Autoland - polovna vozila

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Citat: Midzi poslato 20.03.2020. - 08:51
Za sada koristim letnje Goodyear DuraGrip 185/65 R15 88T. Prešle su 59.000 km, šara je još dobra. DOT je 0318. One su bile na automobilu kada sam kupio Sandera u Autoland-u.

Otvaram temu za Kompresorov plac za polovna vozila i iskustva vezana za njega.

Nameravam da sledeći auto kupim po principu staro za staro kod njih.

Midzi, kakvo je tvoje iskustvo?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix

Nije moje iskustvo ali prenosim, auto za otkup mora imati urednu istoriju odrzavanja u ovlascenom servisu.
Cena je niza od prodajne ali se zavrsava sve odmah.
Naravno prolazi njihov pregled u servisu koji traje.
Nezavisno sa zamenom, kupovina je druga prica.
Moze neki popust a moze i kredit kod njih da se zavrsi.

Veterinar

Moje iskustvo je dobro, kupio sam polovnjak kod njih i njihove oglase pratim.

Midzi

#3
Citat: LeNgenda poslato 20.03.2020. - 12:21
Otvaram temu za Kompresorov plac za polovna vozila i iskustva vezana za njega.

Nameravam da sledeći auto kupim po principu staro za staro kod njih.

Midzi, kakvo je tvoje iskustvo?

@LeNgenda

Izvini, ja tek sada video tvoj post i temu koju si otvorio.

Moja iskustva su pozitivna. Od trenutka kada sam rešio da kupim (beskamatni kredit) auto sam uzeo za 5 dana sa svom dokumentacijom. Bilo je sedi i vozi (nema prenosa, bi reg još mesec dana samo gorivo da notočiš).

Kako sam u februaru prodao Logana 2006, 1.5 dci i ostao bez kolica rešio sam da pazarim Sandera II. Pratio sam oglase gledao sve i svašta ali Sandero II mi se baš sviđa i dugo ga pratim.

Jednog dana sam pozvao neki od brojeva na sajtu (ponuda ima na sajtu AK Kompresor i na polovniautomobili). Raspitao se i najavio dolazak. Tražio sam tog prodavca i sa njim sam pregledao sve izložene na placu (bilo je 2 van, 2 bela i 2-3 koja su koristila fizička lica i koja su menjali staro za novo).

Bele automobile izdaju pravnim licima na 2 godine preko svoje firme AAA rent a car.

Dao mi je ključeve, sve pogledao. Oba su imali pribliznu kilometražu i po 3 urađena servisa (na poslednjem su samo zamenili ulje i filter ulja pa sam morao sm da zamenim fiter vazduha i kabine).  Dvoumio sam se koji da izaberen i odlučio se na osnovu stanja enterijera.

Ponudio mi je popust za keš i za klasičan kredit (kamata 4,5%) dok za beskamatni nema toga.  :-)1 Odveo me je prekoputa u salon novih automobila i tamo OTP banka ima šalter. Uzeo sam dokumentaciju, otišao i posle par sati sam se javio da kupijem. Poslao mi je predračun da uplatim avans (50.000 rsd).

Auto je bio moj posle 5-6 dana. Svu dokumetaciju sam prikupio i skenirano posalo radnici banke. Javila mi je posle 3-4 dana da je kredit odobren i da kada dolazim po automobila prvo svratim kod nje da potpišem ugovor. Zatim sam sa tim papirima otisao u Autoland kod mog prodavca koji je pripremio svu dokumentaciju. Tada sam na blagani uplatio ostatak učešća jer računaju i avans koji je bio uplaćen (elem pola je bilo keš a pola beskamatni kretit). Mislim da sam za 20 min završio u banci i jo 20 min kod njih.

Auto me je čekao opran i usisan dao mi je ključeve i rekao je da je auto moj i da vozim. Garancija na motor je 10.000 km ili 1 godinu.

Bukvalno je samo trebalo sipati benzin, jer je bio registrovan još mesec dana, a prenos kupac ne plaća.

Sve u svemu moji utisci su pozitivni.


dekiv68

 :ziveli: da te lepo služi.
Ne sumnjam da ćeš javljati sva događanja.

Midzi


bocca

Sad baš gledam neke ponude na Autoland-u, na Polovnim automobilima. Zanimljivi su mi i zbog tih kredita na polovna vozila. I imam jedno pitanje za bolje poznavaoce. Imaju dva fiata 500L, 2018. godište, 1.3 dizeli ali sa automatskim menjačem?!? Kakav je to menjač uopšte, ako neko zna? Hvala https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17569012/fiat-500l-13-mjtd-aut-cross?ref=search-profile

gromovnik

Citat: bocca poslato 13.02.2021. - 08:35Kakav je to menjač uopšte, ako neko zna? Hvala https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17569012/fiat-500l-13-mjtd-aut-cross?ref=search-profile
Mislim da je dualogic. Pretpostavljam da radi na sličnom principu kao robotizovani automatski menjač kod Dacije.

https://itstillruns.com/dualogic-transmission-7830753.html

LeNgenda

Računari, elektronika i Fiat ne idu zajedno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix


Hardvet