Kako promeniti tecnost za vetrobran

prethodna tema - sledeća tema

Dragan.vi

Rakija je za grlo, a ne za vetrobran  :Smiley:

saša61beograd

Najbolja i najskuplja tečnost za vetrobran je jeftinija od rakije ili alkohola (etanola).Ona spada u one "sitnice" na kojima ne vredi štedeti i koje svako može i mora sebi da priušti u najboljem kvalitetu (sijalice,brisači...).Važnije za bezbednost od upaljenih farova danju.

mladja73

Citat: Veterinar poslato 06.10.2012. - 22:14
Moram da primetim da se smrznuta letnja tečnost kod dci motora ne odmrzava tokom duže vožnje, dok se kod benzinca odmrzava (verovatno je viša temperatura u motornom prostoru). Dogodilo mi se jednom da se zamrzla tečnost za vetrobran (2-3 posude je bilo napunjeno), ali nije bilo posledica po posudu i motorić.

I meni se desilo da se zamrzne tecnost, no nije se otopila tokom voznje od nekih 60min (1.4 benzinac). Takodje nije se osteila ni posuda ni motoric.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Kvantna fizika od problema koga nema.  :doh:

DarioGTI

Jel nebi bilo najjednostavnije izvadit posudu, istrest staru tj ljetnu tekučinu, vratit posudu, ulit zimsku i gotovo?  :doh: :jea:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

zac

Sve je to lepo, ali niko bre da kaze di da gi nadjemo tu posudu za vetrobran?   :Smiley: :laugh:

VaskezNS

Citat: DarioGTI poslato 07.10.2012. - 13:03
Jel nebi bilo najjednostavnije izvadit posudu, istrest staru tj ljetnu tekučinu, vratit posudu, ulit zimsku i gotovo?  :doh: :jea:

Ne bi, veruj mi. Ja sam se zlopatio da je izvadim sve u strahu da je ne polomim a prethodno sam gledao Kristijanov video-tutorijal (gde je i uspeo da je naprsne). Uglavljena je "žabicom", bolje reći "žabetinom" u lim sa unutrašnje strane krila, i ako je ne uhvatiš lepo i polako sve jače i jače vodoravno povlačiš (u pravcu paralelno sa firewall-om) dok je ne isčupaš iz ležišta žabice, lako možeš da je sjbš.
Ovo je mesto za sLogan ;-)