Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

 :ces:

A kakva treba da bude za prednju osovinu?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Gume na prednjoj osovini su vodeće (upravljive), njihovo trošenje je izraženije na krajevima. Stoga šara koja je po sredini više šuplja a na krajevima gušća, je dugotrajnija na prednjoj osovini.
U kamionskom programu se išlo tako daleko da neke gume za prednje osovine uopšte nemaju šare pri bokovima (imaju samo po sredini).
Sam svoj gazda - vazda.

drzarkod

Zoki majstore..... :respect:

kiconix

Keko, uvališe ti zadnje gume  :Smiley: :Smiley: :Smiley: :Smiley: :Smiley:

Svašta samo čuo ali ovo me je izbacilo iz fotelje.   :Smiley: :Smiley: :Smiley:

pjovan

Sara je tako izradzena da svojim profiliom vrsi istiskivanje kal i snega sa centra sare prema periferiji i ima bolj naleganje na put. To je prepoznatliva goodyear "orlova krila" profil sa centra sare prema periferiji. To je nesto slicno ili isto sa akvaplaning gde se istiskuje voda sa kolovoza i ne dolazi do klizanje. evo njene ocene na evropskom trzistu http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/UltraGrip-8.htm . Mala sala mislim da nije dobra ni za zadnju osovinu ali je dobra za rezervna  :Smiley: :Smiley: :Smiley: . Ugodne kilometre pisi svoja iskustva

Loganovac

Za prednju osovinu preporučujem Fuldu KM3, mada ih ja imam i napred i pozadi.  :crazy:

:Smiley: :Smiley: :Smiley:


Nego, bez zajebancije, kupio si odlične gume, napiši neke prve utiske dok još nije zasniježilo.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Zorane, hitno napisi mail Goodyearu, ljudi zive u neznanju  :)

Prvi utisci-mekana, tiha, po suvom odlicno drzi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Znaju oni to. Ovi što prodaju nemaju volje da objašnjavaju kupcima koji to znaju bolje od proizvođača  :wave:.

P.S. Kako reče Loganovac: "Ko ne shvati od prve ne treba ga ni učiti..."
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

 :dobro:

Nego, kad beše to reče Loganovac?  :ces:

U svakom slučaju, :suicide:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vlastem

Ja moram da napišem koju dobru za Tigar ipak.. Istina druga dimenzija od onih koje keka vozi(o).
Meni je ovo treća sezona za wintere, doduše iz 2011-te su godine.. Stavio sam ih pre par dana, i dalje su izuzetno mekane i prijatne u vožnji.
Nema nikakvih čudnih zvukova, škripenja prilikom kočenja itd, iako su temperature visoke ovih dana, posebno danas..
Inače ni ne znam kako su čuvane pošto su u "hotelu" u servisu gde održavam auto, samo sam primetio da kada su ih doneli su bile u nekim velikim kesama (pojedinačno), i verujem da su bile u njima celo vreme stajanja, posto je na kesama bilo nalepnica o informacijama o gumama, kupcu itd...

Eto, da ne bude sve tako crno  :ziveli:

alexv011

Citat: Keka poslato 21.10.2013. - 13:55
Kupio 2 gume u Kemoimpexu na Trosarini ..... uzeo GY UG8. DOT 2313, made in Poland.


Ja prosle godine (ili pretprosle) uzeo UG7+. Do tada vozio Michelin-ke ali cena u kombinaciji sa ekonomskom krizom uticala na ovakav potez.
Moj utisak - GY UG7+ su odlicne. Nisam primetio razliku u odnosu na M. Izuzetno su tihe, mekane, odlicno koce .... Tvoje UG 8 bi trebalo da su jos bolje.
Jedino sto ljudi pricaju da se brze trose ali ... videcemo.

trajce

Za vikend opet stavljene zimske gume Sava Eskimo 3 napred i BF Goodrich nazad. Ove savine su tako bucne posle letnjih tigar Sigura da je prosto neverovatno ili ja to nisam primecivao prethodne dve zime.

zac

Otvrdle od starosti.

trajce

I sta sad? Moze li to da se tera jos? Imaju oko 4 godine.

zac

Pa naravno, jedino pazi po zimi...moguce je da ce se slabije "lepiti" za sneg i leg nego kada su bile nove...  sa vise paznje vozi.  :to: