Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

nenad28


Ja sam originalne gume Montana, (jos 2005. god.) posle par meseci zamenio Tigrovim Hitris 195/60/15.
Prezadovoljan sam.
Sa zadnjim sam presao 100.000, naravno odavno im je vreme za zamenu. Zimske ne koristim (bar dok ne popijem kaznu, a posle cu razmisliti  :)).
Mislim da im je cena negde oko 5500 dinara.



dejanr

za logana sam dobio michelin gume 185/65 14 i planiram da kupim jos dve tih dimenzija ali sam u dilemi sta cu time da dobijem npr potrosnja,vozne karakteristike i drugo  ,nesto sam vec citao ali ako ima neko nekih iskustava voleo bih da ih podeli samnom      :bonk:

Loganovac

U odnosu na 165/80/14 ova guma je šira ali ima manji obim jer je niža. Zbog toga će ti prenosni odnosi biti "kraći" a broj obrtaja povećan na istoj putnoj brzini. Sigurno će više trošiti i biti bučniji nego pre. Brzinomer će lagati dodatnih 4% više nego do sada. Gume su nešto nižeg profila, pa ćeš drugačije silaziti i penjati se na ivičnjake. Međutim, u krivinama možeš očekivati nešto bolju stabilnost.

Pa ti sam odluči.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Na vratima vozaca pise za koje tipove pneumatika je auto homologovan.

Umesto 165/80 R14, moze se koristiti 185/70 R14

dejanr

 :banghead:  tako je to kada dobijes na poklon pa posle razbijas glavu.ako uzmem jos dve iste znaci zarobio sam se ,a ove letnje vise nisu za zimu.Vulkanizeri preporucuju 175/70 14 a to je po obimu skoro ista kao 185/65  14 ,hvala u svakom slucaju :to:

ppejic

Vulkanizeri preporucuju ono sto imaju, ili imaju viska, a ono sto je potrebno pise na vratiam automobila.

Ako si dobio na poklon, prodaj ih, izvuci novac koliko mozes pa kupi ono sta treba.

boban66

Ja imam letnje Barumove 165/80/14 i dve Wintwra 175/70/14 zimske. Moja razmišljanja idu u ovom pravcu; ako već još važi 2 zimske na pogonskim i 2 letnje , min 4mm šara na zadnjim, tad bih mogao da iskoristim rezervni točak , koji nije ni korišćen i da kupim još jednu Barum 165/80/14 ( letnju ). Njih namontiram pozadi, napred već imam Wintere od prošle zime, ko nove.Na taj način bih premostio do nove zime, da ne kupujem još dve zimske sada. Iduće godine kupujem dve zimske i dve letnje i imam oba kompleta guma. Sad pitanje? 6 godina star letnji pneumatik ( rezervni ) ne vožen, da li ga stavljati na zadnje točkove ili ne?! :ne:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

zac

Slobodno stavi, nece on eksplodirati ili puci, ali primetices posle kratkog vremena kako se pojavljuju sicusne prskotine na povrsini gume, to je znak da je guma stara. Ali mislim da ce izgurati do sledece zimske sezone.  :wave:

Keka

Primetices i da ti dupe bezi po snegu i ledu sa letnjim gumama pozadi, sto nije bas zgodno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Citat: boban66 poslato 10.10.2011. - 15:28
Sad pitanje? 6 godina star letnji pneumatik ( rezervni ) ne vožen, da li ga stavljati na zadnje točkove ili ne?! :ne:
Mnogo velika razlika u godinama.Ako bi već kupio još jedan Barum,nategni se pa umesto toga kupi 2 Wintere i miran si.Ovako opet "kombinatorika" za godinu dana.
A ako do sada nisi iskoristio rezervni točak,ostavi ga da i dalje drema u gepeku.

dukati

Moje originalne Barum gume su prešle oko 42000 km i imaju 5 godina (letnje gume). Za sad imaju i dobru dubinu šare koliko mogu da vidim, nisam merio. Trenutno imam zimske gume na autu isto su Barum. Zanima me treba li te letnje gume promeniti i kupiti nove na proleće ili mogu još da se koriste.  :fiju:

Zoran

Zakon te ne tjera na kupovinu. Ti ako voziš žešće a imaš para kupuj. Ja svaku gumu potrošim do zadnja 2 mm. Imam mašinicu za urezivanje šara pa nekad čak šare malo i produbim i proširim .
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#312
Kada sara padne ispod 4 mm, duzina zaustavnog puta se drasticno povecava, narocito na mokrom kolovozu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Zato ja šaru malko produbim pa tako skratim zaustavni put. Takođe moja brzina ne prelazi 80 km/h pa mi zaustavni put nije presudan.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!