Pukla šoferšajbna...

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

E da se upišem i ja u klub, juče po polasku sa posla, na sredini šoferke (spoljno staklo) sa gornje strane iza retrovizoru se pojavila linija pa polako u krug i polako ka suvozačkoj strani prema donjem ćošku. Naravno, stakla nisu osigurana kao ni kasko. Zvao servis, garancija ne vidi stakla, a kažu da je staklo puklo sa donje strane pa da se nešto radi u smislu komisije a ovako pošto je gore nema ništa. Na pukotini nema vidljivih znakova kamenčeta tako da mož da bude lopta ili da je kamenče udarilo na samu ivicu stakla, bilo kako bilo, danas zamena istog 150 evrija i rešeno.

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

jovan

"shit happen". Nek to bude i poslednje.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Daniel

Vihor ako se ne varam, na mestu početka pukotine je zalepljena kamera?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Veterinar

Isto sam primetio. Tatinom prijatelju je pukla sajbna od superlepka...

Loganovac

Ne bih rekao da je zalepljena, liči mi na vakuumski nosač. Svejedno, nije to sila koja bi trabala da ošteti onoliko staklo...
Naravoučenije: osiguranje stakala!!! Dvaes-tries evra i nema glava da te boli.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

pukotina je krenula sa vrha stakla ne od kamere, inače je kamera sa 3M nalepnicom i nije drndan nosač, a i pukotina je na spoljnom staklu.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

E pa onda je loše zalepljena nalepnica  :zloca: OK, nije to uzrok...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

 :Smiley: :doh:     u lošem pravcu prno    :ne:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

 :to:  Loganovac je u pravu za osiguranje stakala.

Vihor

100000000%   :hall:     
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Krle87

I na mom Sanderu je pre možda mesec dana isto tako pukla šoferka sama od sebe od vrha pa skrenula pod pravim uglom ka suvozaču... 80e sa ugradnjom.


Dejan11

Citat: Vihor poslato 09.06.2016. - 07:07
E da se upišem i ja u klub, juče po polasku sa posla, na sredini šoferke (spoljno staklo) sa gornje strane iza retrovizoru se pojavila linija pa polako u krug i polako ka suvozačkoj strani prema donjem ćošku. Naravno, stakla nisu osigurana kao ni kasko. Zvao servis, garancija ne vidi stakla, a kažu da je staklo puklo sa donje strane pa da se nešto radi u smislu komisije a ovako pošto je gore nema ništa. Na pukotini nema vidljivih znakova kamenčeta tako da mož da bude lopta ili da je kamenče udarilo na samu ivicu stakla, bilo kako bilo, danas zamena istog 150 evrija i rešeno.

Mislim da ipak treba da reklamiraš,ako si siguran da nije ništa udarilo. Pričao sam o situaciji sa puntom,gde su mi naravno svi rekli kako je udario kamen,a na kraju su zamenili bez pogovora i još se izvinjavali... naravno,nije bio udarac ničega to znam sigurno. Zato i kažem,ako si 100% siguran da nije ništa udarilo,reklamacija i neka dokažu tj pokažu mesto na kom je udarilo i to izazvalo pucanje. A garancija pokriva sve osim onog što nije navedeno a i to ima neku zakonsku garanciju.. ja bi pokušao :)

saša61beograd

I ja bih tražio da se prizna kao fabrička greška jer polazi od ivice.Natezanje sa servisima može da potraje,ali nema veze,auto i ovako može da se vozi još dugo.

Vihor

Vidiš, da je to tu, kod mene u gradu, ok, ali da idem tamo ovamo i da me šetaju nemam ni para ni strpljenja, danas menjam i završavam priču. Ne vredi da odem a šetali bi me sigurno ko zna kolko puta a i koristim slobodne dane, godišnji, mislim da bi na kraju ispala skuplja varijanta. Šta je tu je, šta je bilo bilo je. A što se udarca tiče baš 100% ne mogu da se zakunem, bilo je jedanput ali kasnijim pregledom nisam primetio ništa. Ni sad se ne vidi trag od nekog kamena ili sl, bar ja ne vidim. JBG bilo šta je bilo i to je to.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.