Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

gagi82

Gledao sam servisnu knjigu auta i do sada je u ovlastenom servisnu sipano ulje 10w40. Čini mi se čak da pise na prvom servisu da su sipali 15w40, a takođe sam na forumu ovdje čitao da je to kod jos nekih bio slučaj.
I majstor mi je rekao da je ovo ulje sasvim adekvatno za ovaj motor, a ispunjava i reno standard. Takodje kaze ti mozes nasuti i 5w40 ako hoces. Vjerovatno cu i to isprobati na sledecoj zamjeni ulja.

Raja

Ništa nije pogrešno urađeno.  Može i 10/40 i 5/40 bez problema.

Loganovac

Ali 15W40 ne može.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Citat: Raja poslato 28.08.2020. - 06:36

Ništa nije pogrešno urađeno.  Može i 10/40 i 5/40 bez problema.
Nisam ni mislio da je pogrešno, uglavnom se koristi 5w40 pa zato pitah...

Toza Vampir

Citat: Loganovac poslato 27.08.2020. - 07:18
Bravo za majstora, volim fine ljude koji uz to nisu alavi na pare i iz čije radionice ljudi izlaze zadovoljni. I šta kaže, kolika je garancija? Šta ako (ne daj Bože) blokira ležaj pumpe ili španera, oće li da sve sredi o svom trošku?
A kakva je generalno praksa po neovlascenim servisima u vezi "garancije"? Konkretno za veliki servis. I koliko ona moze da traje (ako je ima)?

miki-bgd

Ja bio kod Krstevskog pre nekoliko godina. Dobio sam garanciju 2 godine ili 60 hiljada km. Nisam koristio, pa ne mogu da pricam detalje.

hobbista

@Toza Vampir:
Praksa je da dobiješ garanciju koliko daje i prodavac delova, što je 6 meseci. Čak i ako se desi problem, treba dokazati da je deo bio defektan što obično traje i teško da se završi u tvoju korist.
Sa druge strane, obično se jave neki simptomi (čudni zvukovi) pa odlaskom u servis pre defekta (pucanja zupčastog) problem biva rešen.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

speedo

Meni su priznali grešku na pumpi za vodu nakon godinu dana. Glupi Valeo.

kiconix

#1538
Dve glupe Valeo pumpe sam potrosio (2x90000), nije bas pravilo.

speedo

Mene je zapalo tako, a mislim da sam vidio još neke "Valeo" slučajeve ovdje na forumu.

kiconix

Valeo jeste spustio kvalitet i ranija preporuka za Valeo pumpe vise ne stoji ni kod mog majstora.
Samo sam napisao moje iskustvo.

neskafa

Citat: miki-bgd poslato 26.10.2020. - 22:40
Ja bio kod Krstevskog pre nekoliko godina. Dobio sam garanciju 2 godine ili 60 hiljada km. Nisam koristio, pa ne mogu da pricam detalje.

+1  :ziveli:
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

astmario

Juce uradio 2. veliki servis, na 110.000km. Kako je Rastko sprecen zbog zdravstvenih problema, posao zavrsen kod njegovog kuma i kolege Dragana.
Ugradjeno:
1. Zupcasti kais Dayco, spaner zupcastog Gates
2. Set PK kaisa, rolera... original Renault
3. Pumpa za vodu Graf-Marelli
4. Antifriz

Pored ovoga je zamenjen termostat jer je pocelo padanje na 2 crte na autoputu i pravicima. Posle 110.000 je dosao i momenat za zamenu diskova, pa su ujedno zamenjeni i oni, SWAG, i Road House plocice.

Ukupna suma za veliki servis+diskovi+termostat 31.000din sa rukama.

Lazar@

Odradih drugi veliki servis na 1.5dci Daciju na akciju u Renault Alliance.(150k km)
Cijena servisa  259eura.

Set kanalni kais i natezac 61.23e
Set zupcasti kais, natezac i vodena pumpa 108.08e
Antifriz 13.67e

Mehanicarske uluge 76e



Auto sam kupio novo.
Prvi veliki servis odradjen u RS Rakocevic na 75k km i oko 5 i po godina starosti
(po servisnoj 100k ili 5 godina sta prvo dodje)
Originalni djelovi koji su skinuti su imali Renault Logo ugraviran i bili su Made in Germany
Kais je bio Conti
Skinuti originalni djelovi su mogli gurat jos ihaaa kilometara

Sad posle jos 75k i 5 godina starosti odradih ovo jer je dosta povoljna akcija u Aliance
Ovo su djelovi koje je Rakocevic ugradio prije 5 godina:
(opet ista situacija, vodena pumpa i natezaci se lagano vrte, nemaju lufta ni u jednom pravcu, kaisevi u ok stanju)



Powergrip zupcasti



Litens made in Germany



U Alliance su mi rekli da su sad njihovi djelovi "original".
Sad otvarah haubu i vidim ono da su radili, da su novi djelovi tu, ali pojma nemam koji brend.
Na OEM bio Renault logo, u RS Rakocevic makar pisao brend.
Sad imam smo naljepnicu Made in Romania i metal djeluje kao mala privreda
Na kais ne vidim oznaku.

Antifriz mi je uvijek bio drecavo rozi, oni su sipali neki crni?

(na drugom forumu su mi napisali da ovo ne izgleda kao novi dio?)



szs

Sandero 1.4      2011.

Danas veliki i mali servis zajedno, pregled trapa, kočnica, svećica, štelovanje ventila
Reno Sava Beograd
Cena 55.657 rsd
Pošto je u cenu uključeno sve zajedno, u prilogu je račun sa specifikacijom

Samo kao napomena
Ovo je prvi "veliki" od kupovine
PK i zupčasti i posle 70K km i 10 godina kao novi. Nigde načeti niti ispucali. PK smo savijali na par mesta i jeeeedva sitne prskotine i to kada se dobro zagleda.

Ugradjeni delovi su svi sa oznakom "Renault" bez neke druge vidljive oznake proizvodjača
Garancija godinu dana
+ pomoć na putu 5 godina za 3.000din a za uzvrat popust na delove 13.866 rsd

Na pregledu nadjeno dodatno:
par sijalica (zamenjeno)
reostat (ne radi prva brzina) pa je naručen jer ga nema na stanju
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella