Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Vjerovatnoća da će kapati već sutra je veća od 90%. Problem možeš riješiti na sledeći način : uzmeš jedno 2 metra konca, otpustiš čep kartera jedno 2 kruga, namotaš sav konac na navoj iznad podloške i ponovo stegneš čep  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

mladja73

Ovo je za Ripleya:
Ja sam svoju podlosku prvi put menjao na prvom servisu (valjda su je promenili majstori u Hit-u 2007-me). Drugo, trece, cetvrto, peto menjanje ulja - podloska nije stavljena nova (vracena stara). Znam sigurno jer sam te servise radio u sopstvenoj rezije (kod brata mehanicara). Prosle godine sam radio veliki servis, pa i promenu ulja u servisu - ne mogu da tvrdim da li je podloska stavljena i kakva.

@ Zoran: Vracanjem stare podloske, verovatnoca da ce kapljati ulje nije 90%. Meni u tih cetri godine nije kapnula ni kap na cepu kartera.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Takodje.
Prva dva servisa sam radio u ovlašćenom servisu.
Ne mogu da garantujem ni da su tada menjali podlošku.
Ostalih 100000 sam radio servise sam, za to vreme sam samo jednom zamenio podlošku.
Nikad nije kapnula ni kap sa tog čepa.

zac

#648
Da, moguce je da ne kapa...ali treba da proveri u svakom slucaju.
Svidelo mi se Zoranovo resenje sa koncem, ako procuri...   :aplause:


P.S. Sobzirom da se dobijaju dzabe uz filter, ja ih menjam svaki put...  :whistling:

Zoran

Skoro svaki put sam stavljao novu. Dobro pamtim da mi je kapalo na četvorki jednom i na petici isto jednom  :bonk:. Baš sam maler  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

ppejic

Podloska koju sam ja stavio nije bakarna i po rubu otvora podloske ima neki gumeno-plasticni materijal crne boje. Kupio sam je u ovlascenom Dacia salonu.

Takva ista je i fabricka podloska, tako tvrdi NEovlasceni majstor i dodaje da se moze korisiti neogranicen broj puta ako se ne osteti ta plastika.

Zoran

To je već sasvim druga priča  :to: :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

ppejic


Zoran

To nije skupo jer si trajno riješio problem.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

U Renault butiku u NS je 70 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Zato služi ovaj forum - sada i ja znam (hvala)  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Ma nije stvar u parama, jednostavno zaboravim.
Posle zavrtanja čepa montiram filter, kad otvorim kutiju nadjem i podlošku ali je već stara namontirana pa me mrzi ponovo u kanal i tako .

glavonja3


saša61beograd

Plan za proleće 2013:
-motorno ulje 3l, 1300 din.Elf competition 10/40.
-menjačko ulje 3l, 2000 din.Sve Profaco.
-filter ulja 450 din. fillter goriva 800 din.Sve Purflux,Panter auto,Bg.Filter vazduha Mann,gde nađem,cena je oko 1200 din.
-antifriz 3l, 1300 din,Total-Profaco,destilovana 15l,450 din.Sve šelne menjam običnim,na šraf,slovenačke u Merkuru,oko 400 din.
-pločice po potrebi,cenim da su oko 1500 din. ne znam još koje.
Sve u svemu oko 10.000.Ministar finansija (kućni) je odobrio trošak.
Potrošiću dva popodneva,ležaću na parkingu,na ćebetu koje za to služi još od prošlog milenijuma.Problem za koji nemam rešenje je staro ulje koje mi se gomila u podrumu.

Veterinar

Pitaj nekog majstora u svom kraju da li mozes kod njega da odlozis ulje. Tako ti se nece gomilati, neces zagadjivati okolinu, a oni ponekad sklapaju ugovore vezane za otkup starog ulja (tako da su i na taj nacin na dobitku).