Originalni MED alarm - zar je to jedina opcija?

prethodna tema - sledeća tema

zac

Ja imam "cobra" alarm i primetio sam smetnje kad sam blizu dalekovoda     :ne:

DrJekyll

Original Renoov Cobra što se ranije ugrađivao?

Kad su ti počele smetnje?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Nije fabricki , u privatnoj reziji je , a poceo je da zeza...hm, kad sam prvi put parkirao ispod dalekovoda a to je bilo mozda godinu dana od ugradnje , mozda bi zezao i prvi dan ali to nisam znao. Od tad izbegavam blizinu dalekovoda.  :wave:

LeNgenda

Ovo mi je malo preciznija tema, posto ja imam taj MetaSystem.

Do pre par meseci je sve bilo ok, jedan pisak za otljucavanje, dva za zakljucavanje. Ako je prilikom zakljucavanja nesto ostalo lose zatvoreno, bio bi jedan dodatni, tisi pisak i ok.

Prvo sporadicno, kada se auto ne bi vozio par dana, a poslednjih par dana stalno, prilikom otkljucavanja, posle standardnog jednostrukog piska, cuje se i dodatni trostruki pisak.

Sva vrata, gepek i hauba su bila dobro zatvorena, auto uredno zakljucan, akumulator je ispravan.

Zasto Meta ispusta ovaj dodatni trostruki pisak po otkljucavanju?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

VaskezNS

Hajd da se i ja po prvi put javim (jel treba da zamislim želju)  :nami:

Elem, da li si siguran da ti u tih par dana dok je auto stajao nije palio alarm ? Neki alarmi imaju "intruder alert", odnosno drugačiji zvuk kod razoružavanja kada je u međuvremenu bilo podizanja alarma.

U svakom slučaju možeš da proveriš - naoružaj i razoružaj alarm. Ako su dva piska na razoružavanju onda je to redovno ponašanje jel da.
Onda opet uzmi naoružaj alarm, simuliraj "napad" (npr otvori vrata ključem i zatvori ih), i pusti ga da odsvira svoje do kraja. A onda probaj da ga razoružaš i vidi da li čuješ i dodatni trostruki pisak. Ako je to u pitanju, znači da imaš odgovor.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Aleks

Ima logike, ali kada bi to bila sporadična pojava. Kako sam ja shvatio dodatni zvuk se javlja prilikom svakog otključavanja. Nemoguće je da mu se toliko često aktivira alarm. Verujem da je nešto drugo u pitanju...

LeNgenda

Nije se ukljucivao. Cak mislim da se nikad nije ukljucio, jer hvala Bogu, nije imao zasto.

Najsveziji primer je sto sam danas otkljucao auto, on pisnuo jednom (normalno, piiiiip) i tome dodao trostruki pisak, pip-pip-pip, uzeo sam sta sam hteo, zakljucao auto, on pisnuo dvaput (normalno, piiip-piiip), posle 15 minuta se vratio do auta da vratim sta sam uzeo i otkljucao ga, on pisnuo jednom (normalno) i tome dodao trostruki pisak.

Pre je to bilo kad se auto nije vozio 4, 5, 7, 10 dana, pa se onda javi taj trostruki pri otkljucavanju, a sutradan ili bilo kad, sve normalno. A sve to jednom u 100 godina, pocelo je tek ove godine, negde od proleca. Do ovoga danas, da li se celih 5 puta desilo...

Danas, dva puta uzastopce u 15 minuta. Jel ima sanse da je oslabila baterija sirene ako je samonapajajuca? Vreme je sve hladnije i to mi je najlogicniji zakljucak, a ovo joj je treca zima.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

zac

Proveri prekidace na vratima, gepeku a narocito onaj kod motora, kojeg pritiska hauba.
Cesto taj prekidac zna da oksidira i da alarmu daje pogresnu informaciju, (kao da je hauba otvorena).

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Kobra ima opciju da kombinacijom dodatnih tonova signalizira da li je alarm bio aktiviran i da je baterija u kartici slaba, i to:

- ako su bila otvorena vrata/prtljaznik, tri piska i tri puta blinka dioda na tabli sa duzom pauzom, do davanja kontakta.
- ako je bila otvorena hauba, cetiri piska i cetiri blinkanja diode.
- ako je sok senzor aktivirao alarm, pet piskova i pet blinkanja.
- ako je baterija slaba, jedan dodatni pisak i deset blinkova diode.

Moguce je da i MED ima slican sistem, u uputstvu za upotrebu treba da bude tabela sa legendom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Da li si proucio ovo sa njihovog sajta?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

#57
Upravo.

Mislim da se nakon disarming-a desava "1 BEEP + 4 rapid BEEPS if car battery is flat".
A akumulator zdrav, proveren u servisu.

Pogledacu da li diodica kaze jos nesto, ne bi trebalo ako se alarm nije palio, a do sada nije. Sigurno bih primetio diodicu kako trepce po ulasku u auto, pogotovo sto trepce sifru na svakih 6 sekundi dok se ne upali motor.

Ima logike da se alarm muci jer mu je malo struje, vec sam utvrdio povezanost sa padom temperature i (duzim) mirovanjem auta.

Jel pada nekom neko logicno objasnjenje na pamet?

EDIT:

Citat: Keka poslato 22.11.2011. - 17:44
i da je baterija u kartici slaba

Vidis, kad malo bolje procitas sta doktor pise, mozda resenje samo iskoci.

Sutra cu probati sa drugim daljincem, mozda je baterija u ovom koji koristim oslabila.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

1. Problem u nekom kontaktu, pa alarm misli da je odspojen od akumulatora.


2. Pad napona na akumulatoru pri verglanju pa alarm misli da je akumulator uginuo. Slican problem sa padom napona pri niskim temperaturama sam imao sa Rombatom, ali je palio lampicu ABS dok vergla, posle je sve bilo uredno.

3. Mozda se ovo car battery flat odnosi na bateriju u daljincu, pokusaj preventivno da zamenis bateriju.

Zasto ne pozoves servis gde si ugradjivao i pitas za savet?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Zamalo si me pretekao.

Ugradjivao sam kod Markovica pre nego sto je podignut auto, oni su tada saradjivali sa nekim iz Mirijeva, Simatronik.

Sve moje sumnje su sad usmerene na bateriju u daljincu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.