Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

 :driver:, samo vozi, ja koliko znam to je samo dekor...
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Hvala. Sada sam pogledao slike raznih drugih plocica i nigde nema ovog "znaka". Valjda zato originalne kocione plocice kostaju najvise  :lol1:

saša61beograd

Na poleđini tog znaka (koji si izgubio)piše:strogo je zabranjeno vikendom čačkati kočnice!Sad kad toga nema,možeš slobodno da čačkaš.
A sad ozbiljno:na Delphi pločicama koje sam stavio proletos,na ovom mestu postoji nešto kao debela plastično-gumena nalepnica.Majstor mi reče (a to sam i ja pomislio) da je to nekakvo "jastuče"koje treba da utiša kočnice.Ne sećam se da li je nešto slično bilo na starim,iz prve ugradnje.Mislim da neće biti posledica zbog svega.

Zoran

Evo malo sale:
To jastuce bi trebalo da obezbijedi stalni kontakt plocice sa diskom kada je pedala pustena. Neka ceska pomalo prije cete trebati druge kupiti.
Sam svoj gazda - vazda.

Vihor

Polako ali sigurno na 104000 došlo je vreme za zamenu diskova i pločica, zovem u ovlašćeni servis kad ono, diskovi (ventilirajući) i pločice 18.000 din i rad 1400 din, osto bez teksta 
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Tako ti i treba kad zoves ovlasceni  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

idi bre, ajd razumem 1000-2000 ali ovo pado sa stolice  :doh:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Šta bre 1000-2000, diskovi i pločice?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Pre nekih 5,6 meseci sam menjao plocice u ovlascenom. Bila je neka varijanta za 1600, pa cini mi se motrio za 2500, i treca za oko 5500.

Andrix

Te od 5500 d su Reno, kao origin. a te su i meni preporucili posto sam u garanc. :ranting:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

miki-bgd

E da, i ja sam tad bio u garanciji. I uzeo sam od 2500, kaze da ne utice na garanciju.


Vihor

Citat: Vihor poslato 22.10.2015. - 11:41
idi bre, ajd razumem 1000-2000 ali ovo pado sa stolice  :doh:

mislio sam da se ugrade za ovoliko 1000 ili 2000
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

zac

Pa rekao si da je rad 1400 ...znaci uklapa se, taman sredina izmedju tih 1000-2000  ...ja mislim da je paprena cena delova..a ne ruku.. 

Andrix

Citat: miki-bgd poslato 22.10.2015. - 19:58
E da, i ja sam tad bio u garanciji. I uzeo sam od 2500, kaze da ne utice na garanciju.
Ako ne utice onda mogu i sam da zamenim, sto ce najpre i biti. Samo da nadjem dobre da nisu Reno i pola h posla...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Citat: roolet poslato 24.10.2015. - 07:15
Zoka, aj nam negde objasni proceduru kojom razradjujes kociona klesta, klip i ostalo, pre zamene diskova, plocica i ostalo,
Hvala ti
poz
:too:


Evo dok se Zoki ne javi da ti napisem kako ja to radim...skinem kocionu celjust sa nosaca, povadim plocice... uzmem dve starw potrosene plocice, stavim ih y celjust i nadrukam kocnicu dok klip ne udari o stare plocice, zatim alatom , koji sam napravio od starih plocica, vratim klip u cilindar. Postupak ponovim par puta  i to je to.
Ako neces da s e zezas sa pravljenjem radapcigera za vracanje cilindra, mozes koristiti dva pajsera ili dva odvijaca..jaca.  :wave: