Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

damirko

izvinjavam se za  :offtopic: ali Zorane kako izgleda taj"rezac" za sare i koliko ima prostora da se produbi sara?To stvarno zvuci interesantno...

Zoran

 :offtopic: Postoje gume koje su tvornički "mesnate" i predviđene su za produbljivanje šara. One su obilježene natpisom REGROVABLE sa bočne strane. Moj kamiončić ima takve gume i na njima ga redovno koristim. Sam uređaj je jedan trafo i ima oblik male pegle koja pri vrhu sa donje strane ima mogućnost postavljanja nožića raznih širina koji se mogu pomjerati po dubini.Taj vrh se može malko pomjeriti nazad kada gurate kroz gumu i tako se ostvari kontakt sa trafoom te struja krene kroz nožić i užari ga tako da je urezivanje lako i jednostavno. Imaju ga svi gumari koji prodaju polovne gume.Malo ih prodube pa onda prodaju. Košta oko 200 e a nožići su do 2 e po komadu i uz malo sreće jedan nožić nareže oko dvije gume  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Citat: damirko poslato 18.12.2011. - 16:06
izvinjavam se za  :offtopic: ali Zorane kako izgleda taj"rezac" za sare i koliko ima prostora da se produbi sara?To stvarno zvuci interesantno...
...i vrlo rizicno!!!!

Andrix

zanimljiva iskustva ljudi predlazu, ali nije sve za svakoga, ja bih ipak kupio nove gume kada dodje vreme,koje su ipak jeftinije od kamionskih. trenutno kotrljam 4  wintere i odlicne su, a na leto/ kad stigne videcemo
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Vihor

juce prva voznja po snegu, mislim, sta reci!?, WINTERA    :hall:


Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Preporuka za vulkanizera (balansiranje guma na alu felnama) blizu VMA?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Servis "Meda" Sime Solaje, Zemun. 
Usput ti je kada krenes za N.S, skrenes kod bazena "11april" nekih 900m.  :wave:

Keka

Do petka ne idem za NS, a hocu sutra da resim balansiranje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Vulkanizer na ulazu u Beransku (na Trosarini). Mislim da se zove Radial. Od VMA 2 minuta voznje.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

#324
Hvala  :hall:

Edit: Bio. Na desnoj falilo 20 grama, na levoj 10. Da nisam bio pored masine kad su prosli put balansirali i kad je napisalo OK, mislio bih da me neko zeza. Ocito ona masina za balansiranje nije u balansu  :D Posle toga probna voznja, ako zanemarim tresenje od odlicnog asfalta, volan ne trese.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Nema na cemu.

Inace imam samo reci hvale za tu radnju.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Veterinar

Da nisu prebrzo odizali haubu prosli put?  :ces:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


boban66

Možda i nije za ovu temu ali i ovo treba znati. Kvalitet guma je vrlo bitan ali i njihovo korišćenje na pravi način. Pogledajte ovo može nekima i koristiti.
http://www.4gume.com/novosti/nove-gume-na-zadnje-tockove/
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Loganovac

Pa ja o ovome trubim nekoliko godina, već sam digao ruke!
Inače, cenim da se 90% pametnjakovića neće složiti sa ovakvim studijama (kao što se ni onda nisu složili i nalazili 101 razlog protiv) i montiraće nove gume "gde oni hoće".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.