Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

Nek Sandero sad pali a sve drugo je sporedno... Pozz svima

ajgor bejzik

Bio danas na velikom servisu. Auto će sad 4 godine, krajem marta, pa sam morao da radim veliki servis na Dasteru 1.5 dci i ako sam prešao samo 62.500 km. Veliki servis se radi na 80.000.
Aj sad, bilo kako bilo kažu mi da mi akumulator nije više kao pre😀. Pokazuju mi test koji su uradili. Kažu može on još da tera, ali je preporuka da se zameni. Ja naravno pristanem, šta ću. Nov akumulator za start stop motore od 70 ah je 22.000 rsd.
Ljudi moji pa da li je ovo moguće???
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Zoran

Svaki dan se izmišljaju nove smicalice kako da uzmu pare.
Sam svoj gazda - vazda.

Vihor

Kolega, pravo ispitivanje akumulatora traje najmanje 30h, napuni se, pa odmara 24h, pa se tek onda stavi na ispitni sto, sve ostalo je vatačina.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Ako nisi u garanciji, sto si radio veliki servis ako nisis hteo.
Pod dva, ko te terao kod njih da kupuje aku.

ajgor bejzik

Citat: kiconix poslato 04.03.2020. - 13:54
Ako nisi u garanciji, sto si radio veliki servis ako nisis hteo.
Pod dva, ko te terao kod njih da kupuje aku.
U garanciji sam, još godinu dana!
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Vihor

Pretupaše te na brzinu, samo to mogu da zaključim.
Na koliko procenata su ti rekli da ti je AKU?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ajgor bejzik

Citat: Vihor poslato 04.03.2020. - 14:02
Pretupaše te na brzinu, samo to mogu da zaključim.
Uzeću taj svoj stari akumulator i odneti u Bosh servis u Novom Sadu na proveru. I meni je bilo čudno da se menja posle manje od 4 godine.
Sad idem da ga preuzmem (auto) pa ću ih pitati.
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

saša61beograd

Citat: Zoran poslato 04.03.2020. - 13:37
Svaki dan se izmišljaju nove smicalice kako da uzmu pare.
Nisu to smicalice,to je lopovluk.Doduše,uglađen,ekološki,tehnološki,ali lopovluk u krajnjoj liniji.Pa koliko goriva treba da uštedi taj start/stop pa da opravda 22.000 din na četiri godine?

ajgor bejzik

#414
Citat: saša61beograd poslato 04.03.2020. - 19:16
Nisu to smicalice,to je lopovluk.Doduše,uglađen,ekološki,tehnološki,ali lopovluk u krajnjoj liniji.Pa koliko goriva treba da uštedi taj start/stop pa da opravda 22.000 din na četiri godine?
Odneo sam stari akumulator u Bosh servis, kod prijatelja da proveri. Javljam vam.
Nego, aj što su mi promenili akumulator, nego mi sada ne radi start stop sistem, koji je radio savršeno. Upali na semaforu onaj znak 'A', ali ne gasi motor. Toliko o Sekulić servisu. Profi ekipa.
Kao da sam ja prvi slučaj u njihovoj istoriji kome su zamenili akumulator sa start stop motorom. :cekicem:
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Raja

Isključi sistem i ako možeš vrati im akumulator. Napomeni im da znaš kako i na koji način se testira akumulator i da si prenaglio sa odlukom da uzmeš novi dok se
stari ne ispita kako treba.

Veterinar

Nije čudno što s/s neće odmah da se aktivira, verovatno će uskoro početi. Jednostavno, neko vreme je akumulator mirovao...  :ne:
Sistem ne može da se isključi trajno, a ne vidim zašto bi se iskljucivao sada.  :ne:
Licno ga ne bih menjao, a po isteku garancije bih kupio povoljniji, ima ih. Mislim da je sad gotovo, čovek je pristao na zamenu.  :ne:

Raja

Mislim da je čovek izvaćaren na brzaka za 22000.

ivan-bgd

Mislim da nisi u pravu Rajo.Čovek je čovek ,nije dete od 5 god.Trebao je da razmisli tj da ne prihvata odmah zdravo za gotovo.Niko ga nije bio po ušima da kupi akum.Malo se raspita pa preseče šta će da radi.Ovako uzimala-davala malo ispada bezveze.I meni su za lagunu tražili skoro 30000 za akumulator kao isto ide za nju sa start stop sistemom ali okrenuo par telefona i našao za tri puta jeftinije isto HI-LIFE.I naravno moja laguna nema start-stop.Sreća pa sam uspeo da ga dopunim jer se auto nije vozio pa je izvukao struju i akum. nisam ni menjao. :ne:

nik

Ništa, naravoučenije za ubuduće (posebno kod ovl. servisa), ako nije hitno, razmotriti i druge opcije (uključujući i odustajanje od garancije).
Ako je hitno (nej d'ide auto), znate kako se kaže, "Magarac se je*e kad je u blatu".
:ziveli: