Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

 Dobra ti je odluka.

                    Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

DejanNS

185x65x15 Continental ContiPremiumContact 2
oko 8000din komad - letnje

kiconix


DejanNS

poklon  :Smiley: Continental su bas skupe, ali i vrede... sa proslim sam presao 45.000 i jos ima jako dobru saru! Na golfu sam imao Savu i Tigar i mnogo se brze trose!

ne znam sta za zimu da uzmem (uzeo bi i felne...) ?
ako imate savet neki napisite... sa obrazlozenjem  :write:

hvala  :respect:

kiconix

Postoji tema sa zimskim gumama, necemo o tome ovde.

saša61beograd

Svaka auto-guma je nekad,malim delom rasla na drvetu (u vidu prirodnog kaučuka).Zato,kao sve "živo" ima rok trajanja;vremenom gubi mekoću,elastičnost,"grip".Uz to je neminovno da pokupi mnogo sitnih oštećenja koja se ne vide na prvi pogled.Zbog toga mislim da dubina šare nije jedini pokazatelj da li je guma dobra ili ne.
Moj rezon je da je bolje kupiti jeftiniju gumu pa je voziti dve- tri godine nego uložiti velike pare u "premijum brand" koji će svakako, za to vreme ostariti ili od vožnje ili od vremena (i postati "klizav").
Naravno pod jeftinim gumama ne podrazumevam bilo šta, već solidnu II ligu:Sava,Tigar,Fulda,Kleber,Goodrich... Četiri ovakve koštaju kao 2,5-3 "premijum brand" gume.Ovo nije recept za štednju,već način da se na kolima uvek imaju solidne gume a da to ne košta previše.
Ako za nešto važi izreka "novo je uvek bolje" onda su to auto-gume.

Aleks

I ja se držim te logike, mada sve zavisi od pređene kilometraže. Neko stigne da potroši 2 kompleta za kraće vreme tako da ne stignu da ostare, pa mu se isplati da uloži više para u iste.

plavusica


ToleOdlazi

Napred sam posle 45 hiljada stavio dve nove Tigar (veličina standardna, dakle kao i one što su stigle uz Dačiju), a pre par dana (malo više od 50 hiljada) sam pozadi stavio novu Barumovu i rezervnu Barumovu koja nije korišćena do sada. Od zimskih imam dve Kleberove, sad je jedna rezervna druga stoji.
Moj ćale insistirao na Barumovim pošto su one kao došle uz Dačiju, ali sam imao veliki problem da ih nađem, jedva sam našao tu jednu u Zemunu.

DejanNS

Citat: Tole poslato 03.05.2011. - 13:44
na Barumovim pošto su one kao došle uz Dačiju, ali sam imao veliki problem da ih nađem, jedva sam našao tu jednu u Zemunu.

imas u Coning-u uvek!

http://www.coningdoo.co.rs/onama.php

kapsid

Na službenom loganu su mi još zimske Vredestein snow,koje su se ekstra pokazale :aplause:,a za koji dan idu u penziju :baeh:,a vidjećemo koje će ih naslijediti :ces:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

PaKi

Odlucio sam da se pocastim sa dve letnje gume, pa se izbor sveo na

Hankook k425....6200din
Kleber HP3.......6300din
Firestone Multihawk....6500din
i GoodRich G Grip....za slicne novce...



sta bi vi izabrali?

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

kiconix


hobbista

G Grip sam ja uzeo... ne znam šta da ti kažem  :ne:
Mislim da bi gume trebali biti tiše (mada su tiše od Winter1). Zadovoljan sam kako drže po kiši, ali su mi po suvom malo čudne (za sada).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D