Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: speedo poslato 20.01.2019. - 13:28
Novi Duster je baš dobar auto, probao sam dCi 4x4 sa najvišim nivoom opreme. Nema to auto veze sa mojim Sanderom prve generacije ni u kom pogledu, osim imena.
To je to.
Vec je postao mnogo ozbiljan auto...
Vozio sam novi par puta, nikakve veze nema sa dacijom od prije 5-6 godina.


Reno puca na klasu iznad, dacija postaje ono sto je bio reno, a umjesto dacije dolazi lada.

MitarMrgulic

Nisam nikad vozio niti se vozao u Dusteru, morat ću naći neki način da vidim iz prve ruke kako to izgleda.

Napravit će Renault brend i od Lade, samo treba izbjeći serije prve 2 godine, jer će biti vjerovatno dosta dječjih bolesti, a nakon toga će biti grom.

Kad još stave 1,5 dci, a auto bude oko 6500 eura, to će biti pravo slavlje :)

Ja ne bih bježao od Lade, nemam kompleksa, ako bi bilo dobro auto, rado bih uzeo.

Evo sad gledam Duster 4x4 kod nas, sa onom Inka narandzastom bojom, dođe oko 19 000 eur, to je najskuplji koji sam do sada vidio, inače ih ima sasvim pristojnih diesela za 15 000 eura.

Loganovac

@Bocca: probao sam tce125, ide kao promaja u odnosu na dci 110ks. Koliko troši ne znam. Verovatno koliko ga pritisneš, kao i svi ostali.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

Ali ovi novi imaju još veći obrtni momenat na još nižim obrtajima. Sa Dasterovom laganom karoserijom mora da su barem kao dve promaje.

Goky

Dacia Duster II u Prestige paketu sa 1.3 Tce motorom osnovna cena 16.490E.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

bocca

Stvarno nisu normalni! Opet dizel poskupeo 200e! A još bolji ovaj novi paket opreme, oduzmu ti rezervni točak, oduzmu ti zatamljena stakla, dodaju jednu nalepnicu i presvlake i naplate 300e!!! Pa od čega li su te presvlake da mi je znati?!? Bagra lopovska.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Keka

Preterali su, za te ili slicne novce gomila ozbiljnih vozila u ponudi, npr. https://www.hyundai.rs/upload/document/cenovnik_tucson.pdf

Da ne pricamo o padu vrednosti, postprodaji itd.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MitarMrgulic

Keka druže,

O tome ja odavno pričam.

Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali u BiH je dosta teško prodati Daciu, sa 10 + godina, a i ove mlađe.

Dosta pratim oglase i vidim da se neki solidni primjerci, vrte po oglasu više mjeseci, a po mom mišljenju dobra su ponuda.

Kod nas Dusteri ipak drže cijenu u odnosu na ostale Dacie, polovnjaci su dosta skuplji....

Dacia je auto za nekog ko planira voziti ga 10+ godina bez nekih problema, treba da bude jeftina i pouzdana i to je njena filozofija.

Sjećam se jednog mog kolege, koji nikako nije mogao da svari kada su se pojavile Alfa Romeo karavani, tamo one 156 mislim... Samo je vrtio glavom i govorio...alfa je sportska zujalica, nije ona bolan za karavana :):):)

Aleksabgd

Citat: Keka poslato 22.01.2019. - 19:48
Preterali su, za te ili slicne novce gomila ozbiljnih vozila u ponudi, npr. https://www.hyundai.rs/upload/document/cenovnik_tucson.pdf

Da ne pricamo o padu vrednosti, postprodaji itd.
Tuscon u prvom paketu opreme sa 1.6 benzinskim motorom  nije ništa posebno. Unutra ima ekran kao iz 90ih , 16ice felne koje deluju smešno u odnosu na gabarit vozila, tvrda plastika gde god pogled i ruka sežu...
Mi smo gledali njega i onda za 2000e manje kupili za broj manje vozilo sa neuporedivo vise opreme (s cross 1.4t)
Pristojno opremljen tuscon je blizu 20.000e

bugi

Duster je ozbijan auto, i kao polovan dobro drzi cenu, tj 8-9 god star drzi 50% cene novog, tako da se ne bi slozio da nam dacije gube vrednost....

Meni nema logike da tce ne ide sa 4x4 pogonom, to je ipak najjaci motor, bez obzira na zapreminu...

Lazar@

#221

dacija drzi cijenu fantasticno zapravo

kod nas ih ima milion, i narod vise i ne bjezi od njih, prodaju se lagano samo ako su ocuvane :whistling:



TCE je trenutno samo u FWD verziji...Do kraja godine se ocekuje 4x4 i  jos automatik menjac...
Valjda treba mali redizajn pogona, jer je 150ks dosta vise od 90ks sa koliko je duster isprva dolazio, a pogon se nije drasticno mijenjao do sad

Aleks

4x4 pogon na Dasteru je,  ako se ne varam,  preuzet sa neke od predhodnih generacija Nisanovog X Trejla koji je pored ostalih imao i dCi motore 2.0 od 150ks.
Možda je nešto drugo razlog...
Verzija sa automatskim će po meni biti zanimljiva, i verujem da će opet biti jeftiniji od konkurencije.

Lazar@

Citat: Aleks poslato 24.01.2019. - 23:40
4x4 pogon na Dasteru je,  ako se ne varam,  preuzet sa neke od predhodnih generacija Nisanovog X Trejla koji je pored ostalih imao i dCi motore 2.0 od 150ks.
Možda je nešto drugo razlog...
Verzija sa automatskim će po meni biti zanimljiva, i verujem da će opet biti jeftiniji od konkurencije.
4x4 pogon se pregrijava u ekstremnim uslovima i na trenutnim modelima...auto postane prednja vuca, i ne postoji sansa da se ukljuci 4x4 dok se "centralni" diferencijal ne ohladi(minimum 10-15minuta cekanja)

vidjao u par ruskih klipova na yt  :D  ako nadjem okacit cu


Aleks

Verovatno su preterivali,  da ne kažem silovali auto.  Ako se dobro sećam,  pre 10-ak godina je Nisanov integralni pogon važio (proglašen) za najbolji.  Sad dal u klasi,  Evropi ili svetu ne sećam se.
Ono što znam je da naše službe spasavanja koriste Dastere i voze ih u stvarno ekstremnim uslovima i to pregrevanje čega već nije nije prijavljivano.  Jedina "mana" Dastera je malo duže međuosovinsko odstojanje pa se dešava da u pojedinim situacijama da se "nasadi", ali na tim mestima ne mogu da prođu ni Defenderi ni Puhovi i mnogo zvučniji modeli.  E tu poso završava kratka Lada Niva ali da ne skrećemo od teme.