"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Nesto sam na brzinu googlao u vezi USB verzije kablova i primecujem da postoji vise vrsta OBDII ELM327. Uz ovu oznaku stoji v1.3; v1.4; v1.5; v1.5a....   :conf:
Planiram kupovinu pa zato pitam. Da li je bitno ovo "v", pretpostavljam da je u pitanju verzija necega?  :ne:

bmiillan

uzmi 1.4, 1.5 je samo marketing (u taj cip se moze upisati da bude i 2.0) ali suštinski
se ne razlikuje od 1.4.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Aleks


miki-bgd


kiconix

Što si uzeo dva kada su ista.  :ne:
Ja imam ovaj prvi, a kačio sam i drugi model (Dr Jekyl).
Kupuješ dve iste stvari.

miki-bgd

Sa ovog prvog sajta sam narucio 2,3 nedelje ranije jednu dijagnostiku, i nisu imali, pa dobiju, pa opet nemaju i nista. Onda sam narucio ovu, verujuci da nece poslati brzo, pa sam mislio da se osiguram narucivsi sa ovog drugog sajta, i bio sam u fazonu ko prvi posalje da onom drugom otkazem. I naravno, kako to biva, isti dan su obe poslate  :D Al nema veze, ima interesenata pa cu lako da prodam.

Aleks

@miki-bgd   ok, hvala, samo mene zanima usb varijanta.  :wave:

Lazar@

planiram da narucim jednu ovu blutut dijagnostiku,zanima me sta sve mozemo da mjerimo tj koji senzori rade?(mislim na mjerenje sa torque lite ili pro aplikacijom)
Da li mogu da mjerim trenutnu i prosjecnu potrosnju? Posto stevej nema bord,pa ne znam ima li ecu senzore za to...Vidim torque podrzava ocitavanja sa dosta senzora tipa vacum,air temp,fuel rail,volts,boost,coolant,load,hp,torque....Sta od toga radi na nasim autima?
I interesuje me da li se ocitavanje vrsi u realnom vremenu ili signal malo kasni?


Jel ima neko root-ovan android i dijagnostiku?Mogao bi da napravi koji screenshot dok je upaljeno auto da vidimo kako to izgleda  :dance:

eastcowboy

Citat: mrsp poslato 21.03.2013. - 20:29
Autocom CDP moze raditi skoro sve module na vozilu: Motor, ABS, SRS, AIRBAG, Klima, Menjac, Instrument Tabla, Imobilajzer, Paljenje, Comfort sistem. . itd. 

have you tested to your logan (photo) ?
it shall much offered, but the reality ?

diagnostic tool  for
160 euro after Serbia and works in the reality

miki-bgd

Stigla dijagnostika http://dx.com/p/lson-elm327-b-mini-bluetooth-obd2-v1-5-auto-car-diagnostic-scan-tool-blue-black-191754 . Nisam uspeo puno da testiram, ima brdo nekih opcija ne znam ni sta znace  :D

Od borjaca ima osnovnih stvari kao broj obrtaja, brzina, temperatura motora (oko problema sa crticama 2-4-2-4-2 cu da pisem kad budem malo istrazio), ima i broj konja koji se koriste (to se izracunava na osnovu nekih parametara izmedju ostalog i tezine vozila, pa nije bas najpreciznije), ali ono sto je meni veoma korisno je sto ima protok goriva (cc/min, l/h) kao i kolicina ukupno potrosenog goriva. Ima jos dosta stvari, tek treba da istrazim. Osvezavanja mogu da se rade na pola sekunde (i brze i sporije), sto daje dobru informaciju o trenutnom stanju, npr koliko se goriva trosi u trenutku sa trenutnim gasom, sto daje dobru mogucnost da se ekonomicinije vozi i ustedi jos vise goriva. Pretpostavljam da su informacije o trenutnoj potrosnji dosta tacne(u smislu da se citaju iz kompjutera a ne da se izracunavaju), pa i kranji rezultat uzimam kao dosta tacan.  :too:

VaskezNS

Odlično  :to:

Koji software koristiš za očitavanje podataka, ScanMaster ?
Ovo je mesto za sLogan ;-)

miki-bgd

Torque Pro , skinuo s neta ( :zloca: ) Imam jos nekoliko programa koje cu da isprobam.

Da pitam upucene, da li smeta ako stalno u toku voznje drzim zabodenu dijagnostiku i koristim je?

kiconix

Kod mene stoji mesec dana.
Ponekad se samo povežem na telefon.

miki-bgd


mladja04

Citat: miki-bgd poslato 31.03.2013. - 22:58
http://www.aliexpress.com/item/Works-On-Android-Torque-v2-1-2012-elm327-bluetooth-ELM-327-Interface-OBD2-OBD-II-Auto/528413778.html , pa cu da javim utiske, mozda nesto pomogne  :ziveli:
Da li je stigla ova dijagnostika?
Planiram je kupiti pa da vidim prvo utiske.

Jesi li torque pro platio ili se ima naci negde za dz.?  :c: