Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

#135
Očito je da Keka više polaže na teoriju.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#136
Nije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dragan.vi

Evo posle godinu i nepuna 4 meseca i 14.000 pređenih km crče sijalica na levom faru (baš tamo gde je akumulator  :bonk:). Jutros sam sam zamenio i nije bilo mnogo teško. Zar nije malo rano za crkavanje (philips)?

dovla

"Philips" ne testira sijalice po našim "putevima".

Zoran

#139
To je samo ime zvučno kao i Bosch ... Nikada ne bi kupio.
Sam svoj gazda - vazda.

Bolence91

nasao sam u merkatoru night breaker za 800 din.....i zelim da was pitam da li wrede i koju boju daju.....ja bih zeleo nesto nalik ksenonu....a cuo sam da su owde bas super...

wvojin

Ako ti je radni vek sijalice opredeljujuc, onda ih nemoj uzimati. Iscitaj malo temu od pocetka, pisali smo o tome. Ja sam uzeo Silver Star i trajale su oko 5000 km i oko 3 meseca. Problem je jer su Zakonom propisana upaljena oborena svetla u toku voznje.
Moja topla preporuka je Light@Day.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Raja

Ja sam letos uzeo na NIS-ovoj pumpi dva komada no name sijalica (prodavac mi reče da su Tesla, mada nigde ne piše) po ceni od oko 220din/kom. Ne znam što se razbacujete
parama i tim silnim zvučnim imenima koja sva stižu iz Kine i traju koliko traju. Ako treba da zadovoljimo formu "dnevnog svetla" onda glasam za što jeftiniju varijantu.

Zoran

 Raja, i ja sam za tu varijantu. Nekada sam koristio Tungsram jako jeftine i dugotrajne.
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

Jedino sto mislim je da treba dati pare ako sijalice daju vecu preglednost (osvetljenost) tokom noci, u suprotnom je samo bacanje para.
Kupio sam bio neke Philipsove ulta mega giga koje sve rade i trajale su manje od mesec dana, posle toga sam stavio neke no name i evo i dan danas rade.

@ Bole - Ako hoces neke koje su slicne xenon svetlima onda moras da znas da je radni vek takvih sijalica jako kratak, a da uopste nisu jeftine. Te sto si video u Merkatoru nighbreakers svetle isto kao i obicne sijalice samo kostaju 3 puta skuplje jer su Osramove. Bolje da uzmes obicne osram sijalice, trajace ti duze, platices ih jeftinije, a osvetljavace ti isto kao i NB.
:wind:
..need more buttons..

silent

Da li je neko koristio Osram Ultralife sijalice? Trebalo bi duze da traju, tako se reklamiraju. Da li nocu daju dovoljno jaku svetlost?

markonikolic83

Ja vozim jednu Ultralife,jednu Silverstar.Ultralife sija isto kao i fabricka,a vek trajanja ne znam,kod mene je oko 10000km,videcemo koliko ce trajati.Silverstar je belsa od obicne i Ultralife,isto mi traje 10000km(u isto vreme zamenjene).

wvojin

Ultralife je novi naziv za sijalicu Light@Day.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

ppejic

Gde se moze kupiti konektor na koji se prikljucuje ova sijalica?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!