Felne

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

I cvrsce zadnje opruge, ah vlazni snovi moji al finansije...

Lazar@

#436
Nego ovaj nadjoh bas jeftino aluminiske 15' i gume(doduse ljetnje) za 130e   od opela  :zloca:  Centralna rupa je 59mm(a nama treba 60.1mm) U pitanju su ove felne,pitao sam vlasnika,kaze da ne zna koji je razmak izmedju sarafa ali odgovaraju na golfove samo je rupa centralna za njih velika(a ti golfovi su valjda 4x100)?evo rekao je da ce da se potrudi da sazna koliki je razmak izmedju sarafa,zna li neko da li bi ove felne pasovale?

edit: kaze da su od opela suze i da vjerovatno pasuju



Keka

Ne mogu da se otmem utisku da je neko ovom crnom farbom nesto sakrivao.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

ma dobro nema veze,pogledacu ih, ionako bi ih vozio samo 2-3mjeseca zimi...I naravno ja bi ih prefarbao ono u boju aluminijuma ili u bijelo :dance:

mrsp

Citat: Boka poslato 11.10.2012. - 14:27
@Dachaa Ja sam mozda malo staromodan, i ne bih da te bacam u dilemu, ali meni se vise svidjaju tvoje felne, nego 17-ice koje hoces da kupis. A i mislim da nece lepo izgledati plava boja felni na metalik sivoj kakva je na tvom Loganu. Al opet , to je moje misljenje. Novac je tvoj. :dobro:
Slažem se sa kolegom.I komšija trebao bi malo da usporiš ima mnogo stvari gde bi mogao bolje ta potrošiš te pare ako te toliko svrbe.Na primer na neki provod ili devojku   :friends:

staracstol

@Keka: Necu da gresim dusu al ni ja nikako da se otrgnem utiska da je tu nesto fishy sa tom crnom farbom. Baca mi nekako Kustu al neznam zasto.
@Lazar: Kako mislis da "prosiris" tu rupu? Felne za Golf 2 su 4x100, to znam, za ostale nemam pojma.
@mrsp: Dame vole livenjake, the bigger, the better. Trust me I know.

Lazar@

enivej,zna li neko kakva je mogucnost da odgovaraju felne od opela na daciju? Ovo su felne sa opela suze/kadeta  i znam da su sa 4 sarafa i da je centralni otvoe 59mm
http://www.autodiler.me/auto_oglasi_deo/28699

@Dahaa ja bi radije vozio nesto ovako,nesto mi se ne svidja to drecavo plavo,ali opet
svako ima svoj ukus
http://www.autodiler.me/auto_oglasi_deo/22877

Edit: @staracstol  razlika je samo 1mm u centralnoj rupi mamu mu  :cekicem:   Mozda moze da se nagura  :lau: 
nego kako da saznam kad budem gledao felne koliko su jota i koji je et? jel to pise negdje na felni?

miki-bgd

Pisali su ljudi da postoji mogucnost da se ta rupa prosiri za taj milimetar, samo treba proveriti da li moze za taj model  :ne:

Trebalo bi da pise negde na felni (obicno je tu oko rupe, ispipaj i prstom jer koliko sam ja video ne pise stampanim slovima nego reljefno).

VaskezNS

#443
ET može da piše ali i ne mora. Ako ne piše, položi felnu tako da njeno "dno" bude ka tebi. Stavi neku letvicu preko nje i onda uzmi metar - kada spustiš traku metra do otvora za šraf, letvica bi na traci trebalo da pokazuje meru offseta, tj ET-a.

A možda i nisam u pravu... :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

kiconix

#444
Moze.
Citat: kiconix poslato 02.11.2010. - 22:40
Moj tast je pazario alu felne od astre, rupa obradjena sa 55 na 60.
Evo vozi ih vise od godinu dana, bez problema.

Lazar@

da mi to sirenje rupa ne ispadne skuplje od felni?  :D

Dachaa

@mrsp Pa znas kako ja prodajem moje felne da bih kupio druge,dodacu jos mozda nekih 50ak evra..
A za provod i devojke ce uvek da ima sa strane nadje se,by the way sto se tice provoda sledece subote se ide na ekskurizju Italija,Francuska,Spanija pa ce biti svasta  :lux:  :woo-hoo:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Citat: VaskezNS poslato 12.10.2012. - 19:54
ET može da piše ali i ne mora. Ako ne piše, položi felnu tako da njeno "dno" bude ka tebi. Stavi neku letvicu preko nje i onda uzmi metar - kada spustiš traku metra do otvora za šraf, letvica bi na traci trebalo da pokazuje meru offseta, tj ET-a.

A možda i nisam u pravu... :ces:

Nisi, jer nisi pazio na času!  :laugh:

Citat: Loganovac poslato 04.11.2010. - 17:05
ET je mera koliko je osa felne (središnja linija gume, na kraju krajeva) udaljena (uvučena) u odnosu na oslonu ravan glavčine (površina glavčine na koju se šrafi felna), praktično koliko je samim oblikom felne točak uvučen ka osi vozila...

Razmisli, kad bi merio onako kako si napisao, izmerio bi ceo pedalj, a ET treba da bude tek dva prsta!  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachaa

Citat: Lazar@ poslato 12.10.2012. - 19:32

@Dahaa ja bi radije vozio nesto ovako,nesto mi se ne svidja to drecavo plavo,ali opet
svako ima svoj ukus
http://www.autodiler.me/auto_oglasi_deo/22877


Pa ja imam iste takve felne samo 15ice  :too: A ove 17ice su jos bolje  :woo-hoo:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

VaskezNS

Citat: Loganovac poslato 12.10.2012. - 20:58
Razmisli, kad bi merio onako kako si napisao, izmerio bi ceo pedalj, a ET treba da bude tek dva prsta!
ET je mera koliko je osa felne (središnja linija gume, na kraju krajeva) udaljena (uvučena) u odnosu na oslonu ravan glavčine (površina glavčine na koju se šrafi felna), praktično koliko je samim oblikom felne točak uvučen ka osi vozila...

Yap, u pravu si. Proverio sam beleške i videh da se odstupanje od ose računa od unutrašnje strane felne do "oslone ravni". Onda da malo modifikujem postupak  :hihi1:

1. Izmeriti širinu felne (ne prečnik) i podeliti sa 2, recimo da je to veličina X
2. Izmeriti odstojanje metodom (letvica-metar) ali ne od dna nego od lica felne, recimo da je to veličina Y
3. ET=X-Y

Može sad ?  :whistling:
Ovo je mesto za sLogan ;-)