Pregled pred put

prethodna tema - sledeća tema

Tchitcha

da li pred duži put...npr letovanje...vozite kola u servis na "pregled pred put" ili sami nešto proveravate (i šta) ili samo terate?
Tchitcha

Andrix

prosle nedelje je bio besplatan tehnicki pregled pod vodjstvom AMSS-a, i to po celom BGD-u. Odziv je bio slab, kako su mi rekli dok su meni gledali auto. moja preporuka je pregledati trap- spone,kugle,kocnice, da li nesto curi po motoru, sve tecnosti, sijalice, obratiti paznju da li nesto lupka, struze, posebno kada se prelazi preko rupa ili izbocina, stanje klime. Podrazumevam da se obavlja redovan servis na vozilu.U zavisnosti od zemlje u koju se ide, negde je obavezan i PP aparat, naravno drecavi prsluk...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

alexv011

Uglavnom "samo teram".
Auto redovno servisiram, a sve kvarove odmah popravljam tako da uvek mogu da stavim kljuc u bravu i krenem bilo gde.
Jedino sto mogu da tolerisem kao neispravnost su neke sitnije ogrebotine, blaga ulegnuca na karoseriji i sl.

Pre odlaska na put, obavezno ga operem i usisam iznutra. Ocistim stakla da mi prljavstina nocu ne stvara probleme.

david

Ovo kao da sam ja pisao. U sustini otvorim haubu, pregledam stanje svih tecnosti i lagano krenem na put.

YUgisa

Operem filter posto imam pecurku, proverim ulje, vodu tj antifriz, tecnost za pranje soferke, operem i usisam auto i napumpam gume na pumpi i sipam benzin. Zimi ubacim lopatu za svaki slucaj  :c: Mada vecinom to proverim sa vremena na vreme i kad ne idem na duzi put, tako da cesto samo proverim gume i sipam gorivo ;)
Godine iskustva nisu dokaz kvaliteta. Zasto?
Pa zato sto mozda radis sve pogresno jos od pocetka...

Matori prdavci...

zac

Moj auto je uvek u top-formi, detaljne kontrole radim svako prolece i jesen.  :whistling:

Zoran

Kada si na putu pravio pauzu poslije nje napravi krug oko auta. Baci pogled na stakla,farove, štopke, gume, tablice (da ih ko ne drpi) i ispod auta imali kakvog curenja. Prije nego padne mrak provjeri dali su u funkciji oba fara da sijalice ne mijenjaš po noći  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

Ja očigledno nisam kao svi ostali....ja to sve radim jednom nedeljno, bilo puta ili ne. Uvek imam bar 3-5l tečnosti za stakla i 1l dest vode u gepeku. Pred put gledam samo gume, a to inače radim svakih nedelju dve kada sipam gorivo na pumpi. Jedino što uvek usisam i operem auto pred put i namažem malo prednji deo nekim tečnostima protiv lepljenja insekata (lakše se posle opere).
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

YUgisa

Zaboravio sam reci, proverite da li su dobro stegnuti tockovi, a ako ste isli kod vulkanizera, proverite i da li mozete da odvijete srafove... Jel znaju tako da stegnu da ne moze da se popusti bez 2 metra cevi, znam par ljudi koji su tako prosli medju njima i ja, na svu srecu, svi smo kuci skidali tocak a ne na putu... I naravno, naduvajte rezervni tocak ako ga imate.
Godine iskustva nisu dokaz kvaliteta. Zasto?
Pa zato sto mozda radis sve pogresno jos od pocetka...

Matori prdavci...

zac

Iz tog razloga, nikada ne dozvoljavam da mi vulkanizer zateze tocak, vec to ja uradim kljucem.

Loganovac

Nije ni njima lako, sad tek vidim...  :conf:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Stvarno ne znam zasto je velikoj vecini bilo tesko da odvoje 20 min, i odu na kontrolni teh.pregleg, koji je za dz. Neke stvari kad pocnu da se cuju i lupkaju i trose gume vec je kasno.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

srdjoni

Citat: DrJekyll poslato 30.06.2012. - 03:02
namažem malo prednji deo nekim tečnostima protiv lepljenja insekata (lakše se posle opere).
O kakvoj se tečnosti radi?
Homesick for a place you've never been...

DrJekyll

Ma to je moj neki trip da namažem kombinaciom nivee i mleka za telo sve plastične delove napred i posle samo sonax-om očistim...možda ja tripujem ali mislim da pomaže. Ideju sam dobio posle čišćenja puške u vojsci, pre svakog gađanja malo više nauljim delove unutar puške i posle samo prebrišem i garež nestane.
U svakom slučaju to je moj neki trip i možda se samo zamajavam sa tim :doh: , ali je bitniji onaj Sonax posle toga koji je extra :dobro:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

 :Smiley: :Smiley: :Smiley: Druze, slatko sam se nasmejao...Nivea + mleko za telo...   :Smiley:
Jesi probao sa nekim faktorom, dok su ovako velike vrucine... da ne izgori na suncu.  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

Ne, bez zajebavanja, verovatno sa masne povrsine se bubice skidaju lakse....ali gde se seti Nivee.  :lau: