1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Vlada71

Imam Solencu iz 2004. i redovni servisi mi idu na svakih 10 000 km. Zanima me da li je ista frekvencija redovnih servisa i kod Sandera i ima li razlike izmedju benzinskih motora 1.4 i 1.6 i dizela 1.5 po tom pitanju. Hvala unapred.

DrJekyll

#121
Ja zaboravio da napisem da sam sa tacno 10008km (tako se pogodilo) bio kod Zive na prvom servisu i da sam stajao pored kola i zapitkivao jadnog decka sta sve to radi :)
Cena je ista kao i kod drugih clanova koji su bili tamo.
Samo da dodam da su mi oni neradnici u Hit autu lose stavili podkrilo kada su ga menjali i cak mi je i to namestio ovaj ljubazni serviser. Jos se i pogodilo da sam dan pre toga kupio od njegove zene neke casopise preko Limunda i bas reko kada sam u Pancevu da to i pokupim, kad mi njegova zena rece da njega trazim, A ON MI RADI AUTO  :woo-hoo: tako da sam imao i "privilegije" na servisu :Smiley: Mali je ovaj svet.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

fivewho

Dodje i moj Stepcha na red za prvi servis.
Presao sam 8700, ali dok se nakanim da odem bice 9000, rekoh da ga ne gadjam bas u 10K.

Nego da vas pitam nesto drugari, gledam ovu servisnu knjizicu i kaze da na godinu dana ili 10K treba da se promeni i filter putnickog prostora.
Sta je to uopste i da li treba da se menja kao sto u servisnoj pise?
Niko od vas to nije pomenuo...

Veterinar

Nemam taj filter, a vlasnici Sandera i Stepwaya ce reci svoja saznanja. Gadjao bih 10000 (dobro, mozda 100-200 km manje). Pametujem zato sto sam prvi servis radio na nesto manje od 9000 km, a drugi 6000 km nakon prvog (zbog sumnje da nije uradjeno sve sto je trebalo na prvom). Kasnije sam poceo da pravim ozbiljnu racunicu koliko kosta jedan predjeni kilometar i nastojao nakon toga da se priblizim sto je vise moguce 10000 predjenih kilometara izmedju servisa (pisem o vremenu dok sam isao u ovlascene servise).

leotar

Dodje (i prodje) prvi servis za Sandera... Osim onoga sto sam i ocekivao sta cu cuti ("Sve u redu. Vidimo se dogodine."), iznenadila me cijena servisa. Prvi put kada sam usao u salon i pitao za cijenu tzv. malog servisa, prodavac mi je rekao "oko 94 KM" (5.080 RSD). Kada sam iz zvao da zakazem, u servisu mi rekose oko 120-130 KM (6.484 - 7.025 RSD). Poznavajuci trgovacki mentalitet ovuda, ocekivao sam da ce lupiti jos vecu cijenu. Medjutim, cijeli servis mi ispade 97.40 KM (5.263 RSD), sa PDV-om i "rukama". Od stvari, po stavkama, tu su: podloska - 1.15 KM (62 RSD), filter ulja - 32.25 KM (1.743  RSD) i ulje, Elf Competition STI 10W-40 - 43.52 KM (2.352 RSD). Rad je kostao 20.48 KM (1.107 RSD). Cijene u RSD su malo zaokruzene, a servis je radjen u autokuci GumaM u Mostaru.

Osim toga, dok sam bio tamo, pristize i jedan kamion Stepwaya, svi sive boje. Dok sam zagledao kako ih "istovaraju", serviser mi rece "kako ne mogu da ih nadodavaju"  :to: Odmah pored parkiran i jedan Duster i iskoristih priliku da malo uporedim unutrasnji prostor (za putnike) sa Sanderom. Jeste veci, a da li je veci od Logana... ne znam. Uvis jeste, ali nisam mogao odmah uporediti jer ni u salonu, ni u servisu nije bilo nijednog Logana  :ne: Svi koje upitah tamo (serviseri i prodavci) rekose uglas da je Duster unutra veci nego Logan. Cijeli Renault-Nissan-Dacija salon i servis u Mostaru se prosiruje, pa je bila opsta frke i guzva, a sve lici na jedno veliko gradiliste. Bio je tu i jedan Nissan Juke koga razgledah (ali se nije mogao voziti) i mnogo mi se svidio, kao i polovan Nissan 350Z koji mi se nije svidio zbog malog prostora unutra i koznih siceva.

Jos jedna stvar: iako sam napomenuo serviserima da ne zaborave da upisu servis u servisnu knjigu i iako sam ih pitao na kraju da li su to uradili (odgovorise: "naravno!"), kada sam preuzeo auto vidio sam da uopste nisu dirali servisnu knjigu  :ljut: Vratih se da to popune, a lik me mrtav 'ladan pita koja je kilometraza, da upise... Trebao sam mu reci 3.000, samo da vidim kako ce reagovati.

Zoran

Šta su ti upisali kada ponovo da se javiš za 10 000 ili 15 000 km? Ja sam kod njih kupio Sandera bili su više nego korektni dok prema nekima i nisu izgleda.Mada sam stekao dojam da kod njih više vrijedi "riječ" nego pečat u servisnoj. Ako budem ponovo kupovao Daciju svakako ću njih najprvo kontaktirati.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Citat: leotar poslato 22.01.2011. - 15:20
Elf Competition STI 10W-40 - 43.52 KM (2.352 RSD)

A sto mu ne sipase full sintetiku?


kiconix

Stvarno, sto polusintetiku?

Keka

Filter ulja 1700 din  :fiju:

Polusintetika 600 din/l  :fiju:

Ruke su jeftine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DzoniLoganDci

Citat: Keka poslato 22.01.2011. - 19:04
Filter ulja 1700 din  :fiju:

Polusintetika 600 din/l  :fiju:

Ruke su jeftine.

Neznam kakav je filter jer nisam detaljno pratio temu..
ako je isti filter kao i kod ostalih dacia - znaci navojni!!!!!
ovo je meni za dci 1,5
kod mene u trgovini purflux je 6e - isti kao sto stavljaju u ovlastenom servisu ( kod njih je bio oko 30e), a imam i tecnocar italija on dodje oko 4e...
a za litru ulja.. ja sam sipao orlen semisintetic jer njihov program imam u trgovini i zadovoljan sam. a sad zadnja izmjena nisam imao orlen i sipam valvoline max life 10w40 (i to imam u trgovini)  a on je za motore preko 100.000 km. i nikakvih problema!!!

speedo

Kakav je to filter ulja od 15+ eura? Cijena ulja je korektna, ali zar ne bi trebalo da sipaju 5w 40? Cijena "ruku" je takođe korektna u ovlaštenim servisima Reno/Dacia, recimo u Škodi je radni sat oko 35KM, ovdje čini mi se 20KM.

Loganovac

Ne mora full sintetika u Dačiju, ali je bolja i većina nas upravo insistira na njoj.
Napomenuću da je serviser veoma zabrljao ne upisujući servis u knjižicu, ali je možda još bitnije da li je upisao u Renoovu bazu podataka - to je trebalo da proveriš.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Od prvog servisa sipam polusintetiku na 10 000 km mijenjam i sve ok.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Pa još nisi prešao pola miliona da bi tako pisao. Uostalom, za tvoj stil vožnje (štedljiv...) svako ulje je dobro, možda može i bez ulja.  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Čak u servisnoj piše 15w - 40 ali nisam se zagledao u ona slova(kvalitet), da nije mineralno možda?
Sam svoj gazda - vazda.