1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Dugo nije pisano u ovoj temi al reko da pitam kakva su iskustva sa RENO SAVOM  na Karaburmi?Evo guram 9000 na svom stepway-u 1.5dci pa bih trebao da idem na 1.servis.Sa cenom su isti kao Živa ,tako da se ne bih cimao do Pančeva osim ako neko ima loše iskustvo sa njima.....

Keka

Bio sam pre neki dan da mi srede curenje benzina. Nemam primedbe.

Video sam gore u prodaju delova da imaju servisni komplet Dacia-u jednoj kutiji ulje, filteri, veliki Dacia znak, pise da li je za benzince ili dizele. Cenu ne znam.

Mozes i da trazis da ti sipaju Elf, kao sto sam ja trazio onomad.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Znam ,imaju akciju servisiranja ali ne sipaju elf ulje ,ali kažu da mogu da mi sipaju i elf s tim što je skuplji servis za 1500 din.tj cena je standardna.Verovatno imaju povoljno to drugo ulje koje sipaju.Čudi me da ne menjaju filter goriiva na 10000km :ces:

Keka

Sve sto zelis da uradim mimo redovnog servisa mozes da se dogovoris. Ne mogu da se setim na koliko se menja filter goriva po servisnoj knjizici, posto sam izgubio interes za taj deo od kada vozim na TNG.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Pa dobro meni je 1.5dci pa bi trebalo to malo češće..makar ja tako mislim....uostalom valjda oni znaju :ne:

Ayrton

Ja sam kod njih radio prvi servis,kad sam kupio auto (na 15050 km.)Na prijemu su mi rekli da će da me košta 9-9500,a kad sam došao po auto,10500 dinara.
Zašto?Kažu mi da su morali da stave neki "original" filter za naftu.Dobro,šta sad,pitam ih da li su pregledali auto,jer sam ga tek kupio,kažu jesu,sve je u dobrom stanju.
Ispostavi se da ga nisu ni pogledali,jer je u posudi za servo ulje,falilo više od pola!!!
Ako budeš tamo radio servis,gledaj sve vreme šta rade,imaš lepu galeriju-terasu,sa koje se lepo vidi,jer ne dozvoljavaju da stojiš kraj kola dok majstor radi.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Meni su dozvolili oba puta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Meni nisu,možda su promenili poslovnu politiku.
Povlačim primedbu!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Da li si imao nove okvire za tablice?  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Da vam kazem, znaci ona nalepnica, sunce joj njeno...

A ja jos imam i RFS okvire... Idealna musterija za ovlascene servise... :)

Licno, ne menjam Zivu, cak i u vangarantnom roku, to je cvrsto odluceno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ivan-bgd

Znači sve su svemu da odlučim sam..... :ne:

Loganovac

Jok, ja ću da odlučim gde ćeš ti na servis  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd


zac

Loganovac   :too:
Ovo je jace od mene.  :offtopic:

Bas sad vecamo, o tvom servisu, odluka je sledeca.   :write:

Ici ces u Stuttgart, kolevku auto industrije, i tamo ces u Meckinom muzeju raditi servise na svom autu.  :D
Za je bilo 580 clanva, protiv 1. clan.    :crazy:

:Smiley: :Smiley: :Smiley:

Ayrton

Citat: Keka poslato 18.02.2012. - 13:57
Da li si imao nove okvire za tablice?  :nami:
Ni nove okvire,a ni nalepnice! :ces:
:doh:To je bilo pre nego što sam se "aktivirao" na Forumu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!