1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Pretpostavljam da su mi zato i rekli da čekam ponedeljak da bi taj stručnjak iz RNS-a ustanovio i parafirao zamenu turbine :ces:

ivan-bgd

Nikakve vesti od Žive još uvek  za moj problem oko turbine :ne:.Rekoše u ponedeljak će da jave i ništa.Ja sam ih zvao u utorak kažu poslali su mail RNS. :conf:..I sad čekaju odgovor.Izeš tehniku.Taj mail ko da nosi golub pismonoša :fiju:.Ili se RNS pravi blesav.Zar ne postoji telefon?Brže je i konkretnije.Sad će da se čekaju a vreme prolazi.Pomalo neozbiljno. :ces:

montenegrino

Kod mene u servisnoj pise zamjena filtera vazduha na 90000, ili kad se primjete prvi znaci potrebe za zamjenom.
Citajuci po forumu,vidim da skoro svi mijenjaju filter vazduha na svakom redovnom servisu,pa me zanima jeli to prepusteno vlasnicima da procijene i odluce,ili ima vise vrsta filtera?

jasho

90 000 km  :ces: jedino ulje u menjaču se tada menja, filter vazduha u principu na svaki drugi servis, ali s obzirom na naše puteve i gorivo, oni koji drže do svog auta to urade na svakom malom servisu, za 700 din neće propasti!

Pozdrav!  :ziveli:

montenegrino

Ma nije u pitanju 10-ak €, nego mi je to cudno da je fabrika tako propisala, a pogotovo sto nije neka investicija.
Evo sad bas gledam ponovo, filter putnickog prostora svakih 30000 ili 2 godine a filter vazduha svakih 90000 ili 4 godine (ili kod svakog upozorenja na zacepljenost filtera).
A za filter goriva pise do kraja zivotnog vijeka, osim za motore 1.6 i 1.6 16v na svakih 90000.
Ovo naravno nece biti slucaj kod mene,ja cu to mnogo cesce da mijenjam, barem na svakom drugom servisu (filter vazduha), nego mi je simptomaticno da je tako propisano.

speedo

Tu nešto ne štima. Kod mene u servisnoj knjižici piše drugačije, filter vazduha svakih 15.000 ili godinu dana i ne spominje se nikakvo upozorenje o začepljenosti filtera!? Isto tako filter goriva na 120.000km bez obzira na godine.

Keka

Kod mene pise da se filter vazduha menja svaki drugi servis (30.000 km). To su posle smanjili na 15.000 ili svaki servis. Iako sam podrzavao zamenu na 30.000, posle nedavnog pogleda u filter, promenio sam stav i podrzavam zamenu svaki servis.

90.000 km je nedopustivo mnogo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


montenegrino


jasho

#308
Piše Dodatni zahvati???? :c0:


Ovo bi trebalo da spada u redovno održavanje iliti servise???

Nije tu nešto redu, kamo svećice, kamo filter ulja i ulje????

Mad_Maxxx

Danas uradjen prvi servis, presao sam 13000 km za nesto manje od godinu dana.

Servis je uradjen kod Zive u Pancevu, sve zavrseno za cirka 45 minuta...

Filter ulja 700 din
Filter Vazduha  1050 din
Filter kabine 1950 din (inace uzasno prljav  :ha:)
Ulje Elf sintetika 4 L   3000 din ( ostalo mozda pola litre u kantici)
Antifriz   1 L   600 din  (dosuto 3 decilitra koji su isparili)
Usluga servisa 1700 din

Ceo auto pregledan odozgo, odozdo i sa svih strana za svaki slucaj  :dobro:)

Sve ukupno 9000 din, sto je po meni sasvim ok za servis kod ovlascenog distributera.

kiconix

Samo kad se setim, ta usluga je 2007 bila 5050 din (bez filtera vazduha).
Jedino sto su meni tada sipali 3 litre ulja i 1 litar je bio za sledeci put ( pakovanje od 2 litra).
Sledeci put samo kupis 2 litre i to je to.
Sad se setili za onih pola litra, vacarosi su svi  :agr:

jasho

#311


Jbg Kico, bio i evro 76 din. :ha:

kiconix

Bio je oko 83, samo moram da napomenem da je i tada litar kod ovlascenih kostao 750 din.
A sada, kada je 111   :badmood:
http://www.profaco.rs/proizvodi/putnicka-vozila/elf-ulja/sinteticka-ulja/elf-evolution-sxr-5w30.html

Mislim da je ovo dovoljno.  :palica:


jasho

Citat: kiconix poslato 27.03.2012. - 21:56
Bio je oko 83, samo moram da napomenem da je i tada litar kod ovlascenih kostao 750 din.
A sada, kada je 111   :badmood:

Šta ćeš, principjelni ljudi  :D

ivan-bgd

Evo da obavestim kolege oko moje famozne turbine tj njenog curenja :ranting:

1.Majstor zapisao pogrešan broj pa me zato nisu do sad obavestili šta mi je činiti
2.Moram da oteram auto da ostavim i čekam....a dokle ne znam,kažu u interesu im je da što pre odrade
3.Treba da ispoštuju RENO proceduru da nešto poprave pa ako to ne da rezultate da onda menjaju

Ne lezi magarče do zelene trave.Sve mi ovo liči na neko zavlačenje.Ne kažem za Živu nego za te ,,stručnjake,, iz RNS-A :place: