Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

#720
Oktobar je bilo nekad pa je pomjereno na 15. novembar - koliko ja znam.

Sada sam upravo provjerio : !5. novembar - 15 april.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Citat: Keka poslato 20.10.2011. - 18:06
Da li neko zna od kojeg datuma treba imati zimske gume?

Zar nije dozvoljena (zbog odlozene primene zakona) upotreba letnjih sa min. 4 mm sarom?

zac

#722



Odlozena je obaveza za sve cetiri zimske gume, ali su dve na pogonskim tockovima obavezne.  :wave:

svrle

#723
dve zimske na pogonskim ili letnje sa sarom od min 4 mm...kao i prosle zime, po starom pravilniku...

http://www.mie.gov.rs/aktuelnosti/odluka-ministra-mrkonjica-cetiri-zimske-gume-do-sledece-godine/?lang=lat

kapsid

Hvala Zorane,vidimo se uskoro,vjerujem, :dobro:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Zoran

Javit ću se kada budem prolazio kroz Banja Luku.
   Danas postavljene Sava S3 sa 6 mm šare (treću zimu - možda i poslednju za njih).
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

Zorane,pošto puno putuješ ako naletiš na sava eskimo 185 65 15 javi,u bl su najjefinije 96 KM,4 kom me interesuju
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Keka

Danas postavljene GY Ultragrip 7+ na prednje tockove, imaju jos 5-6 mm sare. Montaza+balans+azot=1060 din. Nazad preko cele godine Wintera.

Voznja mnogo meksa, ali se vise cuju od letnjih.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mixim

Jutros montirane sve četiri Wintera 185/70 R14 na mesto BARUM Briliantis 165/80 R14.
Prvi utisci obećavaju, auto mekši a imam utisak i nešto tiši.

Zoran

#729
Kapsid, pa i ja sam platio tako nekako. Mislim da nećeš naći nigdje jeftinije  :wave:.

P.S. U Prnjavoru iza Eurogranda je nekada bio veliki lager guma možda bi Jelenko p6 mogao napisati nešto o tome.
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

važi,hvala još jednom  :aplause: mogu pog
ledati.često sam tamo.... :too:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Viktor

Ja uzimam Winteru, nemam zamerki, proteklu zimu vozio sam sa novim Continental(letnjim) i nigde nisam proklizao, a sa Winterom imam odlična iskustva sa pretnim autom.....Nego zanimam me jel zna neko U kragujevcu ko ima da proda dva felne čelične, miskim da Meganove odgovaraju?

Jelenko

@Kapsid:Imas PP.Ja imam wintere sve cetiri,zadovoljan sam sto se trosenja guma tice,i kad je veliki snijeg dobro cupaju,ali nisu se pokazale na vlaznom putu,bar kod mene.Ali cijena-kvalitet,vrijede te pare.

Preddrag

Pozdrav. Da li neko ima iskustva ili je cuo nesto o zimskim gumama Goodrich Touring G 88H 185 65 r15. Cena 5350,00 dinara. U dilemi sam da li da kupim njih ili Winteru. Ista cena, ali ne znam nista o Goodrich gumama, a cini mi se da nisam procitao nista o njima ovde na forumu. Kazu da ih prodaju dobro za Sandera. Hvala.

Sir Oliver

Pozdrav.
Malo si omašio temu. BF Goodrich Touring je letnja guma.
U svakom slučaju, BF je dosta dobra guma, što se tiče odnosa cena-kvalitet. Nešto kao naše Dačije. Dosta dugo je prodajemo, a ne mogu da se setim da se neko žalio, čak šta više, kupuju je ponovo.
Zimska guma BF Goodrich se zove G-force Winter.
I drink to make other people more interesting.