Odrzavanje akumulatora

prethodna tema - sledeća tema

Kada ste poslednji put prekontrolisali stanje akumulatora

ne sećam se
15 (36.6%)
nedelju dana
3 (7.3%)
mesec dana
10 (24.4%)
godinu dana
5 (12.2%)
kontrolišem kad neće da upali
8 (19.5%)

Ukupno glasova: 41

DarioGTI

Sa Beren-om nemam osobnog iskustva, ali sam ČUO samo dobre stvari. Ujedno su i prilično jeftiniji od drugih. Prije 1.5-2 mjeseca sam kupio novi aku Varta 56Ah za nekih 75E (sa popustom 20% ), a prije par tjedana čujem za Beren koji košta (sa tim amper-satima) oko 55E. Tada sam se i raspitao o njima, i čuo samo pozitivne stvari, bez loših utisaka.

Tako da - ja bih pazario Beren!

A i Beren i Varta imaju dvije godine garancije, tako da bi i to trebalo nešto značiti!  :to:

Kada budeš kupovao, potraži malo koje trgovine daju popust za stari akumulator, ja sam tako izvukao 10% za stari akumulator i još 10% za plačanje solarnim sistemom aka KEŠ.  :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Logan Base

Hvala na informacijama. Već sam bio bacio oko i na Munjin akumulator,al sam se sjetio da je starom riknuo u 26. mjesecu, a garancija je naravno 24 mjeseca.
Mislim da ću si uzeti taj Beren kad zatreba. Nadam se da će mi ovaj Rombat izdržati do iduće plaće  :ne:

Keka

konacno se upokojio BH iz 2004. godine na Kadetu.

Kao i prosli, drzi gustinu kiseline, ali pri ukljucivanju grejaca/pokusaju verglanja jedna celija provri.

Otkupili su ga u Marensu za 650 din, i uzeo sam novi BH 97Ah za ~7900 din.

Naravno, Kadet je upalio iz prve (na loz ulje), a Logan koji je isao po akumulator iz trece  :bonk:  Izgleda se ubajatio benzin.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Kažem ja, nije žvaka za ..............  doktora!  :Smiley:

:mojeovce:   te Kadett!!!       :c1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Pošto mi je auto u garanciji,treba li ja nešto tj smem li da proveravam akumulator?Da ne bude posle  da sam izgubio garanciju :ces:

Keka

Citat: Loganovac poslato 20.11.2011. - 00:23
Kažem ja, nije žvaka za ..............  doktora!  :Smiley:

:mojeovce:   te Kadett!!!       :c1:

:conf:   :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ja to apropo odnosa Logan-Kadet...  :c: Pazi, kao Kadet naftarica stariji od vlasnika pali na uljanu repicu ko nagazna mina a Logiša kao vregla li vergla...  :palica:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

 :offtopic:

Stvarno je bilo tako. I popodne je upalio tek iz druge pa sam ga do Bg provozao na benzin i pocastio friskog BMB za crvenu, nadam se da ce se sad prizvati pameti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vladimiris

Došlo je vreme da zamenim Rombat posle 6 godina i 65.000 km. Iznenada je otkazao na pumpi, juče, a u zadnjih 9 meseci, koliko sam vlasnik logana palio je uvek iz prve...doduše, ono što sam nesvesno radio, bila je dobra uvertra za otkaz...u kratkom roku sam ga palio 6 puta, i pri tome jedno pola sata slušao muziku, bez rada motora...ispostaviće se dovoljno da kalciu 40 Ah 330 A proizveden maja 2006. godine, završi karijeru....više nije hteo ni da zavergla, samo lampice...posle nekoliko pokušaja ni to...elem, jutros kupih somborski 45 Ah 390 A, za 3.880 din...montirao sam sam i naravno zezno radio kas. sad logan pali ko mina, al :help: muzike nema...šta da radim, pomagajte....pozdrav

mladja73

Pa ubaci mu sifru koja treba da ti pise u jednoj od knjizica (mislim servisnoj ali nisam siguran) dobijenoj uz auto.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

vladimiris

kasetofon nije fabrički, a ja sam drugi vlasnik... pogledaću da li postoji ikakva šifra u nekim papirima, a ako ne,pitam se da li je to rutinski posao za jednog auto električara... :hm:

saša61beograd

Čudna smrt jednog 3,5 god starog "Black horsa"(nije na Dačiji):pre desetak dana sam ga dopunio 5-6 sati (punjač 5A) i dolio destilovanu.Inače je sve bilo ok,ovo je bilo preventivno pošto se auto retko vozi.Jutros auto upalio teško,a drugo paljenje ništa,čuje se anlaser,ali ne može da okrene.Otvorim haubu a akumulator mokar od kiseline.Nije pukla kutija,izbacio je kiselinu na čepove!Kasnije izmereno 10,8V.Alternator ne prepunjava,provereno.
Ako je crko,crko je,ali zašto je izbacio kiselinu?Da li sam ja nešto zeznuo dopunjavanjem?

Ps.novi Black hors kupljen danas je bez održavanja,ali u garanciji piše da ipak treba kontrolisati (doliti) vodu posle par godina.

Zoran

Nisi ti tu ništa kriv. Ja kupujem Top -La (crveni). Traje dugo (i više od deset godina) a sporo crkava, tako da se možeš pripremiti za zamjenu.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Da li si prilikom punjenja otvorio cepove na akumulatoru?

saša61beograd

Naravno,tad i par dana posle je sve bilo ok.Onda je stajao 3-4 dana i crko.Ne znam kad je izbacio kiselinu,ali tokom dopunjavanja sigurno nije.