Računi sa servisa

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

AU!!!!
Ovakav racun ima opravdanje samo ako si resio svu muku ( iskreno se nadam) :dobro:

Keka

Plocice, filter goriva i ruke su  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Je l' su ti auto radili neki kardiohirurzi iz Hjustona ili automehaničari iz Malog Mokrog Luga? Nešto mi je mnogo para.

LeNgenda

Izvinjavam se na vulgarnosti, ali, komsija, `ebo si mu kevu... Pa to je jakih osam radnih sati...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

U ceni ruku je uracunat stelovanje ventila, ali je i pored toga  :banghead:

Gde je dihtung ventil dekle?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Pločice na 25000? Stvarno si mu ***** kevu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Da je mnogo, mnogo je :(
Svesno sam otišao u servis za koji znam da ima jake cene, ali i znam ko i kako radi.
Dihtung dekla je verovatno ušeo u cenu za ruke  :ne:
Pločice sam video da su za menjanje prilikom skorašnje montaže zimskih guma. Nije što su se pločice pojele, nego su se i diskovi otanjili. Toliko divlje i nisam vozio, da pojedem pločice i načnem diskove za 25.000, tako da to, za sada, pripisujem pogrešnom dimenzionisanju kočnica na MCV-u.

Rešenje za štelovanje ventila je, najverovatnije, u činjenici da su štelovani na hladno. Štelovanje na "toplo" je rastegljiv pojam :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Šta tu ima da se rasteže? Valjda nema štelovanja ventila na toplo, jer ko može da kaže koliko je toplo i koliki treba da bude zazor baš na toj temperaturi? Nije slučajno deklarisana njegova vrednost na hladnom motoru, a sve u cilju da bi zagrevanjem motora i širenjem materijala upravo za tu vrednost zazor bio eliminisan, a ventili i dalje dobro zatvoreni. Drugo, nismo u pitbox-u pa da nemamo kad da sačekamo da se motor ohladi, zašto rizikovati...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Mislim da je u Autodati, kao i u servisnim uputstvima data mera i za "cold" i za "hot" (Krle to zna :D )
Na prethodnom servisu sam ostavio auto oko 9h (pre toga prešao oko 30km), i preuzeo oko 14h. U letnjem periodu, ovih par sati nije dovljno da se ohladi motor  :glare:

A pošto odosmo u off, mogao bi neki admin, pa makar i Loganovac, da preseli negde ovih par postova  :write: :hihi:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Ma OK, ali pitam koliko je stepeni to "hot"?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Sa malim zakasnjenjem, cene delova za deo velikog servisa (na 120.000) koji sam uradio malo pre roka. Ruke nesto preko 4.000 din.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


penevl

veliki servis na 42200km,ali je autu star 5 god...

Veterinar

Nisu menjali vodenu pumpu.

Zoran

Mislim da ni Keka nije mjenjao na 60 000 km pa je izgleda dogurala do 120 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

 :ha: 



Šta se napravi od njih... Kanda je zla godina orla naterala...
Pa koje delove ugrađuju po tim cenama? Set zupčastog je bar 80EUR, kod njih upola cene, ali zato zaptivka čepa ulja košta 196 dinara! Ne znam koje ulje su ti sipali, ali je baš jeftino što mi se ne dopada. I malo je 3 litra, jedino ako si imao nešto ostatka od prošlog servisa. Ne znam da li su štelovani ventili (uopšte do sada?), ali vidim da nije zamenjena vodena pumpa - nije da mora, ali bez toga ne znam da li se ovo sve ostalo može smatrati velikim servisom. Svećice?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.