"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Možda smo malo skrenuli sa teme, ali normalno je da se obračunava PDV, jer je roba pri izvozu oslobođena poreza (eksportna cena) pa se porez naplaćuje na kraju prodajnog lanca - krajnjem potrošaču.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Pre dolaska PP do 50e nisu se placale nikakve dazbine, ni pdv ni carina. Sada se do 50e naplacuje samo pdv, bez carine, plus 100dinara za otvaranje i carinjenje. E sad, da mogu da procenjuju kako hoce, to je istina. Ja sam narucio USB adapter od 5e i posrebrene mindjuse, narukvicu i lancici, sve 925, svaki kosta ispod 2$, sve ukupno manje od 10$. Procenjeno na 40$ i tu lupljen pdv!

Vise o tome mozete da procitate na http://www.elitesecurity.org/t329072-137#3305105 , na poslednjim stranicama ljudi su iznosili svoje slucajeve.

drzarkod

Ja nasao za 2000 din. danas mi donosi covek na ruke...hvala za info...javljam kako šljaka. :too:

zac

#108
Nabavio sam ELM 327...to jest, poklonio mi je nas kolega Miki bgd... hvala mu.  :wave: :respect:

E sad, danas sam se malo igrao, i primetio da mi se ne uklapaju brzine automobila...elem, kada brzinomer pokazuje 80km/h,  a interfejs pokazuje 72km/h...  :conf: :ha:  da li je moguce da toliko gresi cajger, pa to je celih 10% sto je preterano po mom misljenju...

Kakva su iskustva drugih sa ovim, i da li moj cajger ima neku manu????  :huh:

Loganovac

 :doh: Toliko smo pisali o cajgerima i njihovoj tačnosti da i vrapci znaju! Uostalom, tema je dijagnostika a ne cajgeri.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Citat
poklonio mi je nas kolega Miki bgd... hvala mu.
Nemoj tako, eno soni radi ko bombona, vec smo imali mini turnir  :hihi1:

Malo sam bacio pogled, i cajger malo laze, ali ni dijagnostika nije bas toliko precizna, tako da kad se skupi ispadne to sto ispadne. Probacemo preko podesavanja to malo da sredimo da bude tacnije  :wave:

drzarkod

Meni se poklapa sve jedino obrtaji u leru pokazuju 500 a obd 750 rpm. Koristim  ga kao bord komp i konacno imam zanimaciju. Trenutno kompariram realnu potrošnju, km, cak sam ukljucio opciju za preracunavanje preostale km. Zanimljiva mi je opcija temp. ulja, a temp. rashladne tecnosti je 80 do 82 C.  Za mesec dana idem u Grcku pa imam ideju da istestiram neke stvari na putu od  2000 km. Izvestaj dobijate naravno.

Keka

I o obrtajima u leru je pisano. Komsija, pogledaj malo bolje sta pise na tabli u leru  :nami:

Temperatura ulja.....bas me zanima gde mu je senzor  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

Samo da obavestim da su izgleda zabranili uvoz kineskih auto dijagnostika. Jednom decku je carina vratila u Kinu paket, bez obavestenja, dok
"Na jednom drugom forumu sam pre neki dan saznao da vraćaju nazad dijagnostike sa Bluetoothom, navodno moraš imati potvrdu da imaš ovlašćeni servis da bi mogao da je uvezeš... U neku ruku ima i logike, jer kod nekih modela automobila (a ja baš vozim takav) možeš zloupotrebiti OBD konektor i odgovarajući softver za otključavanje immobilisera odnosno krađu kola, mada mogu ja zloupotrebiti mnogo toga drugog pa je ipak prošlo carinsku kontrolu..."

sokoll

E super a moja samo sto nije stigla  :cekicem:
Obavesticu ako nekog bude zanimalo .

Zee

Narode tih kineskih aito dijagnostika imate po nasim sajtovima za prodaju i licitiranje na kilo i to za oko 2000 dinara.
Nisam naveo koji su sajtovi u pitanju, da ne bi bilo da reklamiram, ali mislim da svi znaju.
:wave:

Dadokg

Pozdrav svima.  :ziveli:

Danas je i meni stigao OBDII ELM 327, posle duzeg cekanja i peripetija ipak sam narucio u Srbiji zbog svih poznatih okolnosti.
Instalacija uredjaja je zaista jednostavna. Skinuo sam Torque Pro sa neta i testirao sam uredjaj cisto da vidim da li radi. Za vise od par predjenih kilometara zaista nisam imao vremena.
Prvenstveno me je interesovala potrosnja mog ljubimca i kako moj stil voznje utice na istu. Za kratko vreme shvatio sam da ima mesta korekciji (pogotovu pri menjanju brzina) i da ce potrosnja biti manja sada kada pred ocima imam vrednosti trenutne potrosnje. Samu aplikaciju sam prilagodio onome sto me interesuje, uglavnom sam ubacio stvari vezane za potrosnju i proracune oko goriva.

Ono sto me interesuje je sta ste Vi kolege, koji koristite ovaj uredjaj, ubacili u aplikaciju, koje parametre u radu vozila Vi pratite, i sta mislite da bi bilo bitno imati u vidu?
Danas sam pricao na ovu temu sa  @miki-bgd, pa rekoh da vidim sta ostali misle o tome.

Hvala Miki na svemu jos jednom i ovako javno!!!  :to:

Black

Jel torqe pro moze da brise greske? :glare:
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Zee


miki-bgd