Podešavanje snopa prednjih maglenki

prethodna tema - sledeća tema

pedjadriver

Interesuje me da li je iko od vas štelovao snop prednjih maglenki (sandero stepway 2018).

Ne bih rekao da bacaju dalje od metar ispred vozila, što je definitivno "neispravno".
Pretpostavljam da je potrebno da se skine maska na braniku koja okružuje maglenku (srebrna) i da se možda time otkrivaju šrafovi ili bar 1 šraf koji reguliše snop?
Iza maglenke je plastika koja pokriva deo kod točka pa je prilično nepristupačno, logičnije mi je ovako kako sam naveo.

Da li je neko imao iskustva sa time, ili najpre sa skidanjem tih plastičnih maski sa branika (ili je negde čuknuo pa video gde su žabice) kako ne bih baš ovalio plastiku pa posle lepio superlepkom :-)

Pozz
Felicia 1996 - Xsara 2001 - Stepway 2018

Keka

Upravo se taj poklopac prema tocku skida. Na poledjini maglenke ima sraf za stelovanje. Visina se podesava sa istim aparatom kao i glavna svetla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


pedjadriver

g.Keka, hvala!
Prateći vaš savet, ali i surfujući po netu, našao sam da Dacia ima tu foru da se prednje maglenke šteluju odozdole.

Okačio sam slike, pa ako nekome nije jasno, neka se javi, ali poprilično je lagano, i hvala Dačiji na tome.

https://postimg.cc/gallery/3D7VkGL

Čini mi se glavna mana prednjih maglenki je jačina sijalica, ali tek po testiranju u jesenjim maglama će se videti da li je to stvarna mana.

Hvala na podršci.
Felicia 1996 - Xsara 2001 - Stepway 2018

papicdu1


astmario

Mislim da nisam video Sandero na kome sijalice za maglu sijaju ovako visoko :D
E sad, da fabricki jeste nisko slazem se, mislim da su projektovane za voznju 20kmh i da ne upadnes u rupu  :cul:

szs

@astmario
Sasvim si u pravu
U magli se najbolje vidi ne sa dugim nego sa kratkim svetlima spuštenim na poslednji nivo
Tako i maglenke treba da rade
Mislim da je štelovanje Dacije za maglenke stvarno nisko ali to je tako valjda po zakonu i potrebama/nauka
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

LeNgenda

Maglenke treba da osvetle ono što srednja svetla izostavljaju odmah ispred auta i ivicu puta i to je to. Taman tako su i podešene.

Druga je stvar što ima vozila sa maglenkama koje sijaju u oči kao da su srednja svetla, ali to je problem limarsko-plastičarsko-tehničkopregledske-džiberske prirode.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Cini mi se da su ove maglenke previsoko podesene i da ce smetati vozacima iz kontra smera. Iovako je pun grad debila koji pale maglenke kad nije magla, jos kad biju u oci, onda  :cekicem:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!