Felne

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Sta si koristio od sprejeva? Planiram da uradim neke felne, ali su celicne, pa ce trebati i antikorozioni, i filler, boja i lak.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#976
Na par mjesta ravnao sto je ponio ivicnjak sa 120 smirlglom montiranom na polirku
Smirlgla 320-500,  vodobrusni 800-1000
High fill prajmer
Dupli-color tuning alu wheel paint
Dupli-color wheel lacquer




kiconix

Na Stepway-u kao dupe na nosu.
Nemoj mat, molim te.

nik

Lep, lep, nema šta.
:aplause: :aplause: :aplause:

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Odlicno je sve ispalo  :hall:

Ne vidim da li je siva obicna ili ima strukturu kao metalik boja (to mi treba za felne koje planiram da radim).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Izgleda OEM...vecinu alu felni bi mogao da popravljas sa ovim a da se ne vidi razlika u boji naspram fabricke.

Znaci ono nije skroz obicna siva, a nije bas ni bogata metalik kao sto bi isla tipa na karoseriju... :ne:
Ima metalik "praha" ali ne previse.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goran25

Lazare, svaka čast na uloženom trudu. I bez felni se vidi da ti je Stepway više od auta, i da će biti još unapredjenja na autu u narednom periodu :) Da li si stavljao distancere ili nije bilo potrebe?

mali.alen

#984
Ljudi trebam savjet u vezi felgi.  Stavio bi na Sandera alu za ljetne gume. Našao sam od renaut clia/twinga ali je ET 36, a na sandera koliko znam ide ET43. Jel bi to išlo na sandera? Evo i link oglasa:
https://www.njuskalo.hr/alu-felge/alu-felge-15-renault-4x100-clio-ali-idealne-twingo-et-36-odlicne-oglas-31101041

speedo

Ja sam vozio felge sa ET35 i nije bilo problema.

mali.alen

Koliko sam ja upućen trebale bi bit malo više izvučene van ali to je skoro neprimjetno

Loganovac

Kako misliš više van? Pa fabrički ET je 43-47 ako se ne varam, a čovek je stavio 36, dakle izvučene su za nekih desetak mm u odnosu na fabričke. Ja vozim ET38, ko dupe na nošu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Citat: Goran25 poslato 16.04.2020. - 08:32
Lazare, svaka čast na uloženom trudu. I bez felni se vidi da ti je Stepway više od auta, i da će biti još unapredjenja na autu u narednom periodu :) Da li si stavljao distancere ili nije bilo potrebe?
Bice jos modifikacija naravno  :whistling:
Cak i na ovim istim tockovima...Dobavio sam pistolj i kompresor, tako da cu dobro da ih operem i da luljnem jos jedan sloj pravog auto laka preko njih...  :D

Za distance nema potrebe, tocak stoji skoro isto kao i fabricki...mada kad prodje korona cu vjerovatno uzeti distance 2cm za sva cetiri tocka.(volim kad auto izgleda rasireno)
Vidio sam na kupujemprodajem neko proizvodi distance, tako da bi me 4 distance i sarafi kostali oko 60tak eura.
Samo jos da nadjem nacin da to prebacim do CG  :D

@mali.alen

Lijep tocak...Moze ET36 bez ikakvih problema


gagi82

Koje su fabricke dimenzije felni na loganu prve generacije, mislim na one 15 posto ako uzmem auto na njemu dolaze od 14, a uzeo bi vjerovatno jos jedne pa da imam 2 seta guma?
Nasao sam jedne na oglasima od clia 3, 4x100 5,5Jx15, ET43, na njima su neke gume 165/65 R15, ali ja bi stavio tu one standardne 185/65 R15, moze li ova guma na felnu od 5,5J?