Onlajn kupovina delova

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Dobro veče.
Ne znam da li imamo temu o nabavci online delova i molim admine da odreaguju, ako treba.
Zanima me da li imate iskustva sa online prodavnicama i kakvi su utisci?

nik

Sada imamo.  :hihi1:

Moje iskustvo je više nego pozitivno. Iskren da budem, ne pamtim kada sam poslednji put kupovao neki deo u klasičnoj prodavnici (samo kada je hitno).

U poslednje vreme se namnožilo dosta onlajn prodavnica. Ja sam do sada kupovao na delovionline.rs i prodajadelova.rs.
Ova prva zahteva registraciju da bi se video asortiman, dok kod druge može da se pretražuje sve i bez registracije (da li može i da se naruči bez logovanja  :ne: , odavno sam registrovan).

Kao što napisah, moja su iskustva do sada izuzetno pozitivna. Šta naručiš, dobiješ. Treba samo voditi računa o valjanosti dela za model jer podatke vuku iz TecDoc kataloga i ima grešaka, ali isti izvor koriste i obične prodavnice.
Sledeće, radi uštede, ja uvek naručujem delove u vrednosti preko 7000 dinara, jer je onda isporuka besplatna. Pored dela koji mi treba, naručim najčešće delove za mali servis, vidim sa kolegama da li nekom treba nešto,...
Ranije je bilo problema sa kurirskim službama (isporuka samo prepodne, kao da niko ne radi i svi čame kod kuće i samo čekaju njih. Ovo je rešeno paketomatima.
Kao što napisah, pozitivno iskustvo. Doduše, do sada nisam imao potrebe za reklamacije i vraćanjem delova, tako da u tom delu nemam iskustva.

dekiv68

Koliko se obično čeka od trenutka kad naručiš pa do potvrde narudžbine i od potvrde do isporuke?

nik

Potvrda ide prvog narednog radnog dana kada provere sve detalje porudžbine (ako nešto ne štima kod provere po broju šasije).
Isporuka ide najčešće istog dana posle provere za sutra, eventualno, ako neki deo nemaju u magacinu, može da potraje par dana.

dekiv68

Mislim da je ovo vezano za temu i dobro je objašnjava.
Kako pravilno održavati automobil?| AUTOPRIČE podcast EP 024 | Polovni automobili
https://www.youtube.com/watch?v=wqv-t0NWyko&t=21s

Zoran

Ovo je super.
Čim budem imao vremena, preslušati ću sve...
Sam svoj gazda - vazda.