1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Ne isplati se.
Nije uradjen kompletan servis, samo polovican.

srdjoni

Citat: kiconix poslato 25.05.2022. - 21:28
Ne isplati se.
Nije uradjen kompletan servis, samo polovican.

Ova konstatacija (zamerka) bi imala smisla da je naplaćen pun servis, a zapravo urađeno "pola".

U ovom slučaju, naplaćeno je tačno ono što je urađeno. Ako mi uputstvo proizvođača daje fore da sa gasnim filterom pređem 30.000 km, u čemu je problem u proceni momka na servisu da na 12.000 ne treba da ga menja, nego će to uraditi sledeći put?
Homesick for a place you've never been...

Loganovac

Ne mogu da shvatim da ne govorimo istim jezikom! Smisao kiconix-ovog posta je da de facto ne znamo koliko bi u Beogradu koštalo ovo što je urađeno u NS, a morali bismo prvo to da utvrdimo jer ponude na osnovu kojih je @sokoll ustanovio da bi se isplatilo potegnuti iz BG za NS na servis jednostavno nisu uporedive. JBG kad moram da prevodim sa srpskog na srpski  :badmood:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

srdjoni

Pa to se vrlo lako da proveriti, jednim telefonskim pozivom. Možda ispadne da mu se ipak isplati.

Toliko od mene, da se opet ne bismo ne razumeli :)
Homesick for a place you've never been...

Veterinar

Sta pise u servisnoj knjižici? Filter gasne faze se menja na xx km ili godinu dana, sta pre istekne? Ako je tako, tumačenje servisera je proizvoljno, u slucaju problema sa TNG uređajem RNS bi imao pravo, verujem, da zaključi da servisni interval nije ispoštovan. Zaista ne znam da li je tako nešto moguće u praksi.
  Ne pišem u ovom postu o zdravom razumu, nego o servisnoj knjižici i obavezama iz nje.  :ne:

MitarMrgulic

Ne može se "amputirati" (što bi rekao Šojić), korisniku i vlasniku vozila, to što serviser nije obavio sve radnje koje su propisane.

Šta sad treba, da ja nakon servisa, uzmem knjigu i idem iza servisera i štrihiram kvačicom šta je sve promijenjeno  :whistling:

Ja kao korisnik dovezem vozilo, ostavim, dođem, platim, vozim do idućeg servisa.

Na pamet mi ne pada da provjeravam je li promijenjeno sve što je navedeno ili je moguće (što je i vjerovatno), da servisi imaju opciju da neke dijelove ne mijenjaju obligatorno tj. obavezujuće već po procjeni servisera, tako ima i na velikom servisu, ne mogu se sjetiti koji dio, da li roleri ili sl, koji se mijenja prema procjeni majstora.

Meni recimo za 1.0 Sce, na trećem servisu nisu mijenjali svjećice (idu na 3 godine ili 60 000 km), vjerovatno zato što je mala kilomteraža na autu (tada je bila <25 000 km).

Auto je što se tiče mene uredno u garanciji :):)


Loganovac

Profesore, ne pratiš fabulu radnje, što bi rekao Radovan III, baš kao i ono "amputirati" koje si pripisao Šojiću. Nije tema odgovornost vlasnika nego poređenje cena iste usluge u različitim ovlašćenim servisima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

#787
Pratim radnju, kao i seriju o Džordžu :)

Suštinsko pitanje kolege, bilo je da li može serviser da proizvoljno "šeta" po listi obavezne zamjene na propisanom servisu, što utiče i na cijenu servisa kod različitih servisera, a da ne utiče na garanciju,  izgleda da može :)

Bitno je da se auto u propisanom roku od 1 godine ili xx propisanih kilometara, pojavi na servisu i što se tiče vlasnika auta, on je svoje ispoštovao :)

Imao sam kolegu, otišao je u penziju, koji je svojevremeno kupio novog Dustera, i znam da je "ludio" što mu na 1 godini starosti čupaju i mijenjaju filtere, jer je bio ubijeđen da oni mogu još :)

kiconix

Poenta nije uopste u tome da li treba proveravati sta je serviser uradio.
Naprotiv.
Ni mene ne interesuje jer dok je u garanciji nek se jebu sami.
Sustina je u postu koji kaze, jeftinije, a nije.
Razlog je jedino sto su uradili servis bez dela o plinskom uredjaju.
Da li treba ili ne, pise lepo u servisnoj.

saša61beograd

#789
A kad garancija prođe,ostaju posledice loše urađenih servisa.Dok mi je Logan bio u garanciji,dizao sam haubu i proveravao sve na parkingu Kompresora.Jesu zamenili filter ulja,jesu zamenili ulje,samo su sipali preko max.Filter vazduha,to sam video kasnije, nije stavljen kako treba,na drugom servisu,pa sam stavio drugi.Nisam reklamirao,samo da nemam više posla sa njima.
Tako je bilo nekad,možda je sad bolje.

kiconix


sokoll

#791
Poenta je da li u BG takođe postoji servis koji će preskočiti po meni nepotrebnu i skupu zamenu plinskih filtera na 15k.
Ako ne, pravac NS.

Poslao sam upit servisu na Vidikovcu. Ovih dana idem po svog Logana eco-g pa se pripremam za izbegavanje dranja😊



srdjoni

Citat: sokoll poslato 27.05.2022. - 16:50
Poenta je da li u BG takođe postoji servis koji će preskočiti po meni nepotrebnu i skupu zamenu plinskih filtera na 15k.

I to je suština. Sve ostalo je stvar kratkih živaca i viška vremena :)
Homesick for a place you've never been...

sokoll

Stigao odgovor. "Oko 15000" je prvi servis za eco-g i na Vidikovcu, Beograd.
Uključuje zamenu filtera tečne faze.
Petrovaradin se odlaže 🙂

kiconix