije gde se pominje i transport železnicom.

Sada važe novi uslovi za reklamaciju:



Off:
A ko su "banderaši" ?





Loganovac

Isto to piše i u garantnom listu koji sam pre godinu i po dana ugradio supruzi u keca - opet Black Horse.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

 :to: Izvinjavam se,ono je pisalo ne u starim nego u prastarim garantnim listovima.

Milence

@krle, loganovac itd

banderaši su električari - ja ih tako od milja zovem :)
Kupujete aku, samo tražite da Vam izmeri kapacitet i on automatski ili vadi najbolji ili trpa prste u guzu i omiriše uz padanje u nesvest. Nema veze što pojma nemate šta su tamo neki brojevi, automatski se znoje...
Probajte iz zezanja ( ako dobijete po p. ja nisam za to kriv  :cul: ) ali svi prodavci beže od toga ko od krsta!
Aku. piju vodu ( za verzije koje se napajaju i napajajte ih - bez milosti 1.5 cm iznad ćelija uvek ) a one koje ne piju vodu - POČETNI KAPACITET VAM SUDI.
Znači ako je jednokratni aku, početno je najbitnije - ostalo dođe samo od sebe ( imajte u vidu ako Vam je posao 1 km od kuće da će na -15 za par dana novi aku biti prazan na bilo kom automobilu )

urkepz

Na racunu pise 12v/56ah to je to

Zoran

Otvorio sam svog Rombata bez održavanja da vidim nivo elektrolita i bilo je sve ok. Na prozorčiću je zeleno.

                                                                                                                                    Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Kako si ga otvorio? Ja nisam zagledao svoj akumulator, jel' ima one plasticne srafove?