Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

bind

Usvojena uredba za eko vozila, a očekuju se i povlastice za korišćenje auto-gasa.

Po Trivanovim rečima, u narednom periodu biće razmatrana opcija kako da se pospeši korišćenje autobomila sa pogonom na gas.

Ja se nadam kad podmire vece kupce da ce se i nas setitit i ponuditi  Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G i kod nas.




kiconix

Mail Renou, pokazi interesovanje.. Ko zna, par stotina mailova, mozda prelome.

Veterinar


Veterinar

Moji argumenti su bili dobri, verujte.

"Poštovani,


Služba odnosa sa strankama Renault Nissan Srbija d.o.o. Vam se zahvaljuje što ste nas kontaktirali.

Zahvaljujemo Vam se na komentaru koji smo prosledili nadležnim službama.

Vozilo sa fabrički ugrađenim plinskim sistemom nije komercijalizovano na našem tržištu i nije ga moguće naručutiti preko Dacia ovlašćenih prodajno servisnih centara u Srbiji. Za sada nemamo informacije da li će biti i kada će biti dostupan za kupovinu na našem tržištu.

Svakako, sve informacije i novostii o punudi Dacia vozila možete pratiti na našoj internet stranici preko linka www.dacia.rs.

Intezivno radimo kako bi poboljšali kvalitet usluge u svim ovlašćenim Dacia prodajno-servisnim centrima i stoga veoma cenimo povratne informacije naših stranaka koje nam pomažu pri poboljšanju kvaliteta naših proizvoda i usluga i po potrebi promeni procesa rada koji nije zadovoljavajući za naše kupce.

Hvala Vam na razumevanju."

kiconix

A sta si ocekivao, evo nakon vaseg mail-a odmah narucujemo jedno vozilo za vas.
Moraju da budu zatrpani zahtevima, samo tako moze nesto da se promeni.
U svakom slucaju, svaka cast, prvi korak je napravljen.

slavko_bgd

Mislim da grešite i da uzaludno trošite i svoje i tuđe vreme.

Veterinar

Sve rečeno. Ja nisam napisao da sam lično zainteresovan, naprotiv. Napisao sam da nisam, ali da poznajem (samo ja licno) mnogo ljudi koji bi bili zainteresovani. To su mahom taksisti, moje musterije, koji gledaju dobru priliku za subvenciju.

szs

Ja negde tu napisah da sam i ja vrlo zainteresovan za Duster 1.0 ali TNG ili CNG
Ne samo zbog subvencija nego i zbog ekologije
Medjutim mi smo za njih zemlja trećeg sveta
To se vidi po ponudi zastarelih i ekološki lošijih modela
Sve se pretrgoše da nešto urade
Gledaju danas za danas...profit
Što gube tržište..baš ih briga dok imaju prodaju jer je najjeftinije
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

bind

Ja sad za vikend nesto i nemam vremena ali cu iduce nedelje videti da pisem zastitniku gradjana i Zaštiti potrošača po jedan meil  da smo neravnopravno tretirani u odnosu na ostale zemlje i da nas diskriminisu kao potrosace i korisnike brenda Dacia,i da nam nepruzaju usluge kao u okruzenju i da nemamo isti tretman kao zemlje u okruzenju.

slavko_bgd

Mislim da će se i jedni i drugi slatko nasmejati na takav dopis. Ja bih da znam adresu isto to poslao u Brisel, Bon, Strazbur a možda i u Vašington. Ti da zasmeješ ove naše domaće a ja da zasmejavam strendžere  :Smiley:

Citat: Veterinar poslato 14.03.2020. - 00:24
Sve rečeno. Ja nisam napisao da sam lično zainteresovan, naprotiv. Napisao sam da nisam, ali da poznajem (samo ja licno) mnogo ljudi koji bi bili zainteresovani. To su mahom taksisti, moje musterije, koji gledaju dobru priliku za subvenciju.

Ono što sam imao prilike da vidim godinama unazad i neki utisak koji sam stekao jeste da ljudi koji rade marketing i analizu tržišta u vezi sa prodajom automobila odlično znaju šta bi se moglo dobro prodati i koje tržište ima potencijal za koje automobile. Ovo pišem za Škodu, Hyundai, Fiat, Renault, Dacia i još neke sa kojima sam kao plinadžija imao prilike da sarađujem. Ubeđen sam da bi RNS da može ponudio tržištu vozila sa fabričkim gasom i imam osećaj da postoji neki ozbiljan razlog zašto to još uvek ne rade. Mislim da uzrok nije zima 2016/2017 i problemi sa gasom kao gorivom ali ne znam šta je pravi razlog. Vidim da SAT pomalo i polako promoviše priču o TNG-u na bazi smanjenja zagađenja i tehničkog pregleda u vezi sa ispitivanjem izduvnih gasova koje nas čeka dogodine, tako da se nadam da će i fabričke i naknadne opcije uskoro biti više afirmisane. 

Već sam pisao i ponoviću još jednom: kada budem kupovao nov ili skoro nov automobil to će biti benzinac do 100ks ili sa fabričkim plinom ili pogodan za naknadnu prepravku.

bind

Jel neko nesto nacuo,da li ima nade za  1.0 Tce ECO-G .
Turci ga voze neizlaze iz njega , Rumuni tek skoro pustili recenziju  na youtube,vidim u komentarima i ljudi tamo zeljni informacija , pa kao da su napravili leteci tanjir a ne kornjacu.

Veterinar


Keka

100 KS turbo benzinac nikako nije kornjaca.

Ako ga ne bude u fabrickoj varijanti, verovatno moze da se ugradi naknadno uz gubitak garancije.

Mada treba staviti sve na papir, ti motori trose relativno malo, da li se isplati.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Eh
Samo ako Slavko kaže da taj motor "voli" TNG
A meni ako "voli" CNG
Obavezno uz očuvanje norme EU6
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix

Taj motor voli TNG.
Lansi Renzo je razvio sistem sa euro 6 normom.