Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

kiconix

Jedino što meni tu miriše je ako je elektrčni servo volan.

zac

Pripremam se da zamenim pumpu za vodu, naravno zamenio bih i z.kais i spaner.
Imam ponudu od vlasnika bivsaeg TTD-a

-Set SKF (pumpa, spaner i Gates kais) 7700 din.
-Set Dayco (pumpa, spaner i kais) 6700 din.
-PK spaner INA 3300 din.
-PK kais HUT 900 din.

Molim sugestije sta da kupim.... Covek mi tvrdi da je SKF 100% original, a meni dodatnu garanciju uliva i cinjenica da vec duze vreme uzimam od njega delove za sebe i druge kojima radim, kolegi sa posla sam radio vel.servis na reno Megan II sa njegovim delovima...nisam imao problem, a i ne verujem da bi on olako izgubio stalnu musteriju sa fals delovima..

Zoran

Po mom iskustvu Gates kaiš je 50% bolji od Dayco kaiša.
Ja bi uzeo prvu varijantu  :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

zac

ok..za sada je 50/50 ..jedan nas dragi clan mi sugerise dayco...ti SKF.. kojeg i ja licno preferiram....sacekacu jos komentara..  :wave:

kiconix

Kad već preferiraš što se uopšte upuštaš u razmišljanje zbog 1000 din.

ivan-bgd

Mala je razlika za razmišljanje.

Dragan D.

Žac, pre dva meseca uzet Gates zupčasti, Skf španer i Ruvilova pumpa za oko 8000 din.
Skf pumpa za vodu je bila oko 5000-7000 din. a Renoova od 7000-9000din.
tako da mi je cena za Skf set nesto niska, ako je u njemu i Skf pumpa za vodu.
Moj glas za Skf.

ivan-bgd

Koliko znam u setovima se pumpe ne prodaju...već samo španer roler  i zup.kaiš.....i mislim da je to super cena ako je i pumpa u toj priči.Neko se tu zeznuo...verovatno trgovac,a ako nije onda kupuj SKF i ne razmišljaj.A i svejedno još jednom....SKF.

Aleks

#833
Nista nije kvalitetno kao nekada. Ime (brend) ne znaci i kvalitet. Na zalost. Sve je lutrija, mene bolje sluzi Dacia nego neke druge ljude njihovi mnogo skuplji automobili. Nemoj da kupujes najskuplje ali nemoj ni nepoznate brendove. Nadji sredinu.

saša61beograd

Tačno.Ni brend,ni cena ne znače uvek veći kvalitet.
Dayco varijanta kaiševa i ostalog mene će koštati 5-6000 manje nego Gates.Za te pare ću kupiti jednu gumu na jesen.Ili se častiti originalnom Reno vodenom pumpom.
I Gates i Dayco će odraditi minimum 60.000km.Jedino što će Gates nakom skidanja možda izgledati bolje od Dayco-a.To mi je jako bitno kad ga budem bacao u kontejner!
Dayco je ozbiljan proizvođač kaiševa.Za evropska tršišta verovatno radi u Italiji i ima neke veze sa Pirellijem (neko je tu kupio nekoga,nisam se udubljivao).Ako na pakovanju Dayco -a piše Made in Italy,ja nemam dilemu.

Loganovac

Kad bi stvari bile tako jednostavne... Mislim, rezon je na mestu, ali ipak u celoj priči ima mnogo nepoznanica. Cenim dakle da je najveći rizik u "crnim radnjama", ne u originalnim brendovima. Dakle, ako na nekom turskom ili bugarskom maloprivrednom delu neko odštampa ime poznatog brenda ili ako ti uvale "made in Italy" deo koji je maznut sa mesta za odlaganje neusaglašenih proizvoda. Ljudi, XXI je vek, tehnologija izrade delova za klasične SUS motore više nikome nije tajna niti nepoznata i cenim da će npr. zupčasti kaiš bilo kog renomiranog proizvođača, ali onaj koji je prošao sve kontrole i označen kao usaglašeni proizvod, bez ikakvih problema odraditi daleko više od kilometraže na kojoj je predviđena njegova zamena. Zvuči kao teorija zavere, što mi nije namera, jednostavno hoću da skrenem pažnju da se danas u svetu (naročito u ovom delu od nas pa do Kine  :D ) pribegava raznoraznim mahinacijama da bi napravila kinta...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Hvala n komentarime..

Loganovac..
Tako je, slazem se, zato sam i pitao za misljenje..i ne radi se o razlici od 1000 din vec da vidim kako razmislja vecina..E sad, lik mi je rakao da u setu ide i pumpa...cena je i meni sumnjiva..i to je razlog zasto sam potrazio i vase misljenje..a sa druge strane, taj covek radi jako dugo sa delovima, drzao je i taj cuveni TTD... Sad radi na veliko , maloprodaju trenutno ne radi, samo snabdeva druge radnje sa delovima..i ponekom poznaniku (drugu) , kao meni, prodaje delove valjda po VP ceni...tako da mislim da je SKF iz tog razloga toliko jeftin...ali videcu jos, moram da procitam na lezaju spanera odakle je..

zac

Svratio do Euro-Auta... cene su sledece:

Spaner zubcastog kaisa (SKF) - 3114
Zubcasti kais             (Gates) - 1164
Vodena pumpa              (SKF) -4990
Spaner PK kaisa (kaze Gates ???)- 3987
PK kais                      (Gates) - 1272

                                 -------------------
                       
                                             14.527 din..

saša61beograd

Koliko znam,Gates i Dayco prave kaiševe;kad prodaju komplet,onda u njega stave svoje kaiševe i španere nekoga ko to pravi (SKF,INA,SNR,Ruville...?).Sa druge strane,proizvodači španera i rolera i pumpi za vodu u svoje komplete stavljaju ko zna koje kaiševe (Dayco,Gates,Conti...).Znači da jedni za druge garantuju čim ih spajaju u komplet.Zato se tešim da je nemoguće mnogo pogrešiti ako se uzme bilo koja kombinacija navedenih brendova.
AK Krstevski preferira vodene pumpe Sil Saleri,koje od skoro uvuzi Euro auto.Bio sam skeptičan u početku,ali me je njihov sajt ubedio u suprotno (kažu čak "premium water pumps",šta god to značilo).Mislim da je kolega @jasho kod njih ugradio kombinaciju Dayco i Saleri za oko 22.000 din,sve sa rukama.Vrlo sam blizu odluke da i ja uradim isto tako.Oni (Krstevski) nabavljaju i delove,pa na neki način stoje iza celog posla.
Puca mi glava od velikog servisa,jedva čekam da to skinem sa dnevnog reda.

zac

Ja cu se odluciti za ovu varijantu, ipak mi je usteda oko 3500 dinara..  :cul:

Citat: žac poslato 02.09.2015. - 21:13
Pripremam se da zamenim pumpu za vodu, naravno zamenio bih i z.kais i spaner.
Imam ponudu od vlasnika bivsaeg TTD-a

-Set SKF (pumpa, spaner i Gates kais) 7700 din.
-PK spaner INA 3300 din.
-PK kais HUT 900 din.