Felne

prethodna tema - sledeća tema

Zee

Nije frka za rupu ako te to zanima, to se prosiri ocas posla. Vec sam to radio.  :wave:

speedo

Provjeri offset ili ET vrijednost. Ako je prevelik onda će kačiti čeljusti, ako je premali točak će da viri izvan karoserije, trebalo bi da piše negdje neka oznaka ET ili samo E, obično sa unutrašnje strane kraka.

trajce

 :friends: pa pitanje je da li ih vredi uzimati, moram jos da ih pogledam i odlucim, ET je 48 i jos proverim koliko bi kostala obrada rupe. Hvala vam na odgovorima!  :respect: Ako ih kupim bice slika  :too:

pjovan

Nadji nekog dobrog strugara da ti obradi otvor na dimeziji, poslem obrade proveri da ne kaci na klesti ili sasiji(krilo,podkrilo), ako je to u redu slobodno montiraj i vozi i moje su obradene i tako ih vozim od golf

wvojin

Ostale su mi letnje gume od starog Logana, 14". Gotovo su nove, presle svega 4.000 km i smatram da se ne isplati prodavati ih, tako da sam naumio da kupim felne za njih i montiram na sadasnjeg Dacu iz 2010. Na njemu su trenutno 15" zimske gume.
U oglasu koji sam pronasao cifre se bas ne gadjaju u potpunosti sa onime sto sam video na netu za Dacia i Renault felne, ali tu su.
Opis oglasa: "Celicne felne 14 .cola, 4x100, et-40, 5.1/2 J ,centralna rupa 59.1mm original za nissan almera do 2000.god kao i za micra, sunny itd pasuju i na renault /dacia".
Odgovara li ovo? Buni me malo veci ET i malo manja centralna rupa.   :ne:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Loganovac

E moj wvojine, tako ti i treba kad pored ovakvog Foruma ti tražiš informacije po netu...  :kava:

Dakle, ET nije veliki već je nešto manji od standardnih Dačijinih vrednosti, ali 100% pasuje bez problema. Ja vozim ET38. Jedino ćeš morati centralnu rupu da obradiš i to.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

A to sto u oglasima ljudi pisu da "pasuje" na ovo ono. Pa to uglavnom nezna ni kako se zove a ne gde koja felna "pasuje".

wvojin

Citat: Loganovac poslato 11.03.2014. - 07:19
E moj wvojine, tako ti i treba kad pored ovakvog Foruma ti tražiš informacije po netu...  :kava:
E moj Loganovac, zar stvarno mislis da mi Forum nije bio najveci izvor informacija? Pa ovde ima sve covece  :too:
Moje znanje je ograniceno i mnogo sam naucio ovo vreme vezano za kola citajuci ovde o cemu ste vi pisali i diskutovali. Mnogo mi je znacio ovaj Forum (samo da se zna).

@staracstol: Znam, pise i na tarabi  :cool: Nisam se vodio time, poredio sam dimenzije koje stoje bas u ovoj temi, video sam da se cifre ne slazu pa me je to i bunilo.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

wvojin

Našao sam felne koje sam tražio, skinute sa Dacia-e 1.5 dCi iz 2005 koja se prodaje u delove (ako nekome treba kontakt, mogu da dam na PP, čovek je iz Zemun polja). Plaćene 15€ po komadu i dobio sam gratis onaj plastični šraf za rezervnu gumu u gepeku.
@Loganovac, našao sam et 43, ako se ne varam, fabrička je u pitanju. Čini mi se da su rubovi felni dobri
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Logan_Freak

posalji mi kontakt treba mi zadnje opruge za logana :D

silent

#685
Potrebna mi je jedna čelična felna 15', da kompletiram rezervni točak.
E sad, ovde http://www.gumeifelne.com/felne/felne.html  sam našao:     

dimenzija felne 15" x 6,5 j
   
raspon rupa 4 x 100
   
centralna rupa CB 60
   
isturenost ET 45

Cena: 4.100 RSD


A ovde http://www.kupindo.com/Gume-i-Felne/10047841_Celicne-felne-Dacia-Sandero-Logan-MCV-Duster-15-
je felna skuplja, ET je 43.

Koji ET je odgovarajući??

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Pretpostavljam da bi bilo najbolje da uzmem ET istovetan onom koji je na ostalim tockovima.

Aleks

Bas tako!  :dobro:

Dejan11

evo konačno ortak počeo i felene da radi...link sam ranije davao ali ako treba evo opet http://www.racing-line.cz/alu-kola-dacia-duster-od-07-2010.html?asistentatrib%5B1%5D%5B1%5D=1&page=1
ne znam da li smem njego telefona da stavim pa ako nekog zanima....