Kupovina novog Sandera u BL regiji-kroz minsko polje petljanije i muljaže

prethodna tema - sledeća tema

kapsid

Poštovanje forumaši,
evo i mojih utisaka i "dogodovština" koje prođoh pri kupovini svog Sandera :write: .
Svašta sam prošao,vidio i čuo :hihi1:.
Moj sistem je da kad kupujem narandže na pijaci,nikad se ne zaletim na prvu tezgu,nego natenane,prošetam,pogledam cijene,kvalitet,pa se potom odlučim. :dobro:
Onda možete zamisliti kakav  mi je stav prilikom kupovine auta,sličan,ali opet strožiji :palica: ,jer narandže kupujete sedmično a auto,ihahaj... :whistling:
Nije mi želja da uvrijedim ili da bilo koji način nekom pravim negativnu reklamu,nego samo da prenesem iskustva koja doživjeh pa ću ovlaštene prodavce koje obiđoh označiti sa A;B,C,D isključivo prema redoslijedu kako ih posjetih.Ako nekog bude zanimalo ko je koji prodavac nek me kontaktira na PP. :to:

Riješio sam da se fokusiram uglavnom na prodavce u BL regiji,mada sam već kad sam išao u Sarajevo poslovno posjetio i jednog u Sarajevu.
Prvo sam otišao u Salon A i prodavac kaže ovim riječima "za model koji tražite cijena je (za moje uslove plaćanja) približno 15800BAM(BAM=bosanska marka),i ja lijepo pitam je li auto iz 2011.,on kaže jeste mi na lageru imamo 2011. samo,a   2010.smo do februara rasprodali i nema ih više.Napomenuo mi je da prodaju samo sa lagera.Poznavajući situaciju sa cijenama od ranije bijaše mi izvjesno papreno.
Odlučim se naravno da se raspitujem dalje.
Odem u Salon B,momak izračuna isti model 14800 BAM,isporuka 20 dana, 2011. g.p.za isti način plaćanja kao u Salonu A.
Treći prodavac Salon C ponudi istu cijenu kao Salon B,isto 20 dana isporuka,ali složi priču"zbog akcije Renoa "Zeleno Srce" morate još dovesti staro auto za u vrijednosti 300 BAM.Ja mu otvoreno rekoh drugi ne traže staro auto,a on složi priču tražiće vam kad  budete realizovali kupovinu.Pritisnut mojom informacijom reče,nemojte kupovati sačekajte kraj mjeseca biće nova bolja akcija(kad ja pitah koja reče da ne zna),VJEROVATNO,očigledno da me odvrati da ne kupim od drugog gdje su uslovi bolji. :badmood:
U međuvremenu posjetim Salon D u Sarajevu oni ponudiše samo jedan jedini na lageru koje je tako neprikladno pohranjen u raskvašenoj travi,sa pričom opraćemo mi njega,a za novi treba čekati 90 dana(očigledno žele se otarasiti zalihe) :cekicem:.Zbog činjenice da je model iz prošle godine kaže daće mi popust negdje oko 500 BAM. :nindza:

Nezadovoljstvo petljanijom i muljažom kulminiralo ponovnim odlaskom u Salon A kad sam odveo ženu da vidi Sandera,prostor,oblik,gepek,kako njoj odgovara,itd.
Isti onaj prodavac kaže eto dva dana prije vašeg dolaska prošli put dacia sandero je poskupila za 1000 BAM(što se slaže sa njegovom prijašnjom ponudom u odnosu na druge prodavce) a onda odvali,ali imamo mi i iz 2010. godine za 1000 BAM povoljnije :gun: :agr: :banghead:(nije shvatio da se z....ao u riječima) i da je u meni probudio onu filmsku"više mi nećeš šliku viđet!".
Isti taj prodavac u istoj kući je prijateljici moje žene dao jednu cijenu u ponudi isto pri kupovini sandera a kad je ova dovela muža dao je ponudu za 600 BAM i rekao nećete vjerovati" pa što niste rekli da ste gospodinova supruga". :daz:

