1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

sphex

"znači za pritisak", hehe, obnevideh 1.6 MPI ;)
we brake for nobody!

silent

Danas kod Zive uradjen prvi servis, promenjeno ulje, filteri - ulja, vazduha i klime/polena (da, postoji). Na racunu nije navedena podloska cepa kartera, covek rece da jeste promenjena, ali kaze da oni to ne navode jer je mala stavka.
Ono sto je bilo zanimljivo, jeste da je serviser primetio tragove macijih sapa na poklopcu filtera vazduha, tako da se najverovatnije macka zavlacila tu tokom hladnih dana :D I kaze da im se desavalo da dolaze ljudi sa ozbiljnim stetama na motoru bas usled toga, zaverglaju i neki kais uhvati nesrecnu macku i ....
Valja kucnuti po haubi pre paljenja :)

Luyo

Koliko te je kostalo to  :woo-hoo: zadovoljstvo!?
Dacia do Tokija!!!


mladja04

Prvi komplet servis i plinskog uredjaja na 10000 km odradjen kod Krunic auto kuce u Nisu i izneo je ukupno 9600 dinara a obihvatao je sledece (u zagradi je cena u dinarima):
- filter plina (230)
- neki drugi filter c143 (1500)
- ulozak za filter (1974)
- filter ulja (1096)
- sajbna (201)
- filter vazduha (902)
- ulje 3l 5w-30 (3x616=1848)
- potrosni materijal (0.5x200=100)
- usluge servisiranja (0.5x1800=900)
- usluge servisiranja plina (0.5x1800=900)
- vizuelna kontrola ostalih delova + moja zapazanja

U servisnoj knizi mi pise da je servis na 15000 km i nabrojano je sta se radi na tim servisima. Medjutim, u istoj toj servisnoj knizi su mi danas napisali da sledeci put doteram auto nakon 10000km ili nakon 1 godine. Na koliko se vrsi servis, kako je kod vas stanje?

Inace, u ovoj auto kuci su veoma ljubazni, prema korisnicima se odnose sa postovanjem, saslusaju svaki problem ili zelju.

VeDuS

#171
Citat: mladja04 poslato 07.05.2011. - 00:02
Inace, u ovoj auto kuci su veoma ljubazni, prema korisnicima se odnose sa postovanjem, saslusaju svaki problem ili zelju.

Da, .... samo hoce malo cesce pare da uzmu. :zloca:
Pitaj ih sto ne citaju servisnu knjizicu kad u nju vec upisuju! :rtfm:

Mandrak

10.000km možda jeste servisni interval za gasni uređaj, ali za motor :-)1

mladja04

Hmmmm, pa sta ciniti, ici na servis na 15000 ili nakon predjenih novih 10000?!

bocca

otici puno ranije i traziti pojasnjenje!!!

sibelius

eeee,imam i ja istu dilemu
kupio sam polovan(a nov) auto pre neki dan a u njoj uredno servisi na 10000 km.
ja u rebusu
moracu i ja da upitam za zdravlje servisere

Keka

Ja radim servise na 10.000 km. Zamena ulja na 10.000, filteri i svecice na 30.000, kaisevi na 60.000. Tako pise u mojoj servisnoj knjizici.

Vec je negde bilo sledece matematike: 120.000 km, uradio sam 12 zamena ulja, a oni sto rade na 15.000 su uradili 8 zamena ulja.

4 zamene ulja kostaju orjentaciono (3x650 din ulje i 1x1000 din filter po zameni plus ruke) oko 15.000 dinara.

Nije mi zao sto sam za ovih 7 godina i 120.000 km dao 15.000 din vise. Verujem da motoru vise prija svezije ulje.

Ne treba zaboraviti da servis treba uraditi i ako vozilo predje manje od 10/15.000 km kad protekne godina dana od prethodnog servisa.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sibelius

keko,sve je to u redu.
iskreno ,nisam detaljno pogledao sta pise u ovoj"novoj" servisnoj ali do sada sam radio na 15000
moguce je da su nesto promenli
nista me ne moze iznenaditi

kiconix

Ja menjam na 15k, sipam sintetiku i ne vidim ni jedan razlog zasto bi skratio servisni interval, pogotovo sto se to ulje kod drugih proizvodjaca menja na 20-30k.

mladja73

Slozio bih se sa Kiconixom. Kod mene je matematika malo drugacija. Ja prelazim godisnje 10 000 km pa menjam ulje jednom i to obicno na prolece.
Ove godine sipano:

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.