Felne

prethodna tema - sledeća tema

duster

Veći prečnik centralne rupe se rešava adapterom (wheel center bore adapter) kao što je npr: https://www.aliexpress.com/item/1005001693469855.html?spm=a2g0o.search0302.0.0.5a812e62SsrPtr&algo_pvid=0bcd6ff3-a22c-4b6d-8265-f639ab4d090a&algo_exp_id=0bcd6ff3-a22c-4b6d-8265-f639ab4d090a-1
Bitno da nije manji prečnik jer bi onda morao da bušiš na veći fi.

Zoran

Ovo nema potrebe stavljati. Šarafi su sasvim dovoljni.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleksabgd

Dečko u Batajnici pravi prstenove za redukciju centralne rupe. Cena za set je oko 1000dinara.
Napravi na licu mesta za 10minuta i problem rešen.

szs

@Aleksabgd ako može adresa, meni treba
Može i u DM ako ne moze reklama
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleksabgd

Poslao podatke  :ziveli:

Bata83

Citat: Zoran poslato 25.04.2022. - 18:15
Ovo nema potrebe stavljati. Šarafi su sasvim dovoljni.

Ako jecentralni otvor veci moraju da idu prstenovi posto sraf nikada nece drzati felnu na mestu i bice kao na frezi da se vozis

Loganovac

@Bata83: em što ovo apsolutno nije tačno, em što smo o tome mesecima već razglabali naširoko. Centralni otvor ne nosi ništa u vožnji, služi kao pomoć pri montaži felne. Vijci imaju konuse koji nose svu silu kad se pritegnu, a fabrički zazor između prečnika glavčine i otvora felne sasvim bi bio dovoljan da se voziš kao na frezi, kako ti kažeš, kad bi uopšte morao nešto da nosi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Bata83

Svaka cast svakome ali nikada nebih savetovao nikome da stavi felnu sa vecom centralnom rupom, a reci da prsten na glavcini sluzi samo za pomoc pri montazi tocka...
P.s:Ovim komentarom ne zelim da nekoga uvredim,  sam samo izneo moj stav. 

Zoran

Treba pogledati felge od FIATa 126p ili Reno 4 GTL i stvari će biti malo jasnije. Zvuči grubo ali je to samo pomoć, pri montaži.
Sam svoj gazda - vazda.

srdjoni

Elem, rekapitulacija. Nisam uspeo da otkrijem razliku felni za Dustera od 2017. i 2021., trgovac (prvo Željko, a zapravo, ni jedan od ostalih) se nije udostojio da mi to razjasni. Pretpostavljam da razlike nema, jer je promer rupe u svim slučajevima 66.1, šrafovi 5x114.3.

Uzeo 4 nove felne (ET40 umesto ET50, pretpostavljam da ne čini bitnu razliku, felna probana i stoji ok), nabačene zimske gume.

Rezervni točak (felna nekorišćena, guma stara, zimska, ali s dobrom šarom, za rezervu sasvim ok) na prodaju, sad sam miran nekoliko godina.
Homesick for a place you've never been...

Trumpeter

Dobio uz Stepveja gratis 4 zimske gume. Sad treba da kupim i 4 felne za njih, prvo nazovem njihovu prodaju rezevnih delova i šok, orginal čelične petokrake felne koštaju 13 260 RSD i čekaju se po naručivanju. Meni je to bilo skupo za čeličnu felnu i logičan sledeći korak su oglasi na KP. E tu sam sad zaglavio jer uopšte nemam ideju koje dimenzije felni da tražim. Elem na felnama koje su na autu su ove vrednosti
40300 6103R
15 22
385x ET 45
Zanima me da li odgovaraju neke druge 16 inčne felne sa 4 rupe od nekog drugog vozila iz Renolovog programa.

maestral5747

ja imam na Scenicu sa 4 rupe i na njima su gume 205/55 16, možda bi ti te odgovarale

rubiroza

Citat: Trumpeter poslato 30.06.2022. - 08:16
Dobio uz Stepveja gratis 4 zimske gume. Sad treba da kupim i 4 felne za njih, prvo nazovem njihovu prodaju rezevnih delova i šok, orginal čelične petokrake felne koštaju 13 260 RSD i čekaju se po naručivanju. Meni je to bilo skupo za čeličnu felnu i logičan sledeći korak su oglasi na KP. E tu sam sad zaglavio jer uopšte nemam ideju koje dimenzije felni da tražim. Elem na felnama koje su na autu su ove vrednosti
40300 6103R
15 22
385x ET 45
Zanima me da li odgovaraju neke druge 16 inčne felne sa 4 rupe od nekog drugog vozila iz Renolovog programa.

Ako nova čelična felna košta preko 13000din, koliko onda košta alu?

Veterinar

Baci pogled u polovnim automobilima, bilo je dosta Dacijinih felni. Ne znam da li je jos aktuelan prodavac iz Sivca... Dugo je stojao oglas sa original felnama u Sapcu, jer ih prodaje kao četiri, a ima ih zapravo tri na stanju.
Neko je bio na forumu objavio link firme gde mogu da se pazare nove klasične celicne felne za (lupam) 5000 po komadu. Uz (recimo) dvadesetak evra za ratkapne lepog dezena i montažu, to je dvestotinak evra za sve, što je prihvatljivo za tu dimenziju, a sve je novo.