Koji benzin za Sandero/Logan 1.4 - BMB 95 ili 98?

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Podržavam!  :to:

Ipak nije lud Loganovac kad kaže da je bolje napuniti gume azotom, više se uštedi...  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vujanovgoran

Ako smanji potrošnju za 5%, to je super, e sada da li je to isplativo, to je drugo pitanje. Kako ko voli!!!
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Goky

Ja sam skoro mesec dana (u avgustu) sipao Evo 95 na Mol pumpi i nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na NIS-ov Evro Premium 95...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

vujanovgoran

Mislim da je to isto gorivo, samo razlicite reklame  :laugh:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Aleksabgd

Shell V-max od 100 oktana  koje u prilici neka proba. Dosta kosta ali je razlika ogromna/

silent

Sipao sam danas NIS-ov 98. Košta 164,90 din/l. 95 je 149,9.
Testiranje in progress :)

off: Potrošnja po gradu mi se inače kreće oko 7,5l. Zadnji put sam sipao Q-max 95 na Petrolu i ode potrošnja na 8,8 (doduše, čista gradska zimska vožnja.)


miller

I ja sam probao sa 98 , ovo NISovo, reko da probam pošto i onako firma plaća. Apsolutno ništa nisam osetio osim da sam za iste pare sipao manje goriva (95 bi sipao) prešao 550 Kilometara jedva, znači 100 manje od inače punog sa 95com, odprilike.   Što bi se reklo Jedan probo pa se us..o. A u sloveniji sam video da imaju taj od 100 i mislio sam da probam, međutim nisam bio siguran dal bi to bilo dobro za motor jer piše na čepu 95, 98 a neverujem da je slovencima to ko nama 100 =93, ili ovaj 98 = 95,2   :-)1

silent

Ja sam bogami primetio razliku otkad koristim 98. Motor radi mirnije, pogotovu kad je hladan. Potrosnju jos nisam merio :)

Logan1.4MPI

slovenci imaju ok gorivo, al rumuni su najbolji... tocim redovno i kod nas i u ove dve zemlje i to je utisak na duze staze

Ivan

Ecto 95 na Luk Oilu odličan ili Euro premium 95 aditivirani na Eko pumpi (Tošin bunar Beograd)

bmiillan

sipao par puta ecto nisam primetio nikakvo poboljšanje, doduše vozi se uglavnom na gas
nemoj na silu uzmi veci cekic

miller

Ali zato ono što sam primetio jeste kad su ukunili običan 95 i uveli evro 95. Ogromna razlika i na sluh i na snagu. Ne čuje se ni jedna mikro detonacija iz ventila sa evro 95. Hvala bogu da su ukinuli onaj običan.

Andrix

Bilo koje benz je dobar, jer od pouzdanog izvora sa saznao da je sav benz u Srbiji iz Panceva, samo sto ga EKO aditivira sa 1l aditiva na 2000 l benz. Covek nije znao da mi kaze vrstu aditiva jer ga dobija od njih i mesa u cisterni pre istakanja.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Niste se najbolje razumeli....98 iz rafinerije izlazi kao 98....ovo aditiviranje  rade sve pumpe, ali time ne povecavaju oktansku vrednost.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!