Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

szs

AKO hoće onda je super. Ako neće?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

roolet

Kako nece, jesi ga zamolio? treba malo pritisnuti, drzis duze, da vidis kako krene :hihi1:

Veterinar

Za razliku od prvog Logana, koji je otišao u prodaju sa oko 160000 i fabričkim ravnim diskovima i Stepwaya koji je prodat sa oko 130000 km sa fabričkim ravnim diskovima, na novom Loganu pedala počinje da "radi" pri blagom kočenju, pri jakom kočenju to ne osetim. Po tome kako i kada se to dešava, rekao bih da su diskovi malo krivi, a to osetim od 10000 km.  :doh:  Nisam pregrevao kočnice.

roolet

Sigurno su se iskrivili. Ja sam pre 5000 promenio diskove i plocice, kao i zadnje pakne i kocionu tecnost. Posle 500 km su poceli da blago tresu prednji diskovi, nije se mnogo ni osecalo, ali se culo po isprekidanom cijukanju plocica. Ni posle ovoliko vremena plocice nisu legle, i dalje skice i vriste i ja to vise nisam mogao da trpim te sam prosle nedelje kupio nove diskove ferodo i locice H&R. Prethodni su bili delphi, a plocice naravno kineske ITN i sto se mene tice, zavrsile su sa mnom. Sreca, diskovi nisu preskupi, par - 5000 din.  :wink:

Keka

Ni H&R ne uliva poverenje...

Sta pise na kutiji, gde su proizvedeni diskovi i plocice?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet


Lazar@

Citat: roolet poslato 07.03.2017. - 00:02
Sigurno su se iskrivili. Ja sam pre 5000 promenio diskove i plocice, kao i zadnje pakne i kocionu tecnost. Posle 500 km su poceli da blago tresu prednji diskovi, nije se mnogo ni osecalo, ali se culo po isprekidanom cijukanju plocica. Ni posle ovoliko vremena plocice nisu legle, i dalje skice i vriste i ja to vise nisam mogao da trpim te sam prosle nedelje kupio nove diskove ferodo i locice H&R. Prethodni su bili delphi, a plocice naravno kineske ITN i sto se mene tice, zavrsile su sa mnom. Sreca, diskovi nisu preskupi, par - 5000 din.  :wink:
nisam licno probao ali sam su mi rekli da su Ferodo diskovi i Ferodo Premier  plocice jedne od najkvalitetnijih na trzistu...najblize OEM kvalitetu

ja sam uze Delphi jer nisu imali nista drugo na stanju, nadam se da se nece iskriviti kao ti tvoji  :doh:

Zakazao sam kod mjastora da dignemo auto na dizalicu i detaljno ispitamo sta je u pitanju...jer piste nenormalno, cujem se kao autobus ili tam star 30 godina kad prolazim gradom, narod oce da padne u nesvijest koliko jako pisti  :Smiley:
narod mi upucuje one wtf poglede  :-)1

roolet

E bas tako se cuje, dakle ne moze jace. I sto je najgore, nema nameru da prestane. Ko zna sta je to, mozda je neki delphey  :ces:

Keka, diskovi Ferodo made in EU, plocice su RH, moja greska, made in Spain. Sve je bolje od ITN made in Shenzhen Hexiang Heavy Industru Free Zone of PRC

Keka

Ferodo i Ate neki "ne dao Bog nikom" proizvodjaci stavljaju u prvu ugradnju.

Mozda nisam u pravu, ali se jos uvek rukovodim cenom kao merilom kvaliteta. I verujem da kad god je moguce treba upariti istog proizvodjaca i istu klasu za kocionu povrsinu i kocionu oblogu.

Na Ate nisam imao primedbe, proizvodi se u Ceskoj, i kosta papreno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Moja Delphi garnitura (diskovi i pločice)radi besprekorno dve godine,oko 22.000km.
Čudi me da Roolet i Lazar imaju probleme.Možda greška u montaži?A što se tiče Ferodo delova,a važi i za Valeo,postoje velike oscilacije u kvalitetu,neki su zadovoljni,neki ne.Tako sam čitao po forumima kad sam pre  dve godine menjao diskove i to je razlog što ih tada nisam uzeo.

roolet

Ma ljudi moji, mene je asam disk sluzio 80 hiljada bez problema, i jedno cetiri kompleta istih plocica, ali nesto ih vise ne vdijam. Kad sam presao na druge marke, tu je krenuo put bez povratka. Kako da skinem konusni sraf koji drzi disk za glavcinu s prednje strane, jedan od dva koja stoje. Zvezdasti kljuc ide, mislim 6. Zapeko, zeznuh i torex i sraf. HELP
Kad malo razmislim, za godinu dana dacija vise nije bila u voznom stanju nego sto je bila, eh dacija dacija, nem'res biti svacija


ps
ako Zoran ovo ne bude znao, nece niko :)

hobbista

#581
Po onome što mi prolazi kroz ruke, ITN je dobar kinez - bolji od gomile drugih koji su u nižem cenovnom rangu.
Ferodo više ne stavljam nikome, jer su diskovi (makar oni što se nude kod nas) očajnog kvaliteta.

Za preporuku su ATE, Textar, Delphi je dobar ali ima i lažnjaka. Mintex su odlične pločice ali su malo mekše i brže se troše.

Ako se ne varam diskove drži torx T40. Obavezno se prvo nakuca čekićem pa se onda odvrće. Ako si ga "ogulio" onda uzmi zvezdasti (ako se ne varam 12.ugaoni koji su obično u garnituri sa torx) malo veći od postojećeg kratera koji si napravio, pa nakucaj njega na silu da ureže sebi mesto i odvrni.

PS. Tasj šraf samo pridržava disk uz glavčinu da ne bi "pobegle" rupe za šrafove točkova. Ne treba ga pretezati.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

roolet

Hvala, hobbi, kao i svaki put, ko zna znanje i voli da ga prenese  :aplause:

Citat: hobbista poslato 07.03.2017. - 21:45
malo veći od postojećeg kratera koji si napravio
:Smiley: :Smiley:
Potrosio sam sve torxeve koje sam imao + one iz komsiluka. Dodjem sada svima jedno 100 evra u torx robi

Lazar@

#583
Bio kod majstora, dignuli auto na dizalicu, skinuli kocnice...
Diskovi (ovi delphi sto sam stavio) su ok, normalni skroz, a pakne...Toliko su tvrde da se vise trose diskovi nego one, izgleda kopija kopije(Meteli).
Tacnije onaj prvi sloj od mozda 1mm je bio mek dok pakne nalegnu a kako se to potrosilo sad su tvrde kao celik.A pazio sam da ne kocim naglo prvih par dana i da ih ne pregrijavam dok nalegnu.I onda su pocele da piste
Majstor predlozio da podjem da reklamiram jer tvrdi da toliko sr*nja prodaju da ga narod zove svaki sekund  :agr:

I posao ja u prodavnicu rekao sta je i kako je, prodavci standardno svoju neku pricu da to mora tako ili da sam ih ja negdje zapalio pa sad piste..I onda naletim na sefa/vlasnika prodavnice i sa njim u pricu i zaprijetim samo jednom za inspekciju i dobijem nove pakne  :Smiley:
Sad su stavljene Mintex(kao made in Germany) i razlika je fenomenalna...Cini mi se da auto mnogo bolje koci nego prije, nekako je pedala osjetljivija, moram manje da je pritisnem, dok sam prije morao da bodem kocnicu kao da FAP-a vozim  :-)1
Mada sam vozio mintex i prije na stare dosta istrosene i krive diskove i nisu bile bas najbolje, ali mislim da je to bilo zbog diskova...

Vidjecemo kako stvari stoje za par dana kad i one potpuno nalegnu

Keka

Ti bas volis da dzeziras sa tim XXX proizvodjacima, a posle bude  :banghead:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!