Tako se opredjelih za salon B,ispoštovali ,bili maksimalno od riječi,još su mi pomogli oko određenih tehničkih stvari(mada sam se raspitao kod jednog prijatelja koji je logisha kupio kod njih imao-samo pozitivne riječi). :respect:
Rado bih čuo vaše komentare dragi forumaši-
Pozdrav iz Bl.  :wave:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

hobbista

Na žalost, moram primetiti da je u Bosni prilično lošije stanje nego ovde :(

Zbog tebe je bolje što nisi izneo imena auto kuća, da ne bi doživljavao neprijatnosti.
Poznato je da prate forum(e), i da se već dešavalo da zovu i prete forumašima koji iznesu kritike na njihov račun  :badmood:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

speedo

Ja sam dobio istu cijenu u tri salona, Sarajevo, Zenica i Gradiška. Ostali su bili skuplji, oko par stotina maraka (od 200 do 650). Uzeo u Zenici jer su mi najbliži, a i imao sam šemu kako da preskočim zezanje sa probnim tablicama... Auto naručeno i avans uplaćen krajem februara (kasnije jesu poskupili 1000 maraka tačno), imali su tada i 2010. godište, ali ja sam insistirao na 2011. jer mi je i ponuđena cijena bila ista. Doduše, auto jeste kasnilo 20 dana, ali dali su i neki poklon, a i oduševljenje novim autom je brzo otjeralo ljutnju. Jedino što im bi mrsko zezati se sa provlačenjem žica za zadnje zvučnike.

Zoran

Auto kupih za keš sa lagera 2009 godine u Gumi - M u Mostaru za 12 350 KM. Pošto sam bio u frci sa vremenom ljudi su za mene uradili tehnički i uplatili od svojih para osiguranje za godinu dana a da me nikada nisu ni vidjeli niti čuli prije toga, te ih ovom prilikom pozdravljam. Ako ikada budem kupovao Daciu prvo ću se obratiti njima. Isti model je u Bihaću bio skuplji za 350 KM.
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

Citat: speedo poslato 16.05.2011. - 19:17
Auto naručeno i avans uplaćen krajem februara (kasnije jesu poskupili 1000 maraka tačno)

...da ali u mom "slučaju" su samo u salonu A poskupili za 1000 Bam a u drugima nisu,a to navodno"poskupljenje" je bilo u aprilu ove godine  :bullshit:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

speedo

Ah, ko će im znati.
Ja sam zvao sve dilere sa liste...pola njih je dalo odgovore tipa: "oko 15 hiljada" ili "ne znam, šef je otišao kući". Pa ti kupi kod takvih i autić, a kamoli auto.

kapsid

Speedo:Da, jedna od tehničkih usluga mog prodavca bila je i mogućnost da se ne koriste probne table. :aplause:
Hobbista:Hvala na razumjevanju i podršci. :ziveli:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

staracstol

Uuuuu kakav udbaški način vođenja posla, prate forume pa prete. Pa njima ni bog neće pomoći, tipična jugoslovensko-ruralna kombinacija. Ja sam dete debil i ne umem da radim i razvijam posao al ću da uložim energiju da pratim šta ko o meni priča pa ću ih napadati da svoju nesposobnost i prevaru skrijem. Blagi bože, pa njima nije jasno da g*vno smrdi i kad ga prekriješ krpom. Uostalom, nije ih ni potrebno pljuvati, treba samo pohvaliti one koji se lome za kupca i sve će pare tamo otići. Neće komesar komercijalista postati pa ni za milion godina.

kapsid

Slazem se staracstol da treba hvaliti one prave ali treba upozoriti sve nove forumase koje se odluce za kupovinu da to zna biti vrlo nezgodno i komplikovano i u kakve zamke mogu uletiti...to je svrha moje teme i posta :aplause:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!