Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Citam temu, malo po malo, i nikako da se odlucim, pa da mi neko pomogne da prelomim  :-)1

Dimenzija 185/65/15.
Sajt koji sam ja nasao je planetaguma.com , nisam video vasa iskustva sa njima  :ces: Da napomenem da na ovu cenu ide 300din balansiranje i 120 din ventil.
Sava Eskimo s3+ 6.583din
BFGoodrich  G-Force Winter GO 6.187
Razmisljao sam o michelinu za oko 7400, ali nema potrebe. Ima li jos nekih preporuka?

Nisam procitao celu temu, a treba da odlucim sto pre sta cu i gde da stavljam, da ne mislite da sam lenj  :whistling: . Ako neko ima neku preporuku za radnju, molio bih ga da napise  :friends:

Hvala  :ziveli:

Boka

Ja bih BF Goodrich, eventualno winteru koju imam i zadovoljan sam.

Sir Oliver

Ja imam BF. Prezadovoljan.
I drink to make other people more interesting.

miki-bgd

Cale kaze da je Barum uvek bila dobra firma, i na osnovu toga zakljucuje da imaju dobre gume. Polaris 3 za 5600din. Tako da necu ni da biram izgleda, tvrdoglav je uzasno, a kakve su pokazace vreme.   :ne:

PS. Da se razumemo, ne kazem da su lose gume, ne kazem ni da su dobre jer ne znam nista o njima, ali me nervira razmisljanje da je firma bila odlicna pre 30 godina, pa je zato odlicna i danas.  :cekicem:

ivan-bgd

Probaj u BEOGUMI.Ja sam najpovoljnije prošle godine našao winteru.

saša61beograd

Barum je nekad bio dobra (?) socijalistička firma.Danas je u vlasništvu Kontinentala i sigurno ima neki solidan nivo kvaliteta,u skladu sa cenom.Ako tražiš Barum,guglaj Coning,oni su zastupnici.

miki-bgd

E da, u coningu sam ih video. A Beoguma ima za internet kupovinu Save 5% popusta. Pa cu da vidim. Hvala na odgovorima  :ziveli:

speedo

Imao sam iskustva sa ljetnim gumama Barum (Bravuris) i sasvim su korektne bile, pogotovo uzimajući i cijenu u obzir.

Zoran

Barumove gume prije 35 godina su bile puno lošije od Savinih. Znam slučaj kada se zaglavio kamen na kamionu između Save i Baruma nazad. Sava skoro ne oštećena a Barum za otpis.. Sada mislim da Barum ima puno bolje gume mada ih nisam nikada koristio. Vozim S3, prosječna guma sa velikim habanjem...Dalje sam odluči  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Trenutno S3+ ima za nijansu bolje ocene na ADAC testu u odnosu na Polaris 3.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

naisao na vrhunsku akciju pomognite mi da izabere,cijene bagatela,samo pozurite grabe svi da kupe  :aplause:
Bridgestone Blizzak LM32
Dayton DW510
Firestone WINHAWK 2 EVO

Keka

Nedelja proizvodnje? Ako je guma bajata, dzabe niska cena.

Sve navedene gume su modeli stari nekoliko godina, po performansama u klasi Sava Eskimo i Barum Polaris, pa proceni da li je i cena povoljna.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId=40327&SourcePageId=31821
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

da,da sad vidjeh po testovima da te gume i ne vrijede mnogo vise nego sto ih prodaju  :zloca:
Mislim ima popusta ali nije toliki, za daciju bi trebao da uzmem  savu ili fuldu, a drugi auto cu da uzmem 2 dayton dw510 pa sta bude...

Loganovac

Tako je, za Dačiju smo najbolje (mislim na Fuldu, naravno)!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Danas pazario gume u Coningu. Tigar Winter1 185/65/15 88T , DOT 2712, 5695din/komad. Balansiranje 200din/tocak, + 70din ventil/tocak.
Usluga je bila sasvim korektna i brza, jedino sto sam trazio azot, rekao je lik da ce da stavi, posle sam ga podsetio i kao sve je ok, ali nisam video da je koristio neki poseban pistolj(ne stavlja se azot svaki dan), tj ovaj koji je koristio mi izgleda istroseno - znaci cesto upotreba  :ne: Na kraju nisu ni naplatili azot, tako da da li je on propustio da napise pa sam dobio "gratis" ne znam.  :ne:

Sad tockovi odose na terasu jos jedno nedelju dana  :D , pa posle spremanje alu felni za zimu  :dobro: