Stabilizaciona poluga - balans štangla - Proverite

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Ja sam prije godinu dana mijenjao silent blokove na spoju balans štange i lafete. To je ono mjesto na kojem se vidi šaraf s torx glavom a kod mene jes lijeve strane gumeni slinet blok bio skroz propao pa je bilo počelo lupkati.
Da budem malo ciničan pa kažem da vi koji je nemate nećete imati tih problema i troškova  :D

Šalu na stranu, znam da ona nije od presudne važnosti i da u nekim prosječnim uvjetima eksploatacije vozilo može funkcionirati i bez nje ali sam osjećaj da su štedili i na nečemu što barem malo ima utjecaja na sigurnost i upravljvost auta, čovjeka nimalo ne veseli.
Još nekako mogu prihvatiti da su štedjeli na zvučnoj izolaciji, kvaliteti plastika, da svi modeli nemaju servo upravljač, centralno zaključavnje i slično ali ovjes bi trebao biti jednako dobar za modele istih performansi noevisno o paketu opreme.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

msecanmo

Citat: srbenda poslato 20.04.2010. - 16:04
Na sanderu isto nema :ljut:
Neznam jesi li dobro pogledao :ces: kod mene na Sanderu ima  oprema isto ko kod tebe (ambiens)  :friends: :too:

srbenda

U pravu si i na mom Daci ima, nisam dobro gledao :bonk: :bonk: :c: ali ova Pejina slika mi je sve razjasnila

vesko78

Ja imam Logana 1.4 bez suvozacevog airbeg-a (nema servo, ni ABS) dakle to jer bila prva sledeca verzija iznad one ogoljene bez ratkapni i branika u boji. Danas sa balansirao gume i pogledao kad je majstor skinuo tockove, vezano za ovu temu. Kod mene ima balans stangla. Auto je 2006. godiste.
Dakle nije tacna tvrdnja iz prvog posta. :-)1

Loganovac

Ne verujem da postoji model u koji se ne ugrađuje balans štangla. Sve koji misle da je nemaju molim da opet pogledaju i okače ovde fotke - dok ne vidim svojim očima ne verujem i dalje. Nije to stvar na kojoj bi iko normalan štedeo i ne želim da se pretvaramo u antiDacia blog - dokaze na sunce!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

petar313

Proverio sam. Kod mene postoji balans stangla.  :zurka:
Logan Preference 1.4MPI - proizveden u maju 2008 .


mrprofy

#21
To vlasnici iz 2009/2010 nek gledaju, tada su pocele cene da padaju, a samim tim i ustede hehe

Dexterslab

Moja 1.4 preferance 2008. ima, kao i dedina 1.6 full varianta (ne znam naziv) 2007.  :cool:
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

perke21

Moy stepway iz marta 2010. ima balans štanglu.

Raja



Vulgaris, juli 2005.
Pošto nisam stručan. Molim komentar. 

kiconix


Jelenko

Eto,isti smo Rajo,tako je i kod mene,ne mogu doci do aparata da uslikam,a sta cu i slikati kad je isto kao i u tebe,pomirio sam se da nema i gotovo,ne mora ni biti,bas su me iznenadili sa ovim,razocaran sam....... :place:

DarioGTI


jesu kod reno-a inace tako "savijene"spone ili je to nesto novo? (gornja slika 1 i 3)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

hobbista

@ DarioGTI: Uglavnom jesu

@Raja: Kod tebe je balans-štangla model F-117a  :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix

Zasto razocarani, kao do sad ste primetili da je nema, presli brdo km i sad vam fali.
Fabricko resenje, nema reklamacije.
To je radio i Audi na slabijim modelima, neki nisu imali neki jesu, bez brige samo gas i cepaj.
Uostalom cega nema ne moze se ni pokvariti :to: