1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Bas i ne.
U pitanju je akcija i nema plina.

Vladan P

Ovo je račun za servis istog motora pre 6 meseci.
Kao što vidimo cene su iste (kada oduzmete cenu filtera koji je na akciji)

Zajedno smo skupa !

kiconix

To je to.
Filter je 1000 din.

dekiv68


MitarMrgulic

Eto, nakon oko 1 godine vozanja i oko 9900 predjenih kilometara, došlo je vrijeme za prvi servis na Dacia Logan MCV 1,0 Sce.

Servis odradjen subotom, jer nema gužve, bilo gotovo za oko sat i po-dva.

Ekipa u sarajevskom servisu korektna, cijena servisa 130 KM, odnosno cca 66 eura.

U 1,0 Sce ide 3 litre ulja, vidim da su stavili 10w 40.


vladimiris

Nije bilo guzve, a da obave mali servis trebalo im sat i po - dva.bas su brzi... :c:

MitarMrgulic

Ja sam malo poranio na termin, cca pola sata, pa zbog toga, do mene je :)

Blizu stanujem, pa odem kući a oni jave kad će biti gotovo, tako da mi nije peglanje....

dekiv68

izuzetno povoljna cena za ovlašćeni servis

MitarMrgulic

Druze Dekiv, i mene su pozitivno iznenadili, očekivao sam veću cijenu zbog obaveze ugradnje originalnih dijelova u garanciji (ili to više nije pravilo, jer vidim da je ulje Motrio).

U Sarajevu imamo dva ovlaštena servisera i koncesionara, jedan je ovaj koji mi je blizu mjestu stanovanja, a kod drugog sam nabavio vozilo jer je bio najpovoljniji ponuđač.

Ovaj kod kojeg sam servisirao, važi kao people friendly, jer su mu cijene relativno ok, dosta auta servisiraju i odrzavaju, od raznih firmi itd. imaju mrežu u cijeloj BiH.

Ovaj drugi je stari Renault saradnik, još od '70-ih godina i insistita na PS-u i orgninalnim dijelovima.

speedo

Cijene su OK jer je u pitanju ovlašteni servis. Vidim da su filteri malo nešto i jeftiniji u odnosu na to kada sam ja išao u ovl. servis prije par godina. Doduše 1.4 motor je kod mene. Jedino bih sipao 5W40 ulje. Litar dođe negdje 10-11 KM (Motrio u ovlaštenom servisu), nije neka razlika da bi se štedilo.

MitarMrgulic

Speedo druže, nasuo bih i ja 5w40 da su me pitali, niko ništa ne govori, kontam ljudi su ovlašteni serviseri, valjda znaju posao :)

speedo

Naglasi im naredni put. Ne znam za sce motor, ali kod nekih starijih modela servisne knjižice su šarolike, dopuštaju upotrebu ulja od 15W50 do 0W30. Pisali smo o tome nekada i ovdje na forumu.

dekiv68

I kod novijih modela knjižice imaju veoma širok raspon viskoznosti motornih ulja

Zoran

Tvoj motor nema turbinu a godišnje prelaziš 10 000 km i ovo ti je najjeftinija varijanta. Jedino nije za temperature ispod -25 °C . Mada ponekad u Sarajevu zna biti.
Sam svoj gazda - vazda.

francesko123

Pozdrav. Za koji mjesec se primakao i prvi servis na 15000km. Da li mi mozete reci koje ulje da trazim da se sipa. Ako se moze traziti da se sipa bolje ulje. Motor 0,9 Tce. Posto sam procitao prethodne postove... Hvala