Distanceri

prethodna tema - sledeća tema

brankovs

#15
Da li neko zna gde mogu da nabavim sigurnosne šrafove za felne dužine 45mm kvaliteta 10.9,ja ne mogu da nađem duže od 32mm :ljut:

mrsp

Ja sam moje napravio kod strugara.Napraviti čovek kakve hoćeš i to samo za tebe.Meni je konkretno radio drugar pa ništa nisam platio ali nebi trebalo to puno ni da košta.
A što se tiče čvrstine nije ti toliko ni bitna jer su ostala tri dovoljno stegnuta a ovaj je kao što si i rekao sigurnosni.Dovoljno stegnut da drži točak a nemože niko drugi da ga odvije. :too:

P.S. Meni je napravio sa ekcentrom i rekao mi da čuvam nastavak za odvijanje ili će morati da pravi druge šrafove ako ga izgubim jer ni on neće moći ponovo da napravi isti.

brankovs

Ako si zadovoljan,daj neki kontakt telefon.

staracstol

Brankovs, ja bi sačetko još koji dan, naći će se, samo mani se sečenog navoja i felni koje "dovoljno" drže i na tri šrafa. Primeti kako su sve felne sveta na svim kolima sveta zašrafljene šrafovima sa valjanim navojem. Nije da samo pljujem, radim nešto po ovom pitanju.

alexv011

Brankovs, ti si pored distancera promenio i felne i stavio sire gume. Koliko su na sve sto si napisao uticali distanceri a koliko i felne i gume.

Ovo mi zvuci dovoljno zanimljivo da bih probao ali mi se gume npr. ne menjaju. Kupio sam prosle godine i zimske i letnje  :banghead:
Osim toga moje su fabricki 185, neznam kako bi se 1.6 8v ponasao sa sirim gumama. Tvoj motor je mnogo zivlji od ovog sa 2 ventila po cilindru.

p.s. gde si kupio srafove ?

brankovs

Prvo sam promenio gume i felne,koje su najviše uticale na držanje pravca,vozne karakteristike su se popravile jedno 30%,kada sam stavio distancere to je postao drugi auto,dakle veoma značajno poboljšanje,nisam merio ali mislim da sam ukupno dobio proširenje trapa oko 10cm,to jednostavno mora da se oseti.Šrafove sam kupio kod mog vulkanizera.

DrJekyll

#21
Našao sam lika koji radi brezone i distancere. Lik je iz NS-a i sutra ću da ga pozovem i da ga pitam za cenu.

Evo linka za oglas:
http://www.mojauto.rs/polovni-delovi/727948_Brezoni-i-distanceri
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

LeNgenda

A sad, herr Doctor!
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

DrJekyll

#23
Citiram mail od ovog lika iz NS-a:

"Cena distancera po komadu je 2100 dinara,a cena brezona po komadu je 250 dinara.Ako se odlucis javi se pa ce mo se dogovoriti za tacne mere."


Tako da obrni okreni ispada oko 100 jevreja. Jbga
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

dukati

Branko, video sam ti auto uživo u NS, izgleda odlično, vrhunski. :too:

DrJekyll

Proverio cenu distancera u AP Sportu i ona iznosi: 3995 din PAR....znaci dodjemu 1 komad po 2000.
Razmisljam se sad da odem da ih uzmem, a za srafove da se snadjem kod nekog vulkanizera.....ili ako neko ima bolji predlog.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DarioGTI

Zavisno o debljini distancera, možda ti i ne trebaju duži šarafi. Ako gurneš šaraf kroz felgu i distancu, i ostane bar 1cm navoja - to je u redu.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

lovac

Ima li neko sliku kako auto izgleda pre i posle postavljanja distancera?

zac

Citat: DarioGTI poslato 17.06.2012. - 12:02
Zavisno o debljini distancera, možda ti i ne trebaju duži šarafi. Ako gurneš šaraf kroz felgu i distancu, i ostane bar 1cm navoja - to je u redu.

Ne bi se slozio, zavrtanj mora biti duzi od fabrickog za onoliko koliko su siroki distanceri, i naravno u odgovarajucem kvalitetu!
A sto se tice konusa na zavrtnju i razlike kod celicne i al-u felne, konus na zavrtnju mora odgovarati konusu na felni  samo tako se ostvaruje dovoljno trenje da ne dodje do samoodvrtanja zavrtnja.
Evo i slike zavrtnja sa dobrim i losim konusom :


DrJekyll

Slikaću ja kada budem sutra uzeo šrafove....ceo postupak.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...