Felne za Logan II, 15"

prethodna tema - sledeća tema

david

#120
Zato i sluzi forum da se neupuceni upute. Ja sam prvi put cuo za to kad sam uzimao felne i covek mi to objasni ali sam se ja nestrucno izrazio koristeci njegov izraz inace tko se razume slika sve kaze pa takodjer i meni. Meni to nista ne znaci posto sam kupovao orginal felne u servisu i nisam hteo crne i pitao ima li razlike. Nema ljutis jbg...

Sad sam video tvoju sliku, verovatno je on mislio na to a sad vidim da i ET moze biti isti a da taj deo moze da izgleda ispupcen jer je otvor uvucen, mislim sta reci, nikad nisam o tome razmisljao...

Keka

Nemoj da razmisljas, skini poklopac i procitaj sta pise na felni, pa nam javi.

Ne zaboravi  :foto:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goran


Loganovac

Bez problema, jer guma 185/65/15 ide i na 6.5J širinu felne (odnosno u opsegu od 5 do 6.5). Ostalo je potpuno isto kao na Loganu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

#124
Sada sam se uverio u razliku crne i sive felne. Izvadio sam rezervnu gumu i postavio, da kazem plasticni lenjir, preko felne od ivice do ivice i preko sredine do drugog kraja ne doticuci gumu. Razlika crne i sive felne u odnosu na srednje ispupcenje je oko 7-8mm. Razlika u ET je 7 tj crna je ET43 a siva ET50. Duzina od najnizeg dela gde je centralna rupa do ivice srednjeg ispupcenog kruga je ista za obe felne. Slike govore za sebe, tko ima sive felne neka proveri. U Hitu mi je receno da su one predvidjene za MCV a meni je bili vazno da budu u tonu sa kolima a o tome nisam imao pojma...

Dodao bih da nisam merio odstojanje sa suprotne strane od ivice do centralne rupe. Ukoliko je to isto na obe felne znaci da je odstojane izmedju guma isto i da se nista ne menja a i na oko se vidi de je ovo ispupcenije. Sad da li su gume uvucene ili izbacene ili su istoj osi neznam to cu da prepustim strucnijim od sebe na razmatranje...

krle

#125
 :aplause: Znači, tvoja procena "od oka" je bila tačna. Uslikaj ET na alu felnama.



Kod mene je na rezervnoj (crna)  ET50. Na  alu felnama je  isto ET50.




Felne u sivoj boji  ima i Sandero Base, kao i pojedini modeli Logana, MCV, Pikap.

Logan Ph2 sa sivim felnama i  ratkapnama kao što su tvoje na sajmu 2009.godine:





david

Ja na Alu felnama nemam ET sa prednje strane ispod poklopca a sa zadnje strane imaju neki brojevi ali nema nigde ET ali pise da su Turski...
Jel ima neka druga oznaka za ET?
Jel sad ta razlika kod mene u tom ET na sivim felnama znaci da su gume izbacene, uvucene ili ostaju u istom pravcu?

speedo

Ako je ET viši, onda su točkovi uvučeniji prema sredini auta i obratno.
Premda sam negdje čitao da vrijednsot ET-a bez problema može varirati +-10.

krle

Citat: david poslato 07.11.2010. - 13:01

Jel ima neka druga oznaka za ET?


Da, kod potpunog označavanja felni nigde se ne pojavljuju slova ET, nego su posle oznake profila   felni (CH)  ispisane  cifre koje označavaju ET.
Kod mene su cifre 50 što znači da je ET 50.




david

#129
Nasao sam jedan niz brojeva i slova sa unutrasnje strane ali je slika losa jer je slikano na tavanu ali na kraju ima taj CH-43...

Znaci da su meni tockovi uvuceni unutra za nekoliko mm a vise bih voleo kontra (mislim na ove sive)...

krle

#130
Da, na tvojim alu felnama  ET  je 43.


Edit:

Ponovo sam proveravao uputstvo za Logana.
Tamo piše:

- čelični naplatak ET 44
- alu naplatak      ET 47



 


Keka

U uputstvu pisu svakakve  :bullshit:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

#132
Ne razumem zasto onda nije sve po upustvu kad je kod mene rezervna ET43, ove sive ET50, a Alu felne ET43. Onda upustvo i ne treba kad ovo sve funkcionise i ovako...

krle

#133
Konfuzno, do bola   :Smiley:
Neko bi se zapitao šta da uzme kao "reper" za  toleranciju od +/- 10%. Činjenično stanje na vozilu  ili uputstvo.




dvelemir

Pozdravljam vas sve.
Pitanje za Keku, pošto je on iz Novog Sada, ili za nekog novosađana (ako i ovde uopšte smem da postavim to pitanje) gde mogu da nađem polovnu felnu za sandera i po kojoj ceni. Dragocena bi mi bila ta informacija da ne lutam ukoliko je neko već zna, jer radim noću tako da u danu koji budem odvojio to da obavim, sa takvom informacijom bi sigurno uspeo sve da završim.
Unapred hvala.