"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

Black

Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

mladja04

#121
Juce mi je stigao "OBDII Bluetooth Car Diagnostic Cable - Black + Blue + Orange (DC 12V)" porucen iz Kine (ili Hong Konga) sa sajta DX.com za 11$. Jos da skinem softver i krecem u istrazivanje...

Nikakve dodatne troskove nisam platio (carinu, Pdv...).

Jedno pitanje:

Torque Pro softver sam pronasao samo za Android telefon. Postoji li neka verzija koja se moze pokrenuti na laptopu?
Ili da trazim neki drugi program kako bih povezao ovaj uredjaj na laptopom wireless vezom?

Vladimir

Vec je pisano u prethodnim postovima na ovom topicu.
Za Android Torque Pro a za komp Scanmaster.

roolet

drustvo, sve sam iscitao i odlucio da uzmem ovu stvarcicu, samo imam pitanje za poznavaoce - da li moze da mi posluzi i kod espace-a 4, cisto da ocitam greske i obrisem ako su neke bizarne,
pozdrav i bog vas blagoslovio na ovim vrucinama

kiconix

Bilo koje vozilo koje poseduje OBD2 konektor, što znači za sva evropska vozila.

roolet


maestral5747

ja sam uz svoj dobio i disk s programima za android, pc i mac. Scanmaster je također tu
http://www.ebay.co.uk/itm/181178481901?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

glavonja3

Kako vidite kolika je "trenutna" potrosnja u Torque programu? Meni to nije stavljeno podrazumevano (je li ikome?), a kada se dodaju pokazatelji ne znam koji da izaberem od njih sto.

miki-bgd

Ja sam pobrisao sve podrazumevane (savetuju da se pobrise sve sto se ne koristi da bi se oslobodili resursi, rasteretio telefon a samim time i baterija) i postavio sledece:
Litres per 100 Kilometer (Long Term Average)  ------- dugorocna potrosnja
Litres per 100 Kilometer (Instant) - Graph       ------- trenutna potrosnja
Engine Coolant Temeperature                       
Fuel used (trip)
Fuel cost
I jos neke ali nisu bitne toliko (npr trenutno predjeni put)

Ovo gde pise Graph predstavlja graf u poslednjih 10 sekundi (podesivo), tako da mogu da pogledam koliko je trosio u nekom od prethodnih trenutaka (npr posle neke situacije nezgodne gde sam dao gas) sto ostavlja mogucnost da se skoncentrisem na saobracaj a ne na uredjaj.

Za ostale tipove displeja(tj prva 4) savetujem da se ne biraju oni sa Needle nego oni sa Meter, jer igla nekad moze da oteza ili onemoguci citanje podatka.

Ako treba jos neka pomoc tu sam  :wave:

Zee

Miki ima li inace tvoj Sandero bord?

miki-bgd


glavonja3

Probao sam ovo sto je miki-bgd predlozio ali na mom auto nijedan od tih pokazatelja nije aktivan. U stvari, kada dodajem novi, u listi svih se tek poneki "zeleni" sto znaci da je aktivan. Nema nista vezano za stanje/kolicinu goriva.

miki-bgd

@glavonja
Nisu ni meni svi zeleni, ali rade. Ja sam naveo tacno onako kako im je naziv u listi svih. Jel ih nemas uopste ili samo nisu zeleni? Jel si isprobao mozda, u smislu da obrnes neki krug? Jer neki pokazatelji ne prikazuju nikakvu vrednost dok auto stoji, cak iako je upaljen (upravo to za instant potrosnju, npr).

glavonja3

Hvala ti na trudu, cenim to.

Bio sam nedorecen. Probao sam ove tvoje (ali i druge), vozio preko 20 km u cugu dva put ali nista - mrtvo. Ili pise "-" umesto ili je crta "impotentna" ili je grafik ravan. Jednino kod grafika trenutne potrosnje kada se tek krene pojavi se pik na delic sekunde i onde na oko 60 a posle nema nista, ravno, nula.

Postoji opcija u Torku da se vidi koje tacno senzore cita tel+elm i to je jedno 10+ komada.

Inace brzina, temp. vode, obrtaji i sl se dobro pokazuju.

Verzija koju pokazuje auto pri samodijagnostifikovanju je 6001, auto je Base model.

miki-bgd

Da cudno  :ces: Moguce je da komp kod tebe ne podrzava neke stvari, zato i ne moze da se cita... Ja sam probao kod @zac na loganu, mislim da je njegov 2007. godiste, ne znam koji paket, i radilo je ok.

Da pitam i ovo, dal si unosio podatke o vozilu, kubikaza itd? Ima na pocetnoj strani programa da se pravi profil.

I koja je verzija torka? Moja 1.6.